Избор на амортисьори

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
bugi_75
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 мар 2011, 11:06
Модел на автомобила: Fiesta Mk5 1.25 16V (75 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Избор на амортисьори

Мнение от bugi_75 » 31 мар 2012, 13:43

Колеги, давайте акъл, че не мога да реша какви задни амове да сложа. Като чета по форумите от всички има оплаквания :? Склонен съм и по-скъпички да взема, но да съм сигурен, че няма да заминат за нула време. От ментаци до гуша ми дойде вече! Има ли свестни на нашия пазар или да разчитам само на късмет?

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от Kostadin21 » 31 мар 2012, 17:16

Аз дадох повечко парички за Закс.Иначе имаше каяби 20лв по-евтини,но ме съмняваха.Доволен съм,възвърна се оригиналната возия на колата.Задължително,ама задължително вземи нови тампони на макферсоните,а не прави експерименти че аз сменях веднъж аморт. веднъж тампони и се набутах.Първия майстор ми викаше намери си оригинални,на форда само такива стават тогава ще ги сменим,да ама волана застана на Г буквата...приключения.В крайна сметка сложих лемфьордер и ако не се лъжа и оригиналните който свалихме бяха такива,само че имаше И логото на форд.55лв е оригинален тампон без лагер :D:
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
bugi_75
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 мар 2011, 11:06
Модел на автомобила: Fiesta Mk5 1.25 16V (75 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от bugi_75 » 31 мар 2012, 18:58

Щ ида за цялостна профилактика на окачването, че има разни притеснителни шумове и каквото сабя покаже. Закса колко km им навъртя от смяната?

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от Kostadin21 » 31 мар 2012, 19:12

Е преди 10 дена ги сложих,колко да съм навъртял.Разлика има и е приятна и година гаранция :D:
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
bugi_75
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 мар 2011, 11:06
Модел на автомобила: Fiesta Mk5 1.25 16V (75 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от bugi_75 » 31 мар 2012, 19:26

Хм, в друг форум се оплакваха, че амовете сдали буквално 2-3 дни след едногодишната гаранция :roll: По колко гроша ги взе твойте, ако не е тайна, че да се ориентирам в катинката?

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от Peet » 31 мар 2012, 19:30


Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от paci » 01 апр 2012, 13:34

Със Sachs съм и аз.
Като изключим факта, че гръмна преден десен, защото са поставяни в МП .....

След това след кадърна работа на друго място, останалите 3 вече понесоха доста бой и нямам оплаквания.

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от Kostadin21 » 02 апр 2012, 00:17

paci написа:Със Sachs съм и аз.
Като изключим факта, че гръмна преден десен, защото са поставяни в МП .....

След това след кадърна работа на друго място, останалите 3 вече понесоха доста бой и нямам оплаквания.
Защо,как са го поставили в МП та се е скапал,обоснови се малко.
А иначе и с новите аморт. по нашите в кавички пътища,фиестата пак не вози кой знае как.Извънградско се усеща обаче.
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от paci » 02 апр 2012, 00:36

Kostadin21 написа:Защо,как са го поставили в МП та се е скапал,обоснови се малко.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 37#p227782

Малко разхвърляно съм го написал, явно от нерви заради сериозната сума оставена там и факта, че всичко замина в кофата.
Проблема ми и преди тях е бил в сходимостта на предницата, но те не са си направили труда да я проверят дори и след като са ми свалили цялото окачване на земята.

Както и да е :)
Който си го може си го може и все още си ходя при него.
В МП не стъпвам!!!

sttodorov
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 07 яну 2011, 20:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi , 130к.с., 2002г.
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от sttodorov » 02 апр 2012, 10:23

Преди десетина дни сложих задни амортисьори BILSTEIN газови по 135 лв бройката, съвсем малко по-твърдо возят спрямо старите преди да се скапят, но като цяло съм доволен, колата стои стабилно, дадоха ми две години гаранция.

Потребителски аватар
bugi_75
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 мар 2011, 11:06
Модел на автомобила: Fiesta Mk5 1.25 16V (75 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от bugi_75 » 09 апр 2012, 10:05

Взех Boge, които спорд продавача също били производство на Sachs под друга търговска марка. Разликата беше +16 лв бройката в полза на Sachs. Надявам се да не съжалявам.

Потребителски аватар
bugi_75
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 мар 2011, 11:06
Модел на автомобила: Fiesta Mk5 1.25 16V (75 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от bugi_75 » 10 апр 2012, 21:01

Днес отидох уж само за смяна на задните амортисьори но като я дигнахме на подемника изкочиха доста проблеми по предния мост. Смених тампоните на носачите, опорните тампони на предните амортисьори, накладките и един шарнир. Рейката също е текнала. :roll: Возията се подобри чувствително, но има един шум от време на време, който така и не мога да локализирам от къде е. Едно такова бързо чукане като от ламарина.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от OgiDogi » 10 апр 2012, 21:40

bugi_75 написа:Днес отидох уж само за смяна на задните амортисьори но като я дигнахме на подемника изкочиха доста проблеми по предния мост. Смених тампоните на носачите, опорните тампони на предните амортисьори, накладките и един шарнир. Рейката също е текнала. :roll: Возията се подобри чувствително, но има един шум от време на време, който така и не мога да локализирам от къде е. Едно такова бързо чукане като от ламарина.
Да не ти се клати ауспуха, заради нещо скъсано по окачването му? И на мен така ми чукаше по дупки нещо отзад вляво и си викам "отидоха си втулките на носачите", ама като вдигнах колата на подемника - аха да се откъсне тръбата от гърнето и така се прегънало, че думка по носача.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
Kostadin21
потребител
потребител
Мнения: 514
Регистриран: 28 яну 2009, 21:32
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 16V Zetec-SE 75HP Ghia 1996
Местоположение: Петрич,Благоевград
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от Kostadin21 » 10 апр 2012, 23:43

bugi_75 написа:Днес отидох уж само за смяна на задните амортисьори но като я дигнахме на подемника изкочиха доста проблеми по предния мост. Смених тампоните на носачите, опорните тампони на предните амортисьори, накладките и един шарнир. Рейката също е текнала. :roll: Возията се подобри чувствително, но има един шум от време на време, който така и не мога да локализирам от къде е. Едно такова бързо чукане като от ламарина.
Аз смених предни аморт.,предни опори на аморт,оригинални тампони стаб.щанга от МП,маншон за втори път от ляво,датчик за маслото.Всичко което свалихме беше оригиналното(или поне е била поддържана с оригинални части).И като тропна ония ден така както описваш на ламарина ми стана лошо.Дигам на крик,ритам гумата,клатя колко мога и нищо.Ни звук ни стон.И като гледам тампона на носача от дясно излиза от леглото като вдигна на крик и при по-голяма неравност носача почуква доло в купето,даже се е отбелязала една драскотина.Сега поръчах тампон и казах да е делфи или лемфордер и тия дни ще идат още 30лв за дъртата талига.Иначе съм доволен как вози сега,но като стягаш нещо отдава друго което е легнало заедно със старите части.За това като се сменява нещо по окачването се сменява от двете страни(всичко) :D: Дано локализираш проблема и да пишеш тук от какво е било.
Всеки който няма пари за кола,кара форд!

Потребителски аватар
bugi_75
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 мар 2011, 11:06
Модел на автомобила: Fiesta Mk5 1.25 16V (75 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от bugi_75 » 11 апр 2012, 07:35

Наред е ауспах, не е от него. Чува се основно като карам с по-висока скорост (над 90) по равно макар че и на ниска скорост се долавя понякога.

Потребителски аватар
bugi_75
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 мар 2011, 11:06
Модел на автомобила: Fiesta Mk5 1.25 16V (75 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Избор на амортисьори

Мнение от bugi_75 » 11 апр 2012, 07:59

Kostadin21 написа:Аз смених предни аморт.,предни опори на аморт,оригинални тампони стаб.щанга от МП,маншон за втори път от ляво,датчик за маслото.Всичко което свалихме беше оригиналното(или поне е била поддържана с оригинални части).И като тропна ония ден така както описваш на ламарина ми стана лошо.Дигам на крик,ритам гумата,клатя колко мога и нищо.Ни звук ни стон.И като гледам тампона на носача от дясно излиза от леглото като вдигна на крик и при по-голяма неравност носача почуква доло в купето,даже се е отбелязала една драскотина.Сега поръчах тампон и казах да е делфи или лемфордер и тия дни ще идат още 30лв за дъртата талига.Иначе съм доволен как вози сега,но като стягаш нещо отдава друго което е легнало заедно със старите части.За това като се сменява нещо по окачването се сменява от двете страни(всичко) :D: Дано локализираш проблема и да пишеш тук от какво е било.
Най-добре е според мен да се сменят направо носачите, стига разбира се да са качествени. При мен се оказа, че левия носач не е оригинален, но изглеждаше по добре от десния оригинален. На оригиналния, като му сменихме тампона, като му рязахме планката на шарнира, че да слагаме новия с болтове и като сложа породилата се от това необходимост да ходя на реглаж, като пари май ми стъпва почти на цената на нов носач. Ама понеже бяхме разколачили всичко, а колата ми трябваше спешно, нямаше кога да ходя да проучвам и да търся, та сложих каквото имаше, някакви дето не бях ги чувал - Birth, уж италиански. Като четох после хич не ги хвалят, но ще видим. Иначе от задните амортисьори като поведение съм доволен, надявам се само да са трайни.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта