Въпрос за гуми на Фокус мк.1

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Въпрос за гуми на Фокус мк.1

Мнение от peterpetroff » 06 юли 2015, 23:52

Здравейте Колеги,
Имам следното питане: на Фокуса от профила ми могат ли да се сложат гуми с размер 195/65/15"? Гледах по книга за 15" джанти размера заводски го дават 195/60, но ме интересува дали 65 профил на гумата ще се "събере" в калника?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Пожелавам приятна и спокойна вечер.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Въпрос за гуми на Фокус мк.1

Мнение от Eastbourne » 07 юли 2015, 00:19

65 е – стойност изразена в проценти, означава съотношението на височината на страницата на гумата (мястото, където четем размера на гумата) към широчината на протектора.

Разликата ще е горе/долу 1 см.

Никакъв проблем няма да имаш да сложиш такива гуми.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Въпрос за гуми на Фокус мк.1

Мнение от OgiDogi » 07 юли 2015, 08:21

За събиране - ще се събере, но ще получиш неверни показания на скоростта. При мен размерът е също 195/60/15 и като сложа зимните 195/65/15, при една и съща скорост по GPS разликата е около -3/100 (около 97 km/h според стрелката при движение със 100 km/h по GPS). С летните, разликата ми е около 1 km/h при скорост 140+.
 ! Съобщение от: MOD
Колега, долу в ляво има бутон "ОТГОВОРИ". Не е нужно всеки твой пост да е придружен с цитат на предходното мнение, особено когато пишете само двамата.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за гуми на Фокус мк.1

Мнение от peterpetroff » 08 юли 2015, 12:45

Благодаря Колеги!
Тичам да слагат новите обувки на фокусника, че 2 броя от старите цвички нещо много лошо се 'балонираха' и стават опасни за каране...

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за гуми на Фокус мк.1

Мнение от peterpetroff » 10 юли 2015, 14:02

Идеално се вързаха на Фокуса 195/65/15- влезнаха като у дома си. Само не мога да свикна с новата визия на по-високия профил гума, но и това ще стане с времето.
Като първи впечатления мога да споделя следното:
1. колата от шофьорската позиция стана малко по-висока (с 2 см.), което се усеща и си е позитив, предвид минимално увеличената видимост.
2. с по-дебелия профил минаването през дупки и неравности по пътя става по-комфортно, т.е. плюс откъм возия.
3. тези гуми са значително по-тихи от предишните Toyo Varioa V2+

Гумите, с които се преобухме са BF Goodrich g-Grip All Season, 195/65/R15 91T DOT1415 Made in Romania. Някаква щедра промоция с -30% имаше в Диана и аз не можах да се въздържа да не ги взема. За качествата им нямам никакви впечатления: карал съм ги не повече от 10 км, да не говорим, че това дали са наистина All Season M+S (както пише на борда) ще го разбера чак след 5-6 месеца. До тогава само мога да си пожелая да имат поне малко общо с качествата на Vario V2+ през зимата.
Пустото му Toyo ме изостави след 45 000км търкаляне, иначе беше чудесна гума, но за съжаление цените, на които го предлага вносителя им (Радиал) са неоправдано високи.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта