Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
rhct
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 22 ное 2016, 22:39
Местоположение: София
Status: Извън линия

Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от rhct » 18 фев 2017, 00:24

Уж съм в спокоен квартал на спокойна уличка, но някой хубостник все пак е решил да среже по една предна гума на моята и още няколко коли без да има какъвто и да е мотив или резон в това.
И понеже това ми е първата кола и досега гуми не съм сменял не съм запознат изобщо с тях.
Гумите са Клебер зимни 185/65/14, този им е втория сезон (на 7-8 хиляди километра общо пробег са).
Сложих резервната и проверих за същия модел гума на няколко места, но едно, че нямат наличност и второ добра идея ли ще е ако едната гума е нова, а другите не и са с различно износване или няма толкова значение.
Другото, което ми се върти в главата е да си купя някаква зимна гума втора употреба или по-скоро две за да са 2х2 еднакви отпред и отзад.
Като ако това също не е добра идея от гледна точка сигурност просто да ги оставя за летни, а за другия сезон да си търся 4 еднакви хубави зимни. Защото за лятото нямам гуми и ако през зимата не е проблем да карам с 2х2 различни по-скоро да си купя летни, понеже зимните пък са запазени и има още живот в тях.
Мисля, че стана ясна идеята, търся съвет как да действам за да бъде най-оптимално и рентабилно след създалата се ситуация.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от HACKO » 18 фев 2017, 08:43

Вулканизираш гумата и слагаш отзад. Има обаче една подробност, не всеки гумаджия има познания и възможности за ремонт на такава пробойна, ще трябва да поразпиташ туземното население.

П.П. А колко сантиметра е срязаното?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от Eastbourne » 18 фев 2017, 17:45

Предполагам, че срязаното ще е макс 2 см. Има значение и къде е срязана гумата.
На времето и на мен ми бяха срязали гума. Залепих я, сложих я за задна и си изкара докато не хвърлих гумите.
Ако ще трябва да взимаш нова гума, няма проблем да е същата марка/модел, нищо, че ще е по-нова

rhct
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 22 ное 2016, 22:39
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от rhct » 19 фев 2017, 00:18

Предвид къде е срязаното ми се струва, че няма оправяне.
А някой би ли ми препоръчал сервиз/човек за гуми в София, че така или иначе ще трябва да посетя като ги сменям.

Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от ЯЛТА » 19 фев 2017, 08:22

Препоръчвам ти Бойко: ул. Асен Йорданов № 65, тел. 0887-305-015. Това е след сервиза Дунев мотор спорт в посока Гара Искър в дясно- пише "Vianor". e-mail:sofia.drujba@vianor.bg
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

rhct
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 22 ное 2016, 22:39
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от rhct » 19 фев 2017, 12:41

Благодаря

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от S_C » 20 фев 2017, 01:23

Помисли кой е най-близкия гумаджия и имай едно наум, че вероятно той е поръчителя на това. Kleber са рядко срещана за БГ марка. Но с поръчка отвън ще дойдат.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
slavei2003
потребител
потребител
Мнения: 199
Регистриран: 27 юли 2012, 12:06
Модел на автомобила: FORD GALAXY 2.3 16V 146кс. 1999г. LPG FOBOS 2 OPEL VECTRA X16SZ LPG 1995г.
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от slavei2003 » 20 фев 2017, 11:35

Ако гумата е модел KLEBER KRISALP HP2 86T 185/65 R14,виж това https://diana-ltd.com/tire?5095

rhct
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 22 ное 2016, 22:39
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Срязаха ми гумата с нож, търся съвет сега как да процедирам с гумите като цяло

Мнение от rhct » 20 фев 2017, 21:03

Благодаря, минах през Диана, но се оказа, че не е в наличност и информацията в сайта не е актуализирана.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта