Mondeo. Шум отзад в дясно?

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
buma
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 27 ное 2011, 22:30
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 TDCi '11
Местоположение: София
Status: Извън линия

Mondeo. Шум отзад в дясно?

Мнение от buma » 23 апр 2018, 14:53

Здравейте.

От известно време ако асвалта е супер гладък(иначе си чувам шума от гумите),отзад в дясно се чува едно вуп-вуп. Не е гума защото смених гумите.
Колата е на 56 000 км. Като 95% от километрите са карани извънградско. Карам спокойно, не съм привърженик на газ спирачка. При смяна на гумите, проверих си дебелините на дискове и накладки. В норма са като дебелина, няма видими наранявания. При спиране не тресе, при каране не тресе(и при 130 не тресе), нямам вибрации във волан или пулсации в педал на спирачка. Диск и накладки са си заводските.

Когато си сменях гумите докато беше вдигната, пробвах всяка от гумите на завъртане. Само в тая се чуеваше лек шум от триене като, че от диск в накладка, но не беше това вуп-вуп. И имаше леко по-малка инерция от останалите 3 колела. Обаче шума си беше толкова лек, че чак се изненадвам да чувам него докато се движи колата.

Дайте идея, крив диск , заминал лагер? Или нещо друго ?

Благодаря предварително :)

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Mondeo. Шум отзад в дясно?

Мнение от ivo_63 » 23 апр 2018, 17:42

Биалетка , тампон - без да се качи на крик и проверка трудно ще се каже така по форума.

ichikonti
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 22 сеп 2017, 18:22
Местоположение: Севлиево
Status: Извън линия

Re: Mondeo. Шум отзад в дясно?

Мнение от ichikonti » 23 апр 2018, 23:01

Баси, биелетка на заден мост Иво има ли?
Лагерче ще да е.Ама го изчакай да се "окози" и той сам ще те извика!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo. Шум отзад в дясно?

Мнение от S_C » 24 апр 2018, 00:18

Правилно. Нищо не пипай докато хората не започнат да бягат от тротоара като те чуят, че приближаваш :lol:
Специално в ходовата част всеки шум има тенденция да става все по-дразнещ, предавайки се нататък по елементите на окачването и на купето. Не знам дали съм разправял тука преди 3 години как изхвърлих чисто нова гума-нямаше 200 км. Скочих на спирачките заради стадо крави, карани от пиян на мотика пастир. 20+ метра спирачен път. АБС-ът задейства, но едното задно колело явно е имало проблем с апарата и блокира. Резултат- плътна черна линия 20 метра от чисто новата гума, сложена предния ден. Получи се неравномерно износване и като се започна едно глухо тупкане...туп-туп, туп-туп...Издържах го два дена точно. На дълъг път направо ми разсипа нервите.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

buma
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 27 ное 2011, 22:30
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 TDCi '11
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo. Шум отзад в дясно?

Мнение от buma » 24 апр 2018, 09:21

Благодаря за отговорите. От отговорите Ви разбирам, че вероятността за крив диск е супер малка. Сега дилемата ще е къде да я закарам. Мото Пфое да ми резнат главата или да търся отнякъде читав майстор. Ей това ремонта на кола е като ходене при зъболекар :(

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Mondeo. Шум отзад в дясно?

Мнение от ivo_63 » 24 апр 2018, 16:31

Не съм гледал окачването отзад. Имал съм доста коли с биалетки отзад. На Пежото ми последната биалетка удари рекорд , разтропа се за 11месеца и изминати 10 000 км само. Какво да му кажем на колегата, освен преглед на моста ? Ако се познава така щях да работя врачка на импулсен телефон :) .

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта