Повдигане на Ford Focus 2005-2006

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Токе
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 17 мар 2021, 14:24
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Повдигане на Ford Focus 2005-2006

Мнение от Токе » 09 юни 2021, 11:52

Здравейте,

Смятам да заприхода един Форд Фокус комби около 2005 година, дизел. Целта на колата е да ходя на работа и другото важно за риба по дупки и неравни терени.

Въпроса ми е може ли да се повдигне колата отпред и отзад и с колко?

Виждам, че фабричния им клиранс е 170 мм, но комбито е по дълго и ще закача.

Целта ми е клиранса да стигне 190-200 мм.

Възможно ли е, какво е нуждно и колко ще струва ориентировъчно?

Благодаря предварително.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Повдигане на Ford Focus 2005-2006

Мнение от F Focus » 09 юни 2021, 20:23

Виждам, че си от Пловдив-там има добра офродаджийска фирма-"Гладиатор", която основно се занимава с повдигане на МПС-та :D
Търсиш повдигане малко под един инч, което не би трябвало да е проблем, но им намери контактите в нет-а и после пиши, че и на мен ми се върти нещо такова:)
Предполагам подходящи подложки под/над пружините ще е достатъчно. По-скъп вариант е смяна на пружините-в с.Крън, Казанлъшко правят по поръчка качествени такива на човешки цени-обаждаш им се, казваш марката, модела, двигателя, годината на п-во и желаното повдигане. В най-лошият случай може да се наложи да отидеш дотам с по една предна и задна пружини, ако нямат информация за оригиналните-височина, дебелина и брой витки. Отдавна не съм офродаджия и съм затрил телефона им и името на фирмата не си спомням, но не е проблем да ги намериш в нет-а.
Много автомати-слаби резултати!

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Повдигане на Ford Focus 2005-2006

Мнение от Coldgrave » 10 юни 2021, 10:33

Здравейте,

И аз да се включа. Моя трактор от подписа Фокус МК3 2015 Facelift стърже малките легнали полицаи като за световно, а ако има товар в колата 99% се чува и приличен удар. Също така бордюрите са пречка :) Ако паркирам до по-висок немога да излеза от колата .... Миналата година говорих с Fordmaniac на тази тема и ми предложи подсилени пружини. Марка не мога да кажа защото такива работи за автомобили не помня.
Повдигането ще е около 1-2 сантиметра (поне такъв спомен имам) Комплекта пружини 2 броя излиза 200 лева, но все още не съм си закарал задника да му оставя колата да се действа. Тъй че ако сменяш само предните не мисля че ще струват повече от 200 лева, а за отзад евентуално подложки ако е съвместимо (грам не разбирам просто предполагам, че може се комбинира отпред пружина отзад подложка)

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Повдигане на Ford Focus 2005-2006

Мнение от pepy1 » 10 юни 2021, 12:00

А замисляли ли сте се, че може просто самите пружини да са си изпяли песента? Има нещо наречено "умора на метала" Просто си сменете пружините с нови, ама качествени - не ментаци за отбиване на номера. Вижте си и амортесьорите, ако все пак всичко е наред, тогава мислете за повдигане!
времето е като парите-никога не стига

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Повдигане на Ford Focus 2005-2006

Мнение от Coldgrave » 10 юни 2021, 13:29

За жалост при мен са така пружините. Няма им нищо просто защото е Facelift са решили и височината да е като на RS ... според този сайт:
https://www.car.info/en-se/ford/focus/m ... 5312/specs клирънса е 140 mm което са 14 см ... айде да са малко повече

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта