Проблем със зареждане на акумулатор наФорд -ка

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Кацарска
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 11 ное 2007, 10:43
Модел на автомобила: ФОРД КА
Местоположение: ПЛОВДИВ
Status: Извън линия

Проблем със зареждане на акумулатор наФорд -ка

Мнение от Кацарска » 14 юли 2013, 19:38

Закупих си нов акумулатор ,но не мина и един месец и акумулатора падна.При замерването се оказва че зарежда на високи обороти а на ниски не.Ходих на майстор но ми каза че всичко трябва да се свали ,дори и климатика за да се стигне до генератора.Толкова сложно ли е това и къде в Пловдив мога да намеря майстор който много да не ми одере кожичката?какма цена евентуално може да ми коства това удоволствие?

Потребителски аватар
amonev
потребител
потребител
Мнения: 463
Регистриран: 11 фев 2007, 08:15
Модел на автомобила: Форд Сиера 1983г.
Форд Мондео 1997г.
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем със зареждане на акумулатор наФорд -ка

Мнение от amonev » 15 юли 2013, 08:54

Как установи "майстора", че на високи обороти зарежда, а на ниски не? Това ми звучи от странно, по странно!
На място може да се установи предимно с амперклещи за прав ток /с каквито много малка част от сервизите въобще разполагат/, а отделно зарядния ток зависи изключително много от състоянието на акумулатора, с какъв капацитет е зареден към момента на теста и най-вече от КОНСУМАЦИЯТА ПО ВРЕМЕ НА ТЕСТА!

Ако са тествали за по-малко от минута с някой мултицет и най-много товарна вилка /устройство с реотани за натоварване по ток/, значи няма нищо обективно в резултатите, ГАРАНЦИЯ!

Причината, за да не зарежда може да е от проста връзка на клема, до комплексен проблем, но в повечето случай решението на проблема е за няма и 5мин, но на клиента се казва, че трябва да се разглоби "цялата" кола, поне ден труд и торба с пари :mrgreen:
Е ли правото право?

Потребителски аватар
veli4ko
потребител
потребител
Мнения: 188
Регистриран: 01 юни 2008, 13:46
Модел на автомобила: ford puma 1.7 Zetec S 125k.c 1997g.
Status: Извън линия

Re: Проблем със зареждане на акумулатор наФорд -ка

Мнение от veli4ko » 15 юли 2013, 12:22

здравей те :) колежке заповядайте на сбирките ни в пловдив http://clubford.org/forum/download/file ... &mode=view и ако можем ще помогнем с нещо или със съвет :)
Изображение

Потребителски аватар
konstantin_koni
потребител
потребител
Мнения: 179
Регистриран: 28 авг 2011, 21:53
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6
Status: Извън линия

Re: Проблем със зареждане на акумулатор наФорд -ка

Мнение от konstantin_koni » 15 юли 2013, 19:51

не само ще помогнем,но ако не можем да отстраним ние лично проблема Аз лично ще ви заведа при майстора на фордове в Пловдив работи евтино и качествено,разбира много и всички сме доволни.Ето и координатите ми за връзка с мен за да Ви заведа при майстора и да останете доволна 0878 535 548 Константин

Кацарска
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 11 ное 2007, 10:43
Модел на автомобила: ФОРД КА
Местоположение: ПЛОВДИВ
Status: Извън линия

Re: Проблем със зареждане на акумулатор наФорд -ка

Мнение от Кацарска » 15 юли 2013, 20:47

Много благодаря на всички ,утре ще посетя майстора който ми предложи Константин.

Потребителски аватар
veli4ko
потребител
потребител
Мнения: 188
Регистриран: 01 юни 2008, 13:46
Модел на автомобила: ford puma 1.7 Zetec S 125k.c 1997g.
Status: Извън линия

Re: Проблем със зареждане на акумулатор наФорд -ка

Мнение от veli4ko » 15 юли 2013, 21:30

_friends_ *00143* _friends_
Изображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта