Размер на джанти

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
krasimir.petkov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 08 яну 2017, 18:44
Status: Извън линия

Размер на джанти

Мнение от krasimir.petkov » 15 апр 2018, 11:42

Здравейте, може ли някой да даде акъл по следния казус: търся да си купя железни джанти 16'' с 5 дупки за Форд Мондео Mk3 (2001г.) и съм се спрял на едни от този модел: https://www.ebay.de/itm/1x-Original-For ... 2378456154

Подозирам, обаче, че са от следващо поколение Мондео, защото единият параметър - ET=50 е различен от ET=52.5 в сайта със спецификациите за моето Мондео - https://www.wheel-size.com/size/ford/mondeo/2001/ Доколкото разбирам, това са някакви 2.5мм разлика в някакъв център на тежестта. Това представлява ли проблем да не станат джантите - и има ли някакви минуси ако сложа такива? Целта ми е да са оригинални за колата и да паснат както трябва, за да не се слагат разни втулки, фланци и каквито други там глупости съществуват. Предполагам на такава джанта ще станат гумите 205/55/16 - т.е. не е за по-големи размери гуми?

Благодаря предварително на отговорилите по темата!

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Размер на джанти

Мнение от Ozzie » 15 апр 2018, 13:11

При еднаква широчина - 6,5", 50 мм. офсет ("център на тежестта" е някакъв нескопосан превод, вероятно от автоматичен преводач), спрямо 52,5 мм. ще изнесе джантата 2,5 мм. навън, което не е никакъв проблем. Размера на гумите за които питаш е перфектен за тази широчина на джантата.
P.S. Връзката към германския e-bay май е за 1 бр. джанта + 15 EUR доставка. Да си го имаш на ум.

P.S. Зимните ми гуми са на стоманени джанти с офсет 52,5 мм. Летните са на лет"Н"и 'жанти с 40 мм. офсет и ФФсичко е точно!
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

krasimir.petkov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 08 яну 2017, 18:44
Status: Извън линия

Re: Размер на джанти

Мнение от krasimir.petkov » 15 апр 2018, 13:23

Мой е преводът, толкова съм разбрал какво се има предвид - може би "отстояние" ще е по-точно. Връзката към ибей е само заради спецификациите на модела, иначе си гледам наши обяви на старо. Та, казваш, че цели 12мм "отстояние" не пречи? :O

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Размер на джанти

Мнение от Ozzie » 15 апр 2018, 13:39

Да, отстояние звучи приемливо.
Не съм усетил разлика в поведението от тези 12 мм.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта