Задни (челюстни) накладки

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Anatoli_fokus
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 14 апр 2015, 11:51
Status: Извън линия

Задни (челюстни) накладки

Мнение от Anatoli_fokus » 09 авг 2017, 13:27

Здравейте колеги, и ме извинете ако повтарям темата но не успях да намеря точно за това което ме интересува. Предстой ми смяна на задните накладки и както се вижда в темата са барабанни. След поставянето им има ли някакъв чалъм за да се сложи барабана наново или. На предната ми кола Пасат имаше едно палче което се буташе нагоре за да ги освободи челюстите, и барабана да може да се сложи свободно. Колата е Фокус 1999г. Благодаря предварително

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Задни (челюстни) накладки

Мнение от antipower » 09 авг 2017, 15:18

Аз като сменях моите ми беше трудно да махна барабаните, заради образувалите се ръбове.
При слагането не си спомням да имах проблем, мисля че само трябваше да се освободи самонатягащият се механизъм.

Anatoli_fokus
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 14 апр 2015, 11:51
Status: Извън линия

Re: Задни (челюстни) накладки

Мнение от Anatoli_fokus » 10 авг 2017, 11:12

antipower написа:
09 авг 2017, 15:18
Аз като сменях моите ми беше трудно да махна барабаните, заради образувалите се ръбове.
При слагането не си спомням да имах проблем, мисля че само трябваше да се освободи самонатягащият се механизъм.
Аз точно за тоя механизъм питах колега. По какъв начин се освобождава.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Задни (челюстни) накладки

Мнение от HACKO » 10 авг 2017, 17:42

Да, само че докато не свалиш барабана не може да се освободи. Има писания за отвор, през който да се бръкне и освободи механизма, но аз за 19г с Форд, не можах да намеря начина, а смея да твърдя, че познавам до болка устройството на задните спирачки.
Има една тънкост, като сглобиш, преди да регулираш ръчната, напомпи спирачките да се установи механизма в работно положение и чак тогава регулираш.
П.П. Винта за регулиране на ръчната е до лоста под кожения маншон.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Anatoli_fokus
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 14 апр 2015, 11:51
Status: Извън линия

Re: Задни (челюстни) накладки

Мнение от Anatoli_fokus » 11 авг 2017, 09:14

HACKO написа:
10 авг 2017, 17:42
Да, само че докато не свалиш барабана не може да се освободи. Има писания за отвор, през който да се бръкне и освободи механизма, но аз за 19г с Форд, не можах да намеря начина, а смея да твърдя, че познавам до болка устройството на задните спирачки.
Има една тънкост, като сглобиш, преди да регулираш ръчната, напомпи спирачките да се установи механизма в работно положение и чак тогава регулираш.
П.П. Винта за регулиране на ръчната е до лоста под кожения маншон.
Благодарско колега, както винаги изчерпателен и то на място с отговорите си. Преди малко след поредното ми ровене намерих темата даже и прикачен фаил за обстойната смяна на накладките. Мисля, че най-добре е да я връча на майсторчето си то да се помъчи, няма гладен да стои. И в реда на нещатата тъй като темата ми се повтаря може да я изтрият модернаторите.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта