Ръжда по задният мост на фокус-въпрос ?!

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Джамби
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 авг 2018, 15:15
Местоположение: София
Status: Извън линия

Ръжда по задният мост на фокус-въпрос ?!

Мнение от Джамби » 14 авг 2018, 07:23

:o Колеги!От скоро мисля и аз да влизам в клуба на "Фокусниците"И тъй като съм нов,бих искал един съвет от вас,който има представа де!Въпросът ми е следният:Продават ми форд фокус,мнго запазен,отвън,отвътре,двигател,всичко!Во като легнах,отзад да го видя,и какво да видя!Задният мост ръждясъл!Продавача,казва че не било проблем,но аз не мисля така!Та искам да попитам,има ли възможност да сменя задният мост с друг,втора ръка и има ли смисъл и скъпо ли е!Иначе фокусът много ме кефи!Хечбек 2.0 бензин!Ето и снимки ще кача,снимах задният мост с ръждите,и ако може дайте съвет,заслужава ли си да я купувам тая кола с тоя ръждясъл заден мост???!Благодаря ви!
Прикачени файлове
IMG_20180813_130600.jpg
Заден мост
Последна промяна от Джамби на 14 авг 2018, 10:27, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Ръжда по задният мост на фокус-въпрос ?!

Мнение от synthez 3D » 14 авг 2018, 08:28

По принцип е нормално тези части на окачването да са ръждясали на места. Това е така дори още от завода, но на мен ми се струва, че при въпросния екземпляр ръждата е повече от нормалното. Особено от горната страна виждам разслояване на материала подобно на баница, което е сериозно. От снимката не може да се каже дали това разслояване е фатално, защото тези греди са от доста дебел метал, но все пак го огледай по-добре. Нямам представа колко може да струва един заден мост втора употреба, но сигурно ще се намери.
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Ръжда по задният мост на фокус-въпрос ?!

Мнение от HACKO » 14 авг 2018, 09:17

А имаш ли информация откъде идва колата? Корозията на моста не съответства на пода, който е по-тънък и по принцип корозира първи.
Винаги може да смениш моста с друг, това вече са стари коли и по моргите има много катастрофирали, но и на пазара има достатъчно нови. Ако те притеснява търси друга.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Джамби
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 авг 2018, 15:15
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ръжда по задният мост на фокус-въпрос ?!

Мнение от Джамби » 14 авг 2018, 10:22

Ще кача и други снимки!Благодаря за отговорите!Колата е от швейцария!Абе всечко друго и е ок,освен тоя ръждясал заден мост,страх ме е да не се счупи по тия нашите пътища!Не знам колко пари и къде биха ми сложили друг заден мост от някой ударен фокус!От Италия обаче,че виждате в Швейцария,какво е ръжда!Не знам ако я изтържа,и после с преобразувател и грунд да го запечата,ама не знам колко е изтънял метала,и пак е временно решение!А това със смяната на заден мост,ми звучи,като още 500-600 лв.Двуумя се,а иначе форда е топ,хечбек с 3 врати,много ми хареса,други забележки,няма освен тая,ама тя е голяма!Дали да го купувам?Не знам!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ръжда по задният мост на фокус-въпрос ?!

Мнение от S_C » 14 авг 2018, 10:25

Този мост не е ръждясал, ами направо си е изгнил. При тукашните условия за две зими ще приключи. Около пружината също е зле. Търси друг кола. Коли бол по автокъщите.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
valio57
потребител
потребител
Мнения: 225
Регистриран: 18 мар 2011, 22:45
Модел на автомобила: Ford FOCUS lll 1.6 TDCi 2012г
Местоположение: Slovakia
Status: Извън линия

Re: Ръжда по задният мост на фокус-въпрос ?!

Мнение от valio57 » 16 авг 2018, 08:13

Ако мислиш че можеш да си я оправиш сам с части от морага. Направи си го. Ако ли не, си търси друга кола.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта