Ford Focus в завой

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Ford Focus в завой

Мнение от kito » 06 дек 2009, 00:42

Здравейте,
имам Ford Focus Turnier 1,6 16v и имам едно питане към някои от колегите, които имат подобен автомобил: "Как ви се държи колата в завой?" !
Карал съм и други автомобили и сякаш са стоели по-стабилно на пътя, мисля че проблема е в големия клиърънс на Focus Turnier-a, дават го 17 см , което спрямо всички дргуги автомобили, които съм карал е много повече! В началото като я купих на моменти се шашках като си мислих, че ще ме изхвърли от завой с голяма скорост, с времето сякаш посвикнах, но като се качи някой друг да я покара и остава учуден от поведението и в завой! Натоварена сякаш не е така нестабилна!
Благодаря,предварително! :)

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ford Focus в завой

Мнение от Alexi » 06 дек 2009, 00:52

комбитата в тоя клас са така ,и мегана е много зле може би дори по зле

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Ford Focus в завой

Мнение от paci » 06 дек 2009, 09:22

Намери читав стенд и грамотен човек който може да работи с него.
Alexi вика, че е нормално, но ....
Моята така се държеше.
Ходих та се натресох в МП като най-големия шаран :evil:
Нема такива идиоти човек ...
Сменихме и 4те амортисьора заедно с опорите им и прахозащитните маншони.
Стъпих на нови 4 еднакви летни гуми с размери дадени в книгата на Фиестата, на оригиналните джанти.
За малко стъпи като сърна и след това пак "омекна" и започна да се държи по същия начи.
Хвърли предна дясна опора на амортисьора и МП не си поеха гаранцията защото амортисьорите не били оригинали. Амортисьорите са доставени и монтирани от тях!
Не след дълго гръмна и амортисьора заради луфта в опората.
Купих си опора от друг магазин, отидох при човек от който съм си адски доволен, сложихме опората и 1 от старите амортисьори.
Минах на стенд и какво се оказва?!
Тази кола не е имала сходимост на предницата!
Пича на стенда ме пита не е ли дърпала и аз казах, че не съм имал никакви такива оплаквания които да водят към кофти сходимост на предницата.
Добре каза той, "а не се ли е люшкала в завой", "да казах и затова ходих и в МП, сменихме амортисьори и май пак са изтървали и затова е така" ... ама НЕ!!!
Малоумниците в МП си имат в разчетите при този ремонт който са ми извършили колата да мине и стенд за сходимост, но той не е бил направен.
Ако е бил направен са щели да видят какво става.
Освен ако на стенда не е някой олигофрен .... ама така като гледам шанса да е грамотен е минимален, но колата не е минавала на проверка за сходимост след ремонта.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Ford Focus в завой

Мнение от synthez 3D » 06 дек 2009, 09:36

Провери си също и всички тампони на задното окачване.Понеже е независимо и има сложна конструкция,при износване на тампоните се получава такава нестабилност.
Изображение

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus в завой

Мнение от kito » 06 дек 2009, 11:22

Благодаря, за бързите отговори!
Аз на стенд си мислих и без това да я прекарам ,макар да не ми дърпа на никъде по време на шофиране! Гумите също не ги яде, а и не се усеща да е заминал някой амортисьор. Но все пак той един стенд е 20 лв. така , че ще ги дам да видим, какво ще кажат от там. И все пак си мисля, че най-вероятно е заради този клиърънс! Но в крайна сметка, аз си исках висока кола, която да не опира по БГ пътищата. :) :) :)
Благодаря, отново, ако намеря проблем ще го споделя!

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта