отказаха ми чистачките?

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
supernatural
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 26 юли 2009, 17:16
Модел на автомобила: ford eskort 1.8 tdi rfk
Местоположение: vraca
Контакти:
Status: Извън линия

отказаха ми чистачките?

Мнение от supernatural » 29 фев 2012, 21:45

отказаха ми чистачките?

здравейте на всички, днес тръгвам за работа, сутринта пускам чистачките да бутнат снега от стъклото, всичко нормално минавам 5км от време на време пускам чистачките бачкат си нормално докато на един светофар започна да ми мирише на изгоряло, казах си това е от колата пред мен парното ми вкарва от пушека . потеглям си започва мн силно да мирише и започна да излиза дим покрай волана и то бая дим, не можех да спра да не задръствам , угасих фаровете да не би да е от тях, и по едно време чистачките отказаха, като спрях и изгасих мотора, като дам на контакт нещо жужи, разглобих таблото с бушоните и извадих едно голямо червено реле и спря да жужи като дам контакт, един бушон беше се по -разтопил но небе изгорял, нямах инструменти да сваля пластмасите покрай волана да видя как е там! от къде може да е причината, от лостчето за чистачките или от някои протрит кабел защото силно димеше покрай волана, ако някой е запознат е ел инсталацията да ме насочи къде да търся проблема . благодаря предварително на всички отзовали се!

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от Didibao » 29 фев 2012, 22:11

Проблема е от китайския предпазител който ти е бил на чистачките, ако беше истински щеше да се стопи преди кабелите, а сега е сложно да се определи къде и какво се е стопило.
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от HACKO » 29 фев 2012, 22:15

Претоварил си мотора, може и да си го изгорил. Бушона е трябвало да изгори, наскоро моя изгоря при идентични обстоятелства (замръзнали към стъклото), почти веднага като включих чистачките. Пушело е при волана, защото там е слабо място, може да няма последствие, може и ключа да е изгорял.

П.П. Толкова ли е трудно да изчистиш снега преди да тръгнеш? :wink:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от Didibao » 01 мар 2012, 12:02

Сетих се, че отпреди на модеото имаше автоматичен предпазител с биметална пластина и беше сложен на чистачките мисля, че си е оригинално на всички така, но имах проблеми с него работеха 10-15 минути и спираха, затова го махнах.
Изображение

Потребителски аватар
supernatural
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 26 юли 2009, 17:16
Модел на автомобила: ford eskort 1.8 tdi rfk
Местоположение: vraca
Контакти:
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от supernatural » 01 мар 2012, 13:28

днес ходих до брикулаж да си взема еврейски эвеэди. свалих лостчетата за чистачките и фаровете,че от там смърдеше мн на изгоряло , като ги отворих контактните писти по които се движат едни медни колелца или нещо такова бяха изгоряли, мислех си че ще се размина с някои прегорял кабел , но трябва да купувам лостчетата! направих и снимки на изгорялото но по късно ще ги кача, да вметна само че бушона дето се беше затопил не е на чистачките а на ел стъклата явно моторчето се товари и нагрява! бушона на чистачките защо не е изгорял се питам, защо е станало късо имаше бая смаэка вътре в модула! някой да знае на кой номер бушон съответстват чистачките , имам схема но е на немски и не отбирам! за сега е това ше потърся в форума втора употреба лостчета!

не мисля че от снега стана аварията беше съвсем малко на стъклото и не бе замръзнал, чистачките си работеха по време на движение докато не изпуши!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от HACKO » 01 мар 2012, 13:59

И аз не знам кой номер е бушона, на капачката на бушоните е нарисувано (сигурно заради такива като нас дето не разбират езика).
Прегарянето на пътечките на ключа не е причина а следствие, смазката не е виновна, тя подобрява контактуването. Възможно е обаче в следствие на употребата ключа да се е износил и комутируемия ток да е станал по-малък от номиналния, което води до загряване контактите на ключа и в един момент да е "изпушил" и без претоварване на мотора и завишен ток, който да изгори бушона (до колкото си спомням 15А).
Въпреки това провери за механичен проблем при чистачките, клеясала втулка на рамената или намотан парцал (местото до моторчето но чистачките е много удобно за поставяне на предмети и парцали за бърсане).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
supernatural
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 26 юли 2009, 17:16
Модел на автомобила: ford eskort 1.8 tdi rfk
Местоположение: vraca
Контакти:
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от supernatural » 01 мар 2012, 14:33

мерси за съветите наско, ще проверя, въпреки че се ядосах тогава та дръпнах едната чистачка и шлиците пребуксуваха, но ше натегна малко гайката и ше се оправят а и също разкачих едното рамо, то на нещо като шарнир бе мн ръждиво трябва да ги смая, но на първо време трябва да купя лостчето! като има някакво развитие ще пиша!

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от peigera » 02 мар 2012, 09:07

За да се стопи така трябва да има пълно късо.Съвета ми е да пробваш със стария ключ и с откачена от моторчето на чистачките букса дали ще продължи да има късо.Да не би да е проблема в инсталацията което мен много ме съмнява да е там но все пак да не стане беля и с другия ключ.Друг път не си купувай бушони от бензиностанции а си взимай оригинални които са по 30-50 стотинки за бройка и изглеждат едно към едно с бушоните на колата(оригиналните и разпознават се).Също така може да провериш и самото моторче на чистачките като подадеш външно захранване дали работи .

Потребителски аватар
supernatural
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 26 юли 2009, 17:16
Модел на автомобила: ford eskort 1.8 tdi rfk
Местоположение: vraca
Контакти:
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от supernatural » 02 мар 2012, 12:14

стария ключ е напълно стопен, пистите на платката са изгоряли и контактите са стопени, бушона на чистачките е оригинален несум го сменял, само на запалката и на алармата са ми горели бушони и сам ги сменял уш с оригинални щото имам табло с бушони от др форд несум купувал от левчето никгога! преди да поставя новия ключ ще прегледам всичко, надявам се че е било от ключа а не от моторчето или някои кабел, запуши самия ключ от др места н ее димело, но като сложа новия ще си покаже, в понеделник ще пристигне!

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от peigera » 02 мар 2012, 12:58

Щом си бил с оригинален предпазител вероятността да се отървеш само с лостче е много голяма.Най вероятно контактите на лостчето включващи чистачките са били силно замърсени и е дало лоша връзка и от там се е стопило. Ами успех мога да пожелая и дано да е само от лосчтето.

Потребителски аватар
supernatural
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 26 юли 2009, 17:16
Модел на автомобила: ford eskort 1.8 tdi rfk
Местоположение: vraca
Контакти:
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от supernatural » 02 мар 2012, 14:30

благодаря колега, и аз се надявам само да е от лостчето. като пристигне ще си покаже къде е проблема! ще пиша като пробвам новия ключ

Потребителски аватар
supernatural
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 26 юли 2009, 17:16
Модел на автомобила: ford eskort 1.8 tdi rfk
Местоположение: vraca
Контакти:
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от supernatural » 06 мар 2012, 19:45

здравейте, вчера ми додеха лостчетата, днес ги смених и всичко се оправи чистачките работят както преди, фарове мигачи всичко е наред, целия проблем се оказа лостчето за чистачки, неси го обяснявам как точно изгоря,но на др място проблем няма! това е от мен

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от HACKO » 06 мар 2012, 20:35

От старост и може би малко лед.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
supernatural
потребител
потребител
Мнения: 150
Регистриран: 26 юли 2009, 17:16
Модел на автомобила: ford eskort 1.8 tdi rfk
Местоположение: vraca
Контакти:
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от supernatural » 07 мар 2012, 11:29

сигурно е така залагам повече на старостта ,че лед нямаше, малко снежец само:P то ние хората се повреждаме камо ли машините, дошло му е времето и това е! хубавото е че се на запалих, да сме живи и здрави другото се оправя, поздрави на всички и благодаря за съветите и мненията
_friends_

peigera
потребител
потребител
Мнения: 1384
Регистриран: 28 сеп 2007, 13:54
Модел на автомобила: Ескорт RS 2000 96г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: отказаха ми чистачките?

Мнение от peigera » 07 мар 2012, 16:34

Когато минат годинки по повърхността на контактните повърхности се получава едно потъмняване (окисляване) и то е лош проводник.Тези лосчета вътре са намазани с грес която да забави окисляването.С времето греста почернява от преискряването на контактите и тя самата започва да затруднява контактуването.Получава се слаба връзка и при повишаването на тока както е в твоя случай при замръзнали чистачки, моторчето консумира по голям ток а контакта на пластинките е слаб и се получава едно преискряване и рязко нагряване.Така се е запалил лоста.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта