заден лагер за мондео комби

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
kotyo
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 04 май 2006, 00:08
Модел на автомобила: MONDEO1.8 16v `94
Местоположение: София
Status: Извън линия

заден лагер за мондео комби

Мнение от kotyo » 28 авг 2006, 20:38

Колеги помагайте.Вече е време да го сменям,че много гадно чегърта на всеки оборот,а и почна да вибрира при по-висока скорост.
Кажете кой е сменял,какъв ,за колко, че нещо се бъзикат с мене тия пичове по Козлодуй.Или ще кажат някоя зверска сума от типа на 300+
за SKF примерно или -абе италиански е- ама не казват какъв точно. :twisted: Споделете как решихте проблема, че съм доста бесен
на човешката наглост.
Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 29 авг 2006, 10:07

Мммм даааааааа - такива са цените 300+ - то не е само лагер, а цялата главина. Аз така си купих преди 2-3 години за 280лв., но се оказа, че проблема при мене бил от гумите, а не от лагера *00124* - та сега си имам резервна главина с гривна за АБС.
Ти незнам как си с търсенето, но аз докато намеря главина за комби, бая се озорих - в повечето случаи ми предлагаха такава за седан, като се опитваха да ме убедят че е същата като на комбито.
Ако искаш мога да ти продам моята, но не е чисто нова - рециклирана е - в смисъл разглобена, прегледана и смазана отново с грес - трябва да се мота някъде в мазето. Ако си навит кажи някаква цена.

:twisted:

kotyo
потребител
потребител
Мнения: 66
Регистриран: 04 май 2006, 00:08
Модел на автомобила: MONDEO1.8 16v `94
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kotyo » 02 сеп 2006, 18:24

Ами то, няма лошо, ама бях чел нейде из литературата, че не е полезно да се разглобява. Според мен моята е прецакана от някакви
подобни изпълнения, щото на гайката и липсва пластината, дето я прави едно цяло. Та ми се стува ,че има шанс и двамата да останем
недоволни от сделката, знам ли. Па и някой трябва да затегне гайката с нужното усилие/ аз нямам динамометричен ключ, а останалата
работа мога да си я свърша сам за час-час и половина/.

Потребителски аватар
shark
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 23 авг 2005, 12:48
Модел на автомобила: Sierra 1.6 GL
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от shark » 04 сеп 2006, 01:11

Какви са тези цени за лагери дето ги приказвате. Аз моят като го сменях (защото ми блокира на път) струваше 26 лв. Комплета беше 2 лагера, смзка и семеринги. Марката беше PDK английски говорих с много техници и ми казаха, че не съм сбъркал, защото се правят само в Англия а не като някои други доста известни марки из много места по света. Вярна че купувам части за Сиера ама чак такава разлика да има в цените :?: :?: :?:

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 04 сеп 2006, 09:21

При нас външната черупка на лагера играе самата главина, такаче няма как да купиш само лагер за ~30лв.

:twisted:

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта