Страница 1 от 1

заден мост

Публикувано: 10 апр 2013, 19:19
от adrian_m
Здравейте колеги!
Скъпо ли е обслужването на задния мост на фокус купе хечбек?
Необходимо ли е да се сменят щанги? Не може ли да се сменят само тампоните?
Питам защото един майстор ме отчая като започна да реди разни работи та стигна до близо 700 лв само части!!!
Ако е така това го махам!!! Колеги помощ!!!

Re: заден мост

Публикувано: 11 апр 2013, 03:57
от opex
Ъ, защо не си опресниш профила да се вижда поне от кой град си. Майстора ти е гладен. Много. И има защо. Ама така като гледам скоро няма и да хапне. Моста ти и половината да липсва физически - от някоя морга ще вземеш цял читав за много пъти по-малко. А иначе местоживеенето е евентуално да бъдеш насочен към някой познат майстор в района.

Re: заден мост

Публикувано: 11 апр 2013, 07:24
от adrian_m
Благодаря колеги!
От Мездра съм колега ще обновя профила да се вижда.
Имаш право цял мост сигурно е на половината пари. Но ако е толкова зле колата няма да се държи на пътя според мен, а засега нямам такъв проблем. Днес ще ходя при друг майстор да я огледа - дано той да не е толкова гладен!

Re: заден мост

Публикувано: 11 апр 2013, 17:30
от Doin
Какъв е проблема, та си се насочил към задния мост въобще?
Тропа, трака, износва гуми, носи...?

Re: заден мост

Публикувано: 11 апр 2013, 18:25
от adrian_m
Колега по принцип няма особен проблем колата се държи добре на пътя.
Като премина през неравност с малка скорост се чува едно туп като на тампон но се чува горе високо по скоро в купето отзад. Иначе тампоните на задния мост са поомекнали но няма клопане.Гумите ми се виждат добре но не знам може ли задницата да ги износва.

Re: заден мост

Публикувано: 11 апр 2013, 23:48
от Doin
При Фокуса се регулира и задницата чрез два болта на ексцентрик, и ако не е регулирана може да ти яде и задни гуми, така че ги оглеждай от време на време.
Относно тупането, защо не започнеш с биалетки, при мен поне на два пъти те са виновни за шумовете при неравности!?