Не ми гасне плафона

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
keanu
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 22 окт 2008, 20:03
Модел на автомобила: Мондео 1.8 тд '98
Местоположение: Елин Пелин
Status: Извън линия

Не ми гасне плафона

Мнение от keanu » 21 дек 2013, 12:13

Не ми гасне плафона, даже и като е на "12 секунди". Някое реле ли сдало багажа и къде да го търся?

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Не ми гасне плафона

Мнение от Didibao » 21 дек 2013, 14:41

Като дадеш на контакт гасне ли?
Изображение

keanu
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 22 окт 2008, 20:03
Модел на автомобила: Мондео 1.8 тд '98
Местоположение: Елин Пелин
Status: Извън линия

Re: Не ми гасне плафона

Мнение от keanu » 22 дек 2013, 11:16

Не, даже и като запали. Вчера по едно време изгасна и се зарадвах че се е оправило, но вечерта не загасна пак. Иначе зумера ми пиука, като изгася колата на фарове, така че едва ли е проблема в бутончетата на вратите.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Не ми гасне плафона

Мнение от OgiDogi » 22 дек 2013, 13:15

keanu написа:Не, даже и като запали. Вчера по едно време изгасна и се зарадвах че се е оправило, но вечерта не загасна пак. Иначе зумера ми пиука, като изгася колата на фарове, така че едва ли е проблема в бутончетата на вратите.
По-правилното е "така че, проблемът е в бутончетата на вратите" и по-точно - на шофьорската, като най-използвана. Заключващият механизъм си е издълбал канал в пластмасата на ключето и вече не го натиска достатъчно. Или сменяш или като мен го обличаш с ламаринка, изрязана от кен-че Coca Cola/Vibes/Firebird.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

keanu
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 22 окт 2008, 20:03
Модел на автомобила: Мондео 1.8 тд '98
Местоположение: Елин Пелин
Status: Извън линия

Re: Не ми гасне плафона

Мнение от keanu » 22 дек 2013, 17:33

OgiDogi написа:
keanu написа:Не, даже и като запали. Вчера по едно време изгасна и се зарадвах че се е оправило, но вечерта не загасна пак. Иначе зумера ми пиука, като изгася колата на фарове, така че едва ли е проблема в бутончетата на вратите.
По-правилното е "така че, проблемът е в бутончетата на вратите" и по-точно - на шофьорската, като най-използвана. Заключващият механизъм си е издълбал канал в пластмасата на ключето и вече не го натиска достатъчно. Или сменяш или като мен го обличаш с ламаринка, изрязана от кен-че Coca Cola/Vibes/Firebird.
Пробвах и ръчно да го държа това бутонче, но няма ефект. Как го правиш това с кена, че не схващам?

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Не ми гасне плафона

Мнение от OgiDogi » 23 дек 2013, 06:51

keanu написа:
OgiDogi написа:
keanu написа:Не, даже и като запали. Вчера по едно време изгасна и се зарадвах че се е оправило, но вечерта не загасна пак. Иначе зумера ми пиука, като изгася колата на фарове, така че едва ли е проблема в бутончетата на вратите.
По-правилното е "така че, проблемът е в бутончетата на вратите" и по-точно - на шофьорската, като най-използвана. Заключващият механизъм си е издълбал канал в пластмасата на ключето и вече не го натиска достатъчно. Или сменяш или като мен го обличаш с ламаринка, изрязана от кен-че Coca Cola/Vibes/Firebird.
Пробвах и ръчно да го държа това бутонче, но няма ефект. Как го правиш това с кена, че не схващам?
Винаги има варианти да не е шофьорската врата или микроключето да е сдало тотално багажа :)
За моята изрязах една Н-образна ламаринка, със средна част широка колкото пластмасовата пъпка и подвих отзад краищата горе и долу. Вече втора година се държи.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

keanu
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 22 окт 2008, 20:03
Модел на автомобила: Мондео 1.8 тд '98
Местоположение: Елин Пелин
Status: Извън линия

Re: Не ми гасне плафона

Мнение от keanu » 23 дек 2013, 22:38

Прав си за бутончето. Одеве го задържах на ръка и изгасна. Затворих вратата и не гасне. Затворих я по-силно и изгасна. След 2 часа минах покрай колата и се е включило само. Как да го оправя?!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта