Тестове на летни гуми - 2015 г.

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от Eastbourne » 18 мар 2015, 10:44

Тест на летни гуми за 2015 година, направен от ADAC

Изображение

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от koinov_bg » 18 мар 2015, 22:56

Нека спора започне след моя коментар....

Според мен всичко е нагласено.
Карал съм с чисто нови Мишелини Енержи Сейвър и Чисто нови Клрбери и също съм си взимал и чисто нови Континентяли...
Не правя реклама ама Човечето на Мишелин знае как да прави гуми,ако имам пари все такива ще карам,Клебер е евтина(не много по малко евтина,но по евтина) сръвнение с Мишекин и съм страшно доволен и пт тях,но за Континентял пууууу плюя ги винаги съм ги плюл и ще продалжавам да ги плюя.
Само и единствено един модел зимни гуми става нещо от тях и то модел на 3 години вече....Бахти излагацията кой знае кви пари са дали на тия от ADAC......
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от Eastbourne » 19 мар 2015, 14:41

А бе има разлика между високо бюджетна гума и ниско бюджетна, но да си кажа и аз не вярвам много на тези класации кой пръв, кой втори. Със сигурност някои марки си плащат за тестовете. Миналата година голяма реклама имаше на гумата Фулда, тая година гледам Нокиана ги бутат по първите места, а не ми се вярва да е по-добра от топ марките.

Масово хората гледат такива тестове преди да си вземат гуми.

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от dragonn2 » 20 мар 2015, 09:50

Скоро трябва да купувам летни гуми за Фокуса, че го купих с някакви изтъркани.
На предишната кола бях с 2 Vredestein SPORTRAC 5 отпред и някакви изтъркани (сликове направо) отзад. Останах много доволен от Vredestein-а, колата спираше перфектно както на сухо, така и на мокро.
Та сега мисля да взема 4 броя от същия модел за фокуса.

Даже и зимните ми са от същата марка - VREDESTEIN SNOWTRAC 5. Просто съм им фен и не съм имал проблеми с тях.
ИзображениеИзображение

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от Eastbourne » 20 мар 2015, 10:36

И аз миналата година си взех вредщайн спорттрак 5 - 205/55/р16 и съм много доволен. Гумата е доста добра и бих я наредил веднага след топ марките, но за тия пари (в момента най-евтино около 110) си заслужава напълно. Само добри отзиви чета за тях.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от dimkar » 20 мар 2015, 18:59

И аз много се чудих за Vredestein Sportrac 5 - 205/55R16. Но накрая взех Hankook Ventus Prime 2 K115 I30. Разликата в цената е около 10 лв. на гума в полза на Hankook. Не е много, но като гледам теста на ADAC май не си струва набутвацията.

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от koinov_bg » 20 мар 2015, 20:24

Теста момчета да фойдат и да го направят в България,да покарат тия летни гуми по БГ пътища,по дупки и копки и да кажат коя гума е дибра и коя е не....

Малко офф топик:Вчера си кара оо околомръсното от Люлин посока Младос и в участъка Овча Купел Горна баня в такава "дупчица " влезнах че прецаках чисто нова зимна гума Фулда Кристал Монтеро 3 а жантата метална ....направо на зарче стана....
Абе....

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от Eastbourne » 20 мар 2015, 20:42

В България след зимата е чудно. Такива дупки се образуват, че не успяваш да ги разкрачиш с колата и на пролет се почва с кръпките.

Ханкуука също са много добри гуми. До колкото знам Мерцедес е-класа и с-класа излизат с такива гуми, което говори за качество.

Потребителски аватар
ford4o
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 30 дек 2005, 14:31
Модел на автомобила: Skoda Fabia 3 1.2 TSi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от ford4o » 10 апр 2015, 14:03

Аз съм с Мишлен Енерджи сейвър, на 4-ри години и сигурно ще изкарат още толкова :) Минавам по около 10 хиляди с тази кола за година. На горещ и сух асфалт са трепач, на мокро - горе долу са добре, но стане ли по хладно все едно карам с пластмасови колела, абс-а се побърква. И като казвам хладно, около 10 грдуса в плюс имам предвид :) Така са си от чисто нови, явно трайността и енерджисейва си имат цена :) Сравнително тихи са, но нямам много наблюдения за да съм категоричен.

BOROOO
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 21 юни 2006, 12:47
Модел на автомобила: екс Ford Fiesta 1.1 '94г. с BRC, сега Opel Astra G '03г. комби-метан
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от BOROOO » 10 апр 2015, 14:50

Да си кажа и аз.
Миналата седмица моята кола я преобух с четири нови Vredestein Sportrac 5 195/60/15 Н88. Неделята по магистралата на връщане към София валеше и над 130км/ч. колата ставаше леко нестабилна (и четирите амортисьора са нови ;): ). Освен това гумите са много шумни, поне за мен, защото не съм свикнал гуми чак толкова да бучат. Иначе с тези канали предполагам, че ще са гориво спестяващи поради намалената контактна повърхност с пътя, но засега не мога да преценя.
В България има само един вид пътни знаци - пожелателни.

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от Milcho » 10 апр 2015, 18:51

Доволен ще останеш от Vredestein-а. Само малко по-внимателно когато вали, понеже все пак шарката не е за мокро :)

За Michelin Energy Saver-а съм напълно съгласен. И аз имам такива наблюдения. Точно по тази причина избягвам Еко, Енерджи и т.н. гуми.

Да споделя малко мои впечатления в произволен ред:
- Marangoni Verso 205/55/16 на Ford Mondeo Mk2 2.5 - купих ги нови и ги карах две лета, добре се държаха, но нищо кой знае какво. Доста тихи.
- Kormoran Runpro B2 195/65/15 на BMW E36 318i - купих ги нови. Първото лято доста добре се държаха, второто добре, но третото вече направо все едно други гуми сложих (хич не държаха). След това ги продадох с колата.
- Avon ZZ3 205/55/16 на VW Bora TDI на брат ми - купени с колата на около 7мм и с пресен ДОТ. Доволен е, доста добре се държат.
- Fulda Carat Exelero 205/55/16 на Ford Mondeo Mk3 TDDi - купени с колата на 7+мм и произведени преди година. Много добра гума и на сухо и на мокро, но бързо се износиха (най-вече предните). Недостатък за нашите пътища е, че понеже гумите си бяха мекички, лесно ставаха балони.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от dimkar » 11 апр 2015, 01:16

И аз мислех да взема Vredestein SPORTRAC 5. Но след доста четене взех Hankook Ventus Prime 2 K115 I30. По евтини са и на всичкото отгоре превъзхождат Vredestein. Става въпрос за размер 205/55R16.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от Eastbourne » 11 апр 2015, 23:16

Да, колебаех се между Вредщайна или Ханкуук. Ханкуука са добра марка, новите мерцедеси излизат с гуми на тази марка. Мисля, че по данни са 7-мия най-голям производител.

Мишелините имат износване 0,5, докат Гуудиеар, Бриджстоун, Дънлоп са около 2,3-2,5 ... т.е Мишелините им е драстично по-малко износването и за това може би държат най-висока цена.

Потребителски аватар
kasketa
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 19 апр 2015, 09:31
Модел на автомобила: FOCUS
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от kasketa » 19 апр 2015, 10:58

Има разлика в различните марки гуми,нормално е според цената и качеството!но всички трябва да осигурят безопасност на пътя.наскоро купих гуми NANKANG - НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА !!!Не само,че не са безопасни ами направо колата е неузнаваема.Трябва да ги спрат от производство и продажба.карам ги вече седмица - положението е трагично,колата направо танцува,утре ще хода да ги връщам и мисля да сезирам съответните органи!едва ли ще има ефект,двадесет години карам коли но такова нещо не ми се е случвало.и друг път съм купувал по евтини гуми но все пак са имали някакви качества,докато с NANKANG Е СТРАШНО!ЗАТОВА НИКОГА НЕ ПЕСТЕТЕ ОТ ГУМИ!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Тестове на летни гуми - 2015 г.

Мнение от dimkar » 19 апр 2015, 12:04

Е, то за това се чете, преди покупка. Номерът е да намериш балансът между качество и цена. Тези, които си купил, погледна ли ги, къде се намират в таблицата, по-горе?

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта