Ford Focus MK2 ESP system fault

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Ford Focus MK2 ESP system fault

Мнение от kito » 03 юни 2017, 17:53

Здравейте,
Вчера си взех колата от автомивката, прибрах си се вкъщи без грам проблем, днес си паля колата и светва, че имам проблем в ESP-то. Знам, че е вързано със спирачките, та погледнах, тъй като мислех след 5-10 хиляди да сменям дискове и накладки, макар сега да не са чак толкова зле, а имам и спирачна течност в казанчето. Колата, не ми е правила проблеми преди от подобен род. Някакви идеи за тази грешка? Иначе колата си върви, но не знам дали е хубаво да я карам така! Най-близко ми е Мото Пфое - Хасково за диагностика,
Някой някакви идеи?
В английските сайтове четох, че можело и от МАФ сензор да било, ама бяха описани СТ-та с чипове там.
Благодаря предварително.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ford Focus MK2 ESP system fault

Мнение от HACKO » 03 юни 2017, 18:17

Пробвай с откачане на акумулатора. Ако не се оправи, не трябва да има проблем да я караш и така.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus MK2 ESP system fault

Мнение от kito » 03 юни 2017, 18:32

HACKO написа:
03 юни 2017, 18:17
Пробвай с откачане на акумулатора. Ако не се оправи, не трябва да има проблем да я караш и така.
Свалих го, но нищо не стана! :(

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus MK2 ESP system fault

Мнение от kito » 10 юни 2017, 22:47

Ходих днес в МП Хасково да ме закачат на компютър. Въпреки, че преди два дни от нищото си ми изгасна грешката. Много добро отношение от Хасковското МП обаче, веднага боднаха компа, намериха ми две грешки, едната за клаксона, че имал грешка, другата за ESP-то, че ъгълът на волана бил дал грешка. В момента съм на 3 градуса отклонение, а трябвало да е под 2.
:)

Потребителски аватар
Иван_Иванов
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 29 сеп 2016, 15:38
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci 2005
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ford Focus MK2 ESP system fault

Мнение от Иван_Иванов » 09 яну 2020, 08:41

Колега имам въпрос и дано да следиш още темата :) Когато ти откриха отклонението на волана,как го оправиха? С реглаж или само изтриването на грешките помогна? От известно време съм със същият проблем и другата седмица ще ходя за смяна на предни прожини и реглаж.Не ми се трие грешката,ходих на две места.Имам и аз променен ъгъл на волана и майстора ми каза ,че с реглаж се надява да се оправи,ако ли не ABS.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта