Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
CyberLord
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 29 апр 2009, 17:59
Модел на автомобила: Фокус 1.6i
Status: Извън линия

Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от CyberLord » 21 юли 2009, 14:00

Здравейте,

в момента съм с джанти 6J ET 52,5 и гуми 195/60 R15, харесал съм си джанти 7J ET42 и въпроса ми е ако взема тези джанти и запазя размера на гумите (195/60 R15) има ли вероятност някъде да опира ?

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от debug » 21 юли 2009, 14:15

Не. Сметни си ги и сам ако искаш - http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp. Аз съм с 7,5 ET35, 205 - гума и не опира никъде (със стандартното окачване и четирима човека плюс багаж).
Изображение

Изображение

CyberLord
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 29 апр 2009, 17:59
Модел на автомобила: Фокус 1.6i
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от CyberLord » 21 юли 2009, 15:17

Благодаря за бързия отговор :)

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от Яким » 09 дек 2009, 17:17

Здравейте колеги,
имам един проблем, който ще споделя с вас ако може някой да ми даде съвет:
Като сменях маслата и ангренажния ремък в МП Люлин ми казаха , че задните джанти на колата са криви. Предните според монтьора са добре. И понеже са алуминиеви и не могат да се изправят искам да си купя две джанти, но проблемът е че не им знам характеристиките точно. Знам че диаметъра е R16. гумите са 16 х 205 мм за дебелината трябва пак да погледна, но на джантите не знам пише ли по принцип някъде какви са им точно фарактеристиките.
Искам да попитам още може ли да се сложат на задните колела джанти със същите характеристики, но друг модел и с други спици ако не успея да намеря същите?
Другият вариант за който си мисля е да си купя направо 4 бр. стоманени джанти с гуми - по-малък диаметър R14 примерно и по- нанатък да търся алуминиеви джанти направо. като гледам цените - горедолу същото ще излезе, пък така и така нямам зимни гуми. само че също ми е проблем ,че не мога да се ориентирам какви точно да са им размерите. Прочетох доста по форума и в гугъл и съвсем се оплетох с толкова много параметри.
Та това е общо взето :-/:

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от debug » 09 дек 2009, 20:04

Яким написа:Здравейте колеги,
имам един проблем, който ще споделя с вас ако може някой да ми даде съвет:
Като сменях маслата и ангренажния ремък в МП Люлин ми казаха , че задните джанти на колата са криви. Предните според монтьора са добре. И понеже са алуминиеви и не могат да се изправят искам да си купя две джанти, но проблемът е че не им знам характеристиките точно. Знам че диаметъра е R16. гумите са 16 х 205 мм за дебелината трябва пак да погледна, но на джантите не знам пише ли по принцип някъде какви са им точно фарактеристиките.
Искам да попитам още може ли да се сложат на задните колела джанти със същите характеристики, но друг модел и с други спици ако не успея да намеря същите?
Другият вариант за който си мисля е да си купя направо 4 бр. стоманени джанти с гуми - по-малък диаметър R14 примерно и по- нанатък да търся алуминиеви джанти направо. като гледам цените - горедолу същото ще излезе, пък така и така нямам зимни гуми. само че също ми е проблем ,че не мога да се ориентирам какви точно да са им размерите. Прочетох доста по форума и в гугъл и съвсем се оплетох с толкова много параметри.
Та това е общо взето :-/:

6x16 ET52,5 са оригиналните джанти. Обаче това, че не можели да се изправят, е заблуда. Просто трябва да намериш добър майстор. Иначе можеш да сложиш всякакви марки и модели, макар че според мен е леко грозно с различни джанти.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от Яким » 10 дек 2009, 09:51

debug написа:
6x16 ET52,5 са оригиналните джанти. Обаче това, че не можели да се изправят, е заблуда. Просто трябва да намериш добър майстор. Иначе можеш да сложиш всякакви марки и модели, макар че според мен е леко грозно с различни джанти.
О, наистина ли, е то ако успея да намеря кой да ги изправи ще е най- добре. Досега познатите все са ми казвали, че изкриви ли се алуминиева джанта - няма оправяне. Много благодаря за информацията debug.
:D Сега остава само да намеря къде могат да се изправят такива джанти. Някой да знае добър майстор? :roll:
п.п. Записвам си параметрите в Джиесема да си ги имам :)

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от debug » 11 дек 2009, 12:00

Тук един много го хвалят -
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от Яким » 11 дек 2009, 12:29

debug написа:Тук един много го хвалят -
Благодаря - ще им звънна :)

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от Peet » 11 дек 2009, 17:12

http://www.alcar.de/AlcarKonfigurator/p ... di_key=113" onclick="window.open(this.href);return false;"

Съжалявам,че е малко извън темата, но ми се стори интересен сайта 8)
Последна промяна от Peet на 11 дек 2009, 17:42, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Яким
потребител
потребител
Мнения: 1217
Регистриран: 19 ное 2009, 14:31
Модел на автомобила: Focus MK1 facelift 1.8 `04г. Tdci . 100к.с (триврат)
Местоположение: гр. София - Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на джанти на Фокус - въпрос

Мнение от Яким » 11 дек 2009, 17:36

Peet написа:http://www.alcar.de/AlcarKonfigurator/p ... di_key=113" onclick="window.open(this.href);return false;

Съжелявам,че е малко извън темата, но ми се стори интересен сайта 8)
щО - съвсем си е по темата според мен, но не можах да разбера защо всичките модели дето ми ги показва са с пет болта докато на моя Фокус са 4 :-/: не разбрах. ама карай, първо ще видя ако може да ги изправят сегашните ще е най- добре :D засега пък нататък ще го мисля. Изправих ги но при първа възможност ще си купя Стоманени джанти 14ки с по-високи гуми за зимата. :)

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта