Халогени на Мондео МК2 не искат да засветят?

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
bacardiii
потребител
потребител
Мнения: 68
Регистриран: 07 окт 2010, 01:18
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16v 115к.с. 1999г. хечбек
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Халогени на Мондео МК2 не искат да засветят?

Мнение от bacardiii » 07 фев 2015, 18:22

Здравейте колеги. Имам Мондео МК2 - 99-та год. 1.8 бензин - зетек мотор. Фабрично си нямаше халогени. Евентуално аз си купих халогени, купих си и копче за фаровете от мондео с халогени. Водих се по ей това упътване от тоя сайт (в други сайтове пак това упътване си разменят и им се получава на хората) http://www.fordwiki.co.uk/index.php?tit ... ghts_-_Mk2 . Но при мен нищо не се получи.. смених всичко, както и намерих това "нещо" и му размених кабелчетата да станат като на второто от картинката и нищо... Изображение
Даже накрая спряха и стоповете ми за мъгла да светят и си проверих бушоните пък няма изгорели.. Дано някой да може да ми помогне как да ги подкарам тия халогени. Благодаря предварително!
Изображение

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Халогени на Мондео МК2 не искат да засветят?

Мнение от S_C » 07 фев 2015, 21:01

Имаш схема, изнеси си захранването на халогените отделно на един лист и карай по ред. Плюс от къде идва, от къде минава, маса от къде минава, релета, бушон-схемата трябва да ти е пред очите като започнеш да работиш и да караш по ред.От точка до точка-връзваш, просвирваш веригата с мултицета, после до следващата точка и така.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
bacardiii
потребител
потребител
Мнения: 68
Регистриран: 07 окт 2010, 01:18
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16v 115к.с. 1999г. хечбек
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Халогени на Мондео МК2 не искат да засветят?

Мнение от bacardiii » 11 фев 2015, 11:33

твърде сложно звучи за мен :lol: по принцип в разни чуждоезични форуми пише, че трябва някакво реле, но какво е що е не се знае точно, защото има разни разминавания из различните форуми... затова ако има някой който евентуално знае г/д за какво става дума точно при мондеото, моля ? :D а и нещо не мога да открия точно за мк2 ел. схемата.. все за мк1 откривам и ми се струва, че се различават малко :?
Изображение

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Халогени на Мондео МК2 не искат да засветят?

Мнение от Любо » 11 фев 2015, 12:00

Вероятно има разлики. Ще ти споделя моя опит с моето Мондео мк1.
Нямаше халогени, както при теб. Четох насам, натам и основно тук във форума, че повечето модели са проводени още от завода. Възможно е да липсва нещо по веригата - я реле, я бушон, я цялата кабелна линия. В общи линии трябва да се погледна какво е дереджето.
След като се наложи да се свали предната броня по друг повод установих, че кабелчетатат с буксите за захранването на самите халогенки са налични при мен. Това ми даде мотив да си намеря две халогенки и долната добавка на бронята на която се монтират. Сглобих всичко, но нямах позиция на копчето на фаровете (твоя случай). Оказа се обаче, че на клемореда на ключа имам пинове в гнездата за халогените. Т.е. не беше ясно между входа и изхода дали всички компоненти са налични. Проверих бушонното табло, имаше предпазител. Така че, за да проверя дали работи системата вързах клемата за халогените към пина на на ключа за задния фар за мъгла. Така при положение, че всичко беше наред щяха да работят едновремемнно, на една и съща позиция на ключа.
За мое щастия светнаха! Но ме дрезнеше, че не мога да ги пусна поотделно, така че се сдобих и с ключ за фаровете със съответната позиция. Пренавързах клемите и всичко стана както трябва.
Така и не разбрах има ли реле или няма. Важното е, че работеше. Така си и замина при следващия собственик.
Доста писах, но мисълта ми беше да пробваш без допълнителни преработки само да подтвържеш ключа.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта