Мондео 2009 - вибрации от време на време

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Мартин Кирчев
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 19 юли 2018, 15:25
Местоположение: Нова Загора
Status: Извън линия

Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от Мартин Кирчев » 19 юли 2018, 15:40

Здравейте, колеги. Потърсих из форума някой да има същият проблем, но намерих само подобни, които не се отнасят за моя случай. Та, почвам от самото начало - за зимата си взех джанти 17 и нови зимни гуми, сложих ги и така около няколко седмици никакви проблеми, но при едно излизане извън града, започна лека вибрация на волана и все едно ми е спукана предна лява гума. Слезнах да я сменям, тя си е наред. включих компресора да я проверя - 2 атмосфери. Качих се, потеглих и нямаше проблем. Така няколко километра, 10-на, и отново същият проблем, вибрация на волана и все едно ми е спукана предна лява. Примирих се, прибрах се, отидох на баланс да видят как е гумата и джантата, както и да проверят дисковете. Баланса наред, дисковете също. Отидох на сервиз при хора, работили над 10 год в Мото Пфое, прегледаха цялата ходова част, но без да свалят нищо, увериха ме, че всичко по ходовата част е наред. Качихме се заедно в колата, покарахме 30-на км, никакъв проблем, тръгнах да се прибирам и няма и 1-2км след сервиза отново се появиха вибрациите. Така накратко дойде пролетта, сложих летните гуми и чудо - оправи се, така до преди месец - отново вибрации(тресене) на волана и забелязах, че наистина почва да тресе доста повече, когато натисна спирачките. Сега да обобщя - няма никакво значение с колко км карам, с 20 или 160, вибрациите се появяват при различна скорост и изчезват самички след няколко минути, пак без значение от скорост и други неща. Няма значение дали спирам или ускорявам, волана си вибрира, може би последно наистина при спиране се забелязва вече тресене и вибрацията се усилва. Цялата тъпотия е, че не го прави постоянно и няма как да отида в сервиз и да видят какво точно прави, за това някой ако е имал подобен проблем и ако може да ме насочи какво да гледаме и къде ад търсим, ще съм много благодарен. Благодаря.

Потребителски аватар
dmastard
потребител
потребител
Мнения: 239
Регистриран: 10 апр 2014, 01:11
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci '06
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от dmastard » 19 юли 2018, 23:10

Здравей колега, имах подобен проблем, при мен вибрацията се проявяваше от 110 до 130 км в час, само понякога.
След като смених задни дискове с накладки се оправи.

Потребителски аватар
tisho_tbk
потребител
потребител
Мнения: 327
Регистриран: 25 фев 2007, 18:07
Модел на автомобила: Mondeo'2009 2L TDCI 103kw
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от tisho_tbk » 20 юли 2018, 21:23

И аз имам подобен проблем. Даже смених предни дискове и файда 0. Сигурно проблема е от задните дискове. Задните накладки са нови

Мартин Кирчев
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 19 юли 2018, 15:25
Местоположение: Нова Загора
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от Мартин Кирчев » 23 юли 2018, 08:42

Малък ъпдейт по темата. Реших да проверя дали има нещо обще със спирачките. За целта, излязох извън града, вдигнах 120-130, всичко нормално, натиснах спирачкте по-силно и започна да тресе силно, пуснах спирачките, тресенето спря, но веднага започна вибрацията на волана, вдигнах този път 70-80, същият тест, отново тресене и отново вибрации на волана после. Някъде около 2-3 минути това вибриране продължи, след това спря само, отново тест със спирачките, отново тресене и отново вибриране. Така вече е по-добре, че може да се насочи разбере поне от какво е и мисля тази или другата седмица да влиза в бокса. Какво да търсим, като почнем да я правим, дискове? Или накладки?

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от Miri4 » 25 юли 2018, 09:54

90% дискове и след това да се видят гумите за баланс и кривини по тях.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от ivo_63 » 25 юли 2018, 17:41

На нови дискове се слагат и нови накладки , ако си до 50-60 %. не ги жали едни 60 лв , да не смениш и сменените дискове ....

Мартин Кирчев
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 19 юли 2018, 15:25
Местоположение: Нова Загора
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от Мартин Кирчев » 25 юли 2018, 18:06

Вече сондирах за оферти, мисля другата седмица да слагам нови дискове с накладки, не съм решил само да инвестирам ли 450лв за Ате дискове + накладки, или да пробвам Делфи, 290лв. Цените са с труда.

Потребителски аватар
tisho_tbk
потребител
потребител
Мнения: 327
Регистриран: 25 фев 2007, 18:07
Модел на автомобила: Mondeo'2009 2L TDCI 103kw
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от tisho_tbk » 09 авг 2018, 00:53

Смени ли задните дискове? Има ли подобрение?

Мартин Кирчев
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 19 юли 2018, 15:25
Местоположение: Нова Загора
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от Мартин Кирчев » 09 авг 2018, 10:31

Не съм още, водих я да ги видят, преди да поръчваме и сменяме, оказа се, че дисковете са добре и нямат нужда от смяна. Гледаха окачване и нещата, които може да предизвикват вибрациите и тресенето, всичко наред. Направо не знам вече какво да я правя.

Потребителски аватар
Miri4
потребител
потребител
Мнения: 367
Регистриран: 05 май 2009, 20:42
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 2002 г. 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео 2009 - вибрации от време на време

Мнение от Miri4 » 10 авг 2018, 10:12

Интересно как са разбрали че дисковете са добре.Това се прави със специални измервания и уреди.
Между другото направи си тест на амортисьорите.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 18 госта