Фокус 1,6 16V вибрации при ускорение

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
beatboxx
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 11 юни 2008, 23:12
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v Zetec
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Фокус 1,6 16V вибрации при ускорение

Мнение от beatboxx » 16 фев 2014, 15:52

Здр колеги проблема не е от скоро вече доста време го имам.При ускорение по цялата кола тръгват едни вибрации все едно гърнето е опряло някъде по купето и са доста силни мислех че е от долния тампон на скоростите защото беше скъсан смених го наскоро но проблема си остана интересното е че в движение в ляв завои вибрациите изчезват почти нацяло а във десен завои се усилват при подържане на някаква скорост да кажем 90км почти не се усещат но натисна ли педала и зашумява яко независимо на коя скорост е на първа след 2000 оборота почва да вибрира за сега мисля да пробвам със тампона на мотора този хидравличния че гледам от долната му страна има малко скъсано но ме съмнява толкоз силни вибрации да идват от него

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 1,6 16V вибрации при ускорение

Мнение от OhljovchO » 17 фев 2014, 20:52

Колега щом имаш вибрации само при подаване на газ, и то осезаемо в завой това е вероятно вътрешно каре на полуоска.
При мен имаше подобни признаци на предишния фокус мк1, като смених и двете полуоски накрая.
Карето се проверява като хванеш полуоската и се опиташ да я разклатиш по оста и т.е. посока двигател-колело. Ако има луфт и притропва значи това е проблема.
Поздрави.

Потребителски аватар
beatboxx
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 11 юни 2008, 23:12
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v Zetec
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Фокус 1,6 16V вибрации при ускорение

Мнение от beatboxx » 18 фев 2014, 11:30

Да но може и тампона след като не е здрав при подаване на газ да осуква мотора и от там да идва цялата работа защото не мога да усетя да има луфт в полуоските като ги напъвам

Потребителски аватар
beatboxx
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 11 юни 2008, 23:12
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v Zetec
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Фокус 1,6 16V вибрации при ускорение

Мнение от beatboxx » 28 мар 2014, 20:38

И все пак се оказа тампона вчера го смених и сега имам чувството че карам друга кола направо спи на пътя взех тампон на феби цената не съм сигурен колко точно беше след отстъпката ми легна на 55 лв. значи някъде към 90 ще струва ако някои се интересува тампона не е лош за предпочитане е пред оригиналния които е 240 лв,

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 71 госта