Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Предно/задно окачване. Джанти и гуми. Кормилна уредба. Спирачна система.
Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1147
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от Ozzie » 07 апр 2022, 19:26

F Focus написа:
07 апр 2022, 11:23
Замислих се дали ще може сондата да се топне в казанчето на Фокус-2, имайки предвид, че е доста навътре и няма много разстояние над капачката му.
'ми вземи някаква спринцовка, нахлузи някакъв шлаух на пишката ѝ, дръпни малко от течността и после тествай.

P.S. Имам такъв тестер, но още не съм го тествал. Както на моята, така и на друга кола. Просто беше супер евтин (чайна-майна) и така. Те повечето, да не казвам всички такива дето ги продават в ОЛХ-то или базар.бг пак са от далечния изток.
Последна промяна от Ozzie на 07 апр 2022, 19:54, променено общо 1 път.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от F Focus » 07 апр 2022, 19:50

Ми хайде пробвай го, де и пиши! :D Доколкото ми протича мисъл( :idea: ) май няма да стане при Фокус-2... :evil:
Всъщност след смяна на спир. течност няколко години мога да съм спокоен. :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от ivchotr » 10 апр 2022, 17:32

Значи ползвате ДОТ 5.1, която е по-хиг(д)роскопична и трябва да се сменя по-често, заради предимството, че понася повече загряване, преди да започне да влияе на спирането. Въпросът е колко от вас карат като на състезание, че сте се притеснили толкова за спирачната течност? Просто ми е интересно, защото на Фокусите ви им дават ДОТ 4.
Знам всички вицове за Форд :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от F Focus » 11 апр 2022, 11:41

Абе, и ти си прав, ама колко повече да е хигроскопична...? Утре съм записал час рано-рано при "Дунев-мотор спорт", за които ме подсети Васко за смяна на спир. течност и след кратка консултация с тях ще реша какъв ще е ДОТ-а и ще пиша.
Не съм им звънял по телефона за запзване на час, за да не им губя времето, а писах на мейл-а им какво-що искам, и след час-два ми отговориха. Имали машина за процедурата-много съм любопитен да я видя какво аджеба представлява?
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10828
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от ЯЛТА » 11 апр 2022, 12:02

Да, има машина която вкарва под налягане спирачната течност, и събира старата течност, работи се на подемник.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от F Focus » 11 апр 2022, 12:20

Т.е. щуцерчетата на всички спир. апарати се развиват, за да изтече старата спир. течност? Ако е така съм ОК! :wink:
Още веднъж благодарско, че ме подсети за този сервиз-толкова хора съм пращал при тях преди години, а пък някак ги забравих и не ги имах предвид за себе си... Цената е, както я каза-50лв. вкл. със спир. течност.
Много автомати-слаби резултати!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от aspasia » 11 апр 2022, 19:06

ivchotr написа:
10 апр 2022, 17:32
Значи ползвате ДОТ 5.1, която е по-хиг(д)роскопична и трябва да се сменя по-често, заради предимството, че понася повече загряване, преди да започне да влияе на спирането. Въпросът е колко от вас карат като на състезание, че сте се притеснили толкова за спирачната течност? Просто ми е интересно, защото на Фокусите ви им дават ДОТ 4.
Има просто една особеност не е агресивна към гумените уплътнения

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от ivchotr » 11 апр 2022, 23:12

И ДОТ 4 не е агресивна. Агресивната беше ДОТ 5, ако не бъркам. С нея трябва да се внимава.

А за сервиза на Дунев като стана въпрос... Преди време имах проблем с една кола. Беше почнала леко да прекъсва. Направих си всички възможни проверки без диагностика и не можах да хвана проблема. Карам им я да я закачат на диагностика и да кажат какво става. "Майсторчето" там взе да се върти като обран евреин, взе един пулверизатор и започна да пръска кабелите. Питам го нямат ли диагностика, щото всичките стари мурафети съм ги пробвал вече, включително и къпането на кабелите. Онзи вика - ами няма нужда от диагностика. Пратиха ме да пия кафе. След почти един час проверки казаха, че не засичат проблем, взеха ми 50 кинта и ме изпратиха по живо по здраво. Колата пак си прекъсваше. Накрая се оказа датчик на коляновия вал. Оттогава тези съм ги зачеркнал от списъка на читавите сервизи. Дори да са събрали вече най-добрите механици и техника при тях, кракът ми няма да стъпи повече там. Никога.
Знам всички вицове за Форд :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от F Focus » 13 апр 2022, 19:56

След смяната на спир. течност вчера ( в "Дунев") с ДОТ-4 усещам осезаема разлика в педала на спирачката-като се обере луфта, така да се каже и се натисне малко по-силно спирачките заковават-преди при натискане на педала спирачките действаха "линейно"-демек пропорционално на натиска, и за да "заковат" трябваше силен натиск. Жалко, че няма да разбера спир. течност оригиналната ли е била? А, и не видях какво е дереджето и-била ли е мръсна и мътна? В казанчето беше бистра, ама това за мен не е показател.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от ivchotr » 13 апр 2022, 23:42

Няма как в системата да е мътна, а в казанчето да е чиста. Явно си е била в кондиция все още.
Знам всички вицове за Форд :D

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от aspasia » 14 апр 2022, 08:41

ivchotr написа:
13 апр 2022, 23:42
Няма как в системата да е мътна, а в казанчето да е чиста. Явно си е била в кондиция все още.
Когато си сменях моята спирачна течност за първи път в казанчето беше чиста а като източих останалата в системата беше с цвят на боза.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 818
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от ivchotr » 14 апр 2022, 15:32

Онзи ден имахме проблем с едни спирачки и течността в казанчето беше мътна.
Знам всички вицове за Форд :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Обезвъздушаване спирачки - Фокус МК2

Мнение от F Focus » 14 апр 2022, 20:19

Това е последна фаза-хептен изпусната работа-на всичките ми коли течността в казанчето е била бистра, като планинска вода, ама какво изтичаше...! :evil: Нормално-спир. течност не циркулира в спир. система, както маслата, например, фреона, или антифриза, та как изглежда тя в казанчето няма никакво значение, а и през годините чат-пат е доливана нова.
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “ХОДОВА ЧАСТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 8 госта