тропане

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
radosten
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 19 яну 2010, 15:27
Модел на автомобила: ford fokus 1.8 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

тропане

Мнение от radosten » 13 яну 2016, 10:20

Колеги здравейте, имам странно тропане отпред в дясно, рециклираха рейката, смениха биалетки, щанги ,шарнира е здрав, но продължава да тропа. Смениха тампон на носача, но нищо. Когато завивам на дясно тропането спира, когато натискам спирачка пак спира, когато ритам гумата с крак се усеща луфт, гайката е стегната на макс. Моля за мнения, ако някой е патил да споделя. На скоро ми се наложи да пътувам извън София и по едно време в колата се появи страшна вибрация, после изчезна и така на няколко пъти, от тогава не се е появявала, това е, което мога да Ви опиша. Колата е Форд Фокус Мк 1 1.8 16 v. 99г.

stefaka222
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 06 апр 2011, 14:30
Модел на автомобила: mondeo mk3 V6
Местоположение: Bulgaria
Status: Извън линия

Re: тропане

Мнение от stefaka222 » 13 яну 2016, 13:36

Луфта може да е от лагера на главината. На мен ми тропа едната накладка като минавам през неравности защото и се е счупила едната скоба.
Вдигни колата на крик от дясно и разклати гумата с двете ръце но не силно просто за да видиш къде е луфта. Като е клатиш наляво надясно или като я хванеш с двете ръце горе и долу и я разклатиш.
За да хванеш повреда на колата ти трябват познания и умения по автомобила или кадърен монтьор иначе тук доста неща можем да ти кажем от разстояние без да сме сигурни и без да сме видяли как и какво тропа.

Papi___
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 13 фев 2015, 14:48
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp
Status: Извън линия

Re: тропане

Мнение от Papi___ » 15 яну 2016, 13:13

Колега, провери външния накрайник и спирачния апарат. На мен така ме караха преди да аменям рей . и нкрая сам си открих повредата, било тампон на носач. Щом казваш, че спира да тропа като натиснеш спирачката, сваляй гуамата и гледай.

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: тропане

Мнение от ieiei » 15 яну 2016, 14:05

Тампон на макверсона,сменя се за минути.Вижда се ,като разклатиш гумата.

Потребителски аватар
radosten
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 19 яну 2010, 15:27
Модел на автомобила: ford fokus 1.8 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: тропане

Мнение от radosten » 25 яну 2016, 15:28

С ръце не помръдва гумата, но като я ритам с крак се чува тропане и се усеща луфт.

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: тропане

Мнение от tikva » 25 яну 2016, 18:17

провери си и вътрешният накрайник

Papi___
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 13 фев 2015, 14:48
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp
Status: Извън линия

Re: тропане

Мнение от Papi___ » 25 яну 2016, 18:45

radosten написа:С ръце не помръдва гумата, но като я ритам с крак се чува тропане и се усеща луфт.
Трябва ти канал и някой който да клати гумата за да видиш къде е проблема. Доста работи си сменил, не са ти останали много. Смени и външния накрайник, а амортисьорите как са? Когато минаваш през неравности/павета да речем/ има ли тропане, през спящ полицай? Как така в сервиз не го откриват това тропане, отиди при друг за второ мнение. Ако е вътрешен накрайник как не открит като е сваляна рейката!?

Потребителски аватар
radosten
потребител
потребител
Мнения: 56
Регистриран: 19 яну 2010, 15:27
Модел на автомобила: ford fokus 1.8 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: тропане

Мнение от radosten » 01 фев 2016, 13:07

Вътрешният накрайник е здрав, тропа си доста и на съвсем малки неравности, като ритам джантата се усеща луфт, на десен и ляв завой тропането спира.

Papi___
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 13 фев 2015, 14:48
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp
Status: Извън линия

Re: тропане

Мнение от Papi___ » 02 фев 2016, 18:41

Интересни симптоми, но така няма как да се каже... Т`ва е лошото на големите градове, че ако не познаваш някой майстро те правят на боклук и ти взимат парите. Отиваш на канал и погчаш на ред, клати гумата, натискай колата каквото ти хрумне.... та дори вземи чук /гумен е препоръчително/ и удряй по гумата все ще се чуе нещо.
Ако е накрайник с клатене на гумата ще го откриеш.Вземи щаанга и провери пак тампоните.
"Когато завивам на дясно тропането спира, когато натискам спирачка пак спира, когато ритам гумата с крак се усеща луфт, гайката е стегната на макс." Ако съдим по това или е спирачен апарад или накладки. А това, че гайката е стегната не значи, че е здрава. Аз смених накрайник, който не изглеждаше да е чак толкова разбит но си тропаше.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта