Тресене и насичане на волана, когато колата е с летни гуми

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Svet_
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 31 яну 2014, 23:10
Модел на автомобила: Focus 1.6 tdci
Status: Извън линия

Тресене и насичане на волана, когато колата е с летни гуми

Мнение от Svet_ » 10 апр 2016, 20:27

Здравейте! Имам от 3 години имам Фокус 2 1.6 tdci 90 коня, 2009г. От близо година и половина се боря със следния казус: когато колата е с летни гуми волана тресе и при завиване някак си насича - при завой като пусна волана не прави плавна и равномерна дъга, а се движи на пресекулки. Случва се на каквато и да е скорост - и на 30 км/час и на 160 км/час. Когато сложа зимните гуми - тресенето почти изчезва, усеща се леко трептене на волана при над 100 км/час.
Първата ми мисъл беше гуми - гореописаното е валидно при 2 комплекта чисто нови летни (Vredestein, Goodyear) и 2 комплекта зимни гуми, т.е. не е от гумите (балансирани са поне 6 пъти миналото лято). Джантите също са изправяни при смяната, за втори път казаха, че са със съвсем леки изкривявания. Ходовата част я гледаха и в МП, и в още 3 сервиза - напълно ок. Дисковете би трябвало да са ок също - не са изхабени и на спиране не тресе. Но сега като сложих пак летните гуми, от ден 1 започна насичането на волана. Което би трябвало да значи, че зимните, защото са по-меки, омекотяват счупеното и не се усеща, но с твърдите летни проблема е ясен. Вече съм доста безидеен какво може да е причината, така че моля помагайте :cry: :roll:

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Тресене и насичане на волана, когато колата е с летни гуми

Мнение от OgiDogi » 10 апр 2016, 23:11

Svet_ написа:... волана тресе и при завиване някак си насича - при завой като пусна волана не прави плавна и равномерна дъга, а се движи на пресекулки... Което би трябвало да значи, че зимните, защото са по-меки, омекотяват счупеното и не се усеща, но с твърдите летни проблема е ясен. Вече съм доста безидеен какво може да е причината, така че моля помагайте :cry: :roll:
Въздух в хидравличната система :?: Ниско ниво на хидравличната течност или нестегнат маркуч от казанчето до помпата...
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Svet_
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 31 яну 2014, 23:10
Модел на автомобила: Focus 1.6 tdci
Status: Извън линия

Re: Тресене и насичане на волана, когато колата е с летни гуми

Мнение от Svet_ » 27 май 2016, 23:58

Всъщност се оказа рейката, тропа здраво при въртене на волана (като в три сервиза ме убедиха, че накрайниците били здрави, но не искат да се занимават с разглобяване на рейка).
Та пари за нова в Мото Пфое няма. Остават вариантите за втора ръка (дали някое знае рейките при различните фокуси 2-ки дали са взаимозаменяеми? Или да се рециклира, пр. в ТУ. Също така, можете ли да препоръчате сервиз за разглобяването на рейката?

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Тресене и насичане на волана, когато колата е с летни гуми

Мнение от Mondeicho » 06 юли 2016, 08:43

Нова е безмислено скъпа. Втора употреба не знаеш на каква ще попаднеш. Най добрия вариант според мен е рециклиране с гаранция от сервиза.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта