Трак трак

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
KZNex
потребител
потребител
Мнения: 52
Регистриран: 04 мар 2015, 01:24
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2005 2.0
Status: Извън линия

Re: Трак трак

Мнение от KZNex » 08 дек 2015, 14:07

С две думи,ако взема този комплект примерно,може да стане работата без проблем нали?

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Трак трак

Мнение от MapTo_D » 08 дек 2015, 14:09

Примерно може и да стане. Аз не разбрах само установено ли е, че маховика заминава. Най-добре я вкарай в сервиза, да кажат със сигурност какво е и тогава поръчвай. При гасене на двигателя има ли някакво метално чукане от двигателния отсек?

KZNex
потребител
потребител
Мнения: 52
Регистриран: 04 мар 2015, 01:24
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2005 2.0
Status: Извън линия

Re: Трак трак

Мнение от KZNex » 08 дек 2015, 22:27

Не е отваряно да се гледа вътре какъв е проблема. Като сменях обтегача им го показах звука и те предположиха че е от съеденителя.
Шума е само при движене на полусъединител при 1 и 2ра и се изразява в кратък тракащ звук който при достатъчно подаване на газ дори и липсва ама става мръсна газ. Ако му е студено като се запали и седи неутрална и на място понякога дъщо се подучува тракането а и на педала леко почуква отдолу но може и да ми се струва. Иначе движение,смяна на скорост...нищо не се е променило или проблем да е давало.
Преди имах 1 подобрн проблем с шум но се оказа няква тенекия нейде която опираша в шасито при вибрациите на полусъед.
Сега казаха че уж нямало и че шума идва откъм локацията на съед. На 145хил.км е били се скапвали по принцип в тоя момент...
Показателно е за съеденителя нали? Или има и др.варянти.
Техниците казаха че някакъв лагер имал повече свободно движение и не уплътнявал хубаво...демек тракането и било за смяна

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Трак трак

Мнение от MapTo_D » 09 дек 2015, 09:47

Според мен не се хвърляй да даваш 500 лв ей така за спорта без да се знае. Ако трябва отиди другаде и за второ мнение. Ако маховика е здрав, съединителя има още много живот не виждам, защо трябва да се сменят. Евентуално лагер помпата да е дефектирала нещо, моята преди години беше протекла и заради нея се наложи да сменя почти нов комплект съединител, сега имам един резерва в мазата... та, или отиди и до друг сервиз, или пазарувай след като отворят и видят къде точно е проблема. Успех.

KZNex
потребител
потребител
Мнения: 52
Регистриран: 04 мар 2015, 01:24
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2005 2.0
Status: Извън линия

Re: Трак трак

Мнение от KZNex » 11 дек 2015, 06:35

Ок. Ще го направя :)
Тази помпа...ремонта и е по-евтин отколкото маховик и тн предполагам?
Някой да ми препоръча сервиз? Че не съм много запознат

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Трак трак

Мнение от MapTo_D » 11 дек 2015, 08:13

Ами самия лагер е в пъти по-евтин от маховика. Но пък работата е кажи речи същата. За това те насочвам за второ мнение, за да не правиш скъпи и евентуално ненужни ремонти. Тук някой от София трябва да те насочи за сервиз, където няма да те...изпързалят и да гледат да те одрусат ей така пред празнично.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Трак трак

Мнение от HACKO » 14 дек 2015, 19:14

MapTo_D написа:... Тук някой от София трябва да те насочи за сервиз, където няма да те...изпързалят и да гледат да те одрусат ей така пред празнично.
Аз не съм от София, но веднага мога да го насоча към http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 14&t=64271
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

KZNex
потребител
потребител
Мнения: 52
Регистриран: 04 мар 2015, 01:24
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2005 2.0
Status: Извън линия

Re: Трак трак

Мнение от KZNex » 15 дек 2015, 15:23

Ейййй страшно място изглежда. Мисля че дори знам къде е. Мерси
Явно ще тряя да се види отвътре за диагнозата,щото сега пък 1 път се разтрака 1 път не...а движение слегва и спира...абе щура работа.
Преди няколко месеца ми сменяха течността в скоростната кутия да не нещо да са сложили няква туршия? Или дай боже нещо друго по евтино

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта