Задни носачи Фокус

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
zfocus
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 19 апр 2010, 10:49
Модел на автомобила: Форд Фокус 2000 год. 1.6 16v zetec
Местоположение: София
Status: Извън линия

Задни носачи Фокус

Мнение от zfocus » 17 фев 2011, 13:39

Колеги,помагайте!Дойде ред да сменям задните носачи на Фокуса,та се чудя каква марка да са.Някой да е чувал нещо за SIDEM?

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от mrdds » 18 фев 2011, 16:26

Не съм привърженик на смяната на цели носачи при износени тампони,които се продават в моторкрафтските магазини по 20-30лв/бр.
Научиха се пишман майсторите вместо да избиват и набиват тампони да сменят нови носачи,ама що ли трябва?

Марката,за която питаш не съм я чувал все още,но от личен опит и от опит на колеги- оригинално или Ас метал,всичко друго е бошлаф работа.

Потребителски аватар
zfocus
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 19 апр 2010, 10:49
Модел на автомобила: Форд Фокус 2000 год. 1.6 16v zetec
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от zfocus » 21 фев 2011, 10:12

Не разбирам многу,обаче съвета на майстора е да сменям носачи ,а не да се набиват тампони на преса.Защото на моя Фокус (2000 г.) било многу трудно свалянето на носачите.Трябвало да се режат,нямало как по друг начин и затова нови.Оргиналните (мотокрафт) 3 бр. на колело излизат към 800 лв. А SIDEM белгийска фирма вносител фирма Косер излизат към 450 лв. Чудя се дали да мина по-тънко или да заложа на оргиналните защото цената е почти двойна.АС Метал не намерих за форда.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от Doin » 21 фев 2011, 10:25

Майстора ти не иска да сменява тампоните, а целите носачи защото не му се занимава да избива тампоните, много по-лесно е да смени целите носачи и да ти вземе същите пари. Телефона на АС Метал на "Хр.Ботев" е 831 20 02 , можеш да провериш там.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от essex » 21 фев 2011, 23:55

zfocus написа:Не разбирам многу,обаче съвета на майстора е да сменям носачи ,а не да се набиват тампони на преса.Защото на моя Фокус (2000 г.) било многу трудно свалянето на носачите.Трябвало да се режат,нямало как по друг начин и затова нови.Оргиналните (мотокрафт) 3 бр. на колело излизат към 800 лв. А SIDEM белгийска фирма вносител фирма Косер излизат към 450 лв. Чудя се дали да мина по-тънко или да заложа на оргиналните защото цената е почти двойна.АС Метал не намерих за форда.
как такава цена 450 и 800 лв бре човек, ти луд ли си :shock: тоя колко ще те цакне не е истина
ходи при друг майстор да ти смени тампоните и си свиркай колега.
чудно ми е на колко км е колата ти че да са износени тампоните :D:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от essex » 22 фев 2011, 00:00

не съм запознат с окачването ан фокуса ама отзад има ли носач :shock:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
zfocus
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 19 апр 2010, 10:49
Модел на автомобила: Форд Фокус 2000 год. 1.6 16v zetec
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от zfocus » 22 фев 2011, 09:47

Фокуса е на 150.000 км,а окачването отзад е "мулти линк",подобно на пред-последното мондео,независимо окачване на колелата с общо 6 носача и стабилизиращта щанга и биалетки.Иначе АС метал за фокуса не произвеждат носачи има само Мотокрафт и Сидем (белгийски).Днес оставих колата в един сервиз да я видат и ще пиша какви са изводите.

Потребителски аватар
zfocus
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 19 апр 2010, 10:49
Модел на автомобила: Форд Фокус 2000 год. 1.6 16v zetec
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от zfocus » 22 фев 2011, 09:59

Ето къртинка на окачването Изображение

Потребителски аватар
SERIOUS LUBO
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 29 май 2009, 10:10
Модел на автомобила: ford focus 1.8 TDdi 90 кс 2000г
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от SERIOUS LUBO » 22 фев 2011, 11:06

на носача 2 се сменя тампона 15-20лв
носач 4 са сменя целия струва 40-50лв
носач 5 се сменят тампоните по 10-15лв
на някои модели няма носач3 но е около 60-80лв тампоните не знам....не ми излизат/но моя фокус няма такъв носач/
на картинката не е покозано но имаш 2 малки биалетки по 20-25лв и 2 тампона на стаб щангата по 7-8лв смени ги така или иначе ще се разкачи всичко...и отиваш после на раглаж...има и 2 дълги болто които се режат...та и те по 10-15лв
ако изчакаш 10-15 дена като си сменя моите ще ти кажа как е минла процедурата...

Потребителски аватар
zfocus
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 19 апр 2010, 10:49
Модел на автомобила: Форд Фокус 2000 год. 1.6 16v zetec
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от zfocus » 22 фев 2011, 13:25

SERIOUS LUBO написа:на носача 2 се сменя тампона 15-20лв
носач 4 са сменя целия струва 40-50лв
носач 5 се сменят тампоните по 10-15лв
на някои модели няма носач3 но е около 60-80лв тампоните не знам....не ми излизат/но моя фокус няма такъв носач/
на картинката не е покозано но имаш 2 малки биалетки по 20-25лв и 2 тампона на стаб щангата по 7-8лв смени ги така или иначе ще се разкачи всичко...и отиваш после на раглаж...има и 2 дълги болто които се режат...та и те по 10-15лв
ако изчакаш 10-15 дена като си сменя моите ще ти кажа как е минла процедурата...
Ще те ичакам 10-15 дена,защото засега ще сменям само задни амортисьори с тампоните над тях ,уж от там идвало хлопането на задницата.Видими признаци на разрушени тампони не откриха в сервиза , но първо да си взема колата па ще пиша какъв е резултата.Но всепак се съмнявам във тампоните на носачите защото е влажно времето и трудно се диягностицират.

Потребителски аватар
SERIOUS LUBO
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 29 май 2009, 10:10
Модел на автомобила: ford focus 1.8 TDdi 90 кс 2000г
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от SERIOUS LUBO » 23 фев 2011, 09:35

на комбито като смених амортисорите ... и се разхлопа задницата за 6 месеца...нормално е ...

Потребителски аватар
zfocus
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 19 апр 2010, 10:49
Модел на автомобила: Форд Фокус 2000 год. 1.6 16v zetec
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от zfocus » 23 фев 2011, 11:17

Вчера смених амортисьрите Монро-рефлекс газови (230 лв.общо,смяната,тампоните и 3г.гаранция) . Kолата стана по-твърда отзад и си остана едно по-хлопване на задницата. Като цяло имам усещане за по-стабилна или по-устойчива кола.Ще изчакам да се по-оправи времето и ще ги гледам тампоните на носачите.Благодаря колеги за отзивчивостта към моя проблем,ще пиша какво ще стане с носачите.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от mrdds » 24 фев 2011, 17:29

За съжаление прочетох новостите по темата със закъснение...та щях да те предупредя да минеш един шок тест за амортисьори,защото и на мен когато сменях тампон на задния носач майстора ми каза,че амортисьорите били за смяна,едва ли не заради тях тампона се е износил.Тогава нямах налични мангизи и остана за по нататък .В последствие случайно минавах покрай такъв шок тестер и викам да вляза.
Тестваха ми амортисьорите за 10лв и ми дадоха диаграмата.Гледам като неразбиращ и тоз човек вика "екстра ти са амортисьорите,от някой сервиз те впрегнаха да ги сменяш нали ?"

И те така си карам спестил 300лв. :D
Та на майстор вяра да нямаш...

Потребителски аватар
zfocus
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 19 апр 2010, 10:49
Модел на автомобила: Форд Фокус 2000 год. 1.6 16v zetec
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от zfocus » 11 мар 2011, 14:28

Значи колеги след изминати 900 км. с новите амортисьри,мога да споделя че колата си хлопа и тропа яко отзад и ме дразни яко.Тропането е по-осезаемо от дясно задно колело на неравен път,павета,л. полицаи итн. Задницата е НЕ-устойчива в завои със скорост повече от 70 км/ч.Затова днес посетих сервиза и огледахме задните тампони на носачите и се оказа че десния тампон на носач No.2 яко е ръждясал и е разбит.Цената на тампона е 17лв. (марка "Сидем"), а за труд ми искат 120 лв. Тампона се набивал на преса в носача което не ми вдъхва многу доверие. В мото-фое тампона не го продават отделно ,а носача е 406 лв. :D Моля за съвет ако някой има опит с подобен вид на ремонт да сподели,благодаря предварително.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от Doin » 11 мар 2011, 16:31

Сменявай и тампона и майстора. С тея 120 лв. за труд тоя наема на гаража ли иска да си избие, що ли!? Сменявал съм тампони на предни носачи, вярво че на Ескорт '87, но едва ли е по-различно. С едно голямо менгеме като за първи път се справих за 3 часа с двата носача. На преса наистина ще е по-лесно, но в никакъв случай не би струвало 120 лв. Че то за тея пари направо за чирак да кандидатствам.

pilota_koko
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 01 авг 2009, 10:41
Модел на автомобила: Ford Focus Tournier TDCI '04
Местоположение: София - Троян
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от pilota_koko » 09 фев 2015, 17:39

Изваждам темата от архивите, защото и при мен се появи потропване отзад в дясно, а амортисьорите са здрави. Също забелязах и при по-рязък завой задницата тръгва да се унася доста по-лесно от преди. Имахме един служебен Фокус , на който смениха тези носачи от дясната страна за 800лв. и ми се струва скъп ремонт. Някой сменявал ли е скоро, за актуална цена?

Потребителски аватар
piksi_88
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 08 окт 2011, 20:44
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от piksi_88 » 19 апр 2015, 11:54

И аз скоро минах през тази процедура всички посочени носачи ми бяха разбити и ми искаха 500 лв за ремонт ( труд + части). Използвах момента и си взех чисто нов мост на старо :lol: моята беше с барабани отзад и така минах на дискове. Моста беше 200 лв в идеално състояние от италиянка. Нямаше капка ръжда. Мост + дискове + накладки почти нови + жила за ръчна +датчици за абс +пружини. 150 лв ми беше работата. 350 лв за цялата разправия но поне имам дискови спирачки отзад. Кофтито е , че болтовете не се развиват а се режат и това оскъпява ремонта.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от ЯЛТА » 19 апр 2015, 13:37

Ето ти ги цените на различните видове носачи:

http://www.autopower.bg/%D0%BD%D0%BE%D1 ... 34c20.html
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Fiesta_ribarka
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 19 яну 2011, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fokus 1.8TDDI
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от Fiesta_ribarka » 26 окт 2015, 15:40

Зравейте,
Пускам този пост с цел да съм полезен на всички който четат тук.

Днес разглобих задния мост на фокуса с цел да сменя тампоните на носачите който се държат в купето, но бях НЕприятно изненадан от това че почти всички болтове на останалите носачи и щанги бяха "запекли" във втулките и на всякъде трябваше да се работи с ъглошлайф, след като свалих всичко на земята трябваше да търся тампони, но в нито един магазин не намерих тампони, а на всякъде ми предлагаха цели щанги, а цените на комплект за цялото окачване са около 400+лв и това не са най-качествените марки.
След доста ровене в нета попаднах на сайт(няма да го споменавам за да не е реклама, ако разрешите ще го напиша кой е) в който намерих само -тампоните и цените на брой са между 10лв. и 20лв. на брой тампон, по-груби сметки всички тампони за задния мост ще излезат около 180лв.-200лв. като биалетките и тампони на стаб. щанга не ги коментирам тук.
Проблема е обаче от къде ще намеря болтовете и шайбите за регулиране, но ще пиша и за тях като реша проблема.
Ако някой го интересува нещо да пита, може и снимка да пусна ако някой иска, форда е още разглобен, чака си тампоните.

Поздрави :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Задни носачи Фокус

Мнение от HACKO » 26 окт 2015, 20:19

Ами напиши го де, не бъди егоист. Неоторизирана реклама ще бъде, ако ти си собственика на сайта.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта