Скърцане

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
dimokin
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 10 фев 2020, 08:46
Местоположение: Кърджали
Status: Извън линия

Скърцане

Мнение от dimokin » 09 ное 2021, 21:41

Здравейте, имам проблем с много дразнещо скърцане от багажника, мисля, че е от механизма за заключване, искам да питам някой имал ли е подобен проблем и как го е решил?
Последна промяна от dimokin на 09 ное 2021, 21:57, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Скърцане

Мнение от HACKO » 09 ное 2021, 21:53

Ако се съмняваш в заключващия механизъм, дай му да захапе някой парцал и виж дали скърцането ще изчезне. По принцип хлабина в заключващия механизъм предизвиква тропане, ама пък теста е елементарен.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Скърцане

Мнение от F Focus » 11 ное 2021, 18:59

Остава само да се уточни какъв е модела, купето и годината-ако е от значение, де... :wink:
Хвърлих боб-марката е "Форд"-познах ли? :D
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Скърцане

Мнение от toniboy » 11 ное 2021, 19:33

До колегата dimokin .
Здрасти , имах фокус мк1 ,с такова скърцане, проблема ми бяха двата тампона на багажника долу в двата края.
Смених ги с нови и се оправи. Но много трудно намерих тампони .Даже тези които сложих бяха за друга марка но аз гледах да паснат резбите им
Лесно се сменя все едно развиваш болт. Просто при затворен багажник като го натисна или опитам да го отворя проскърцваше или с бронята , ,За проба подложих парче вътрешна гума от колело и временно спря . Година по късно намерих тампони и ги смених бяха по 10 лв, бр.
Поне при мен беше това. Мисля тези тампони се водиха за регулиране на височината колко да уплътнява багажника да го прибира кум купето, има ги и на предния капак на очиларката за фаровете. Първо ги навих на макс , там трудно отключвах с бутона, после ги развих на макс там пък плафона светеше постоянно , докато напасна едно средно положение.

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 11 госта