Проблем с хидравликата на Форд Рейнджър

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Gen4u
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 04 мар 2021, 09:06
Местоположение: Силистра
Status: Извън линия

Проблем с хидравликата на Форд Рейнджър

Мнение от Gen4u » 04 мар 2021, 19:38

Здравейте, предварително се извинявам ако темата не е на правилното място но съм нов във форума. От няколко дена съм собственик на Форд Рейнджър 2.5 109hp от 2006г. Прави ми впечатление че като се опитам да въртя волана на едно място нямам никаква хидравлика но в момента в който подам газ хидравликата се включва. Това нормално ли е? Също така че съм благодатен ако някой ми каже с какво хидравлично масло трябва да е защото сега ми се струва че е сложено каквото е имало в автокъщата. Ако не е много нахално от моя страна също ще се радвам да ми кажете и какво масло се слага на скоростната кутия и на раздатката защото възнамерявам и тях да сменя.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с хидравликата на Форд Рейнджър

Мнение от F Focus » 08 мар 2021, 18:02

Аз на твое място няма да правя никакви компромиси и ще сменя съответните масла точно, с каквито е предписал производителят(особенно за хидравликата) и ще ги купя от МП, а и ще ги сменя при тях. И изобщо няма да се помотвам да го направя, още повече, че това са важни и много скъпи за ремонт агрегати, при които стремежа за по-евтина поддръжка излиза много по-скъпо. Сменявай и маслото в диференциалите, а и спирачната течност. Предполагам, че имаш осезаема липса на масло в хидравликата, или, че там е доливано нещо неподходящо.
Пиши какво е развитието на питането ти, както е редно, за да очакваш отговори за в бъдеще! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с хидравликата на Форд Рейнджър

Мнение от ЯЛТА » 08 мар 2021, 19:39

Gen4u написа:
04 мар 2021, 19:38
Прави ми впечатление че като се опитам да въртя волана на едно място нямам никаква хидравлика но в момента в който подам газ хидравликата се включва.
Това за мен е проблем в хидравличната помпа. Поради същата причина на Опел Вектра смених хидравличната помпа- колата беше на зет ми и имаше същото като поведението на твоят Рейнджър. Намери сервиз в който ремонтират помпи и рейки, за да диагностицират. Няма да се оправи със смяна на маслото.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта