Проблеми в ел . стъклата .

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Проблеми в ел . стъклата .

Мнение от иво г. иванов » 03 ное 2010, 23:47

От съвсем скоро ми се появи проблем в задвижването на шофьорското ел. стъкло .Дясното си работи а лявото е като мъртвец .Като се заслушам и при двете положения на копчето-частично и пълно сваляне и повдигане , се чува звук като от включване на контакт или електромагнит но липсва задвижване на ел . двигател ,което ме води на мисълта , че предпазителя е здрав ,съпротивлението и светодиода за осветление под бутоните-работят, значи май е заминало самото моторче.Да не забравя най-важното - Ford Focus 1.6 ZETEC-SE 2000 год. , бутоните на вратата .Та някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ще ми предложите ли някакви мнения или опций ,макар и инфо , преди да се въоража с мултицет и да разколачвам корите на вратата псувайки късмета си и студеното време ? :(: :(: :evil: :( :x
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1417
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблеми в ел . стъклата .

Мнение от aspasia » 30 ное 2010, 19:56

Провери си първо копчето като ги размени със работещото и аз имах същия проблем взех си друго копче от автоморгите за 10 кинта иначе няма нужда да сваляш кората отвиваш само винта зад капачката при дръжката на вратата !!

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Проблеми в ел . стъклата .

Мнение от иво г. иванов » 21 дек 2010, 13:23

Дяволска работа ! Проблема се оправи преди седмица от само себеси . Както се бе появил - така и изчезна . Предполагам , че от дъждовете през ноември влага е попречила на добрия контакт някъде ...
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблеми в ел . стъклата .

Мнение от Ianaki » 21 дек 2010, 18:45

Колега, от личен опит те съветвам да потърсиш проблема. Така нещата от самосебе си не се оправят, а дори и за малко да се оправят после пак се развалят, тъкмо когато най-малко очакваш. Успех!

Потребителски аватар
иво г. иванов
потребител
потребител
Мнения: 915
Регистриран: 15 авг 2010, 14:31
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 zetec-s 2000 ,renault 19
Местоположение: Berkoviza , Montana
Status: Извън линия

Re: Проблеми в ел . стъклата .

Мнение от иво г. иванов » 22 дек 2010, 13:25

Става ! Но ще се подготвя , в смисъл имам 2 цветни ел. схеми на ел . задвижванията на стъклата , които трябва да бъдат разчетени от кадърен ел .техник/познавам такъв/ + мненията от форума , + повече лично време .Но след празниците ! А ако до тогава се окажеш прав Ianaki , ще те търся за по питие . Опааа , май навлязох в друга тема... Хайде , Весело посрещане на Коледа и Нова Година и безаварийно пътуване по празниците :D *00940* :drink: =)): <:-P: *00110* *00143*
Не е срамно да не знаеш - срам е да не питаш!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта