Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
anticop
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 30 окт 2012, 07:46
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp, 99'
Status: Извън линия

Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Мнение от anticop » 30 окт 2012, 08:09

Здравейте колеги,от скоро съм собственик на Ford Fiesta 1.3 пълна инжекция, 60 кс, 99г. и имам следния проблем.Още като взех колата тя прекъсваше като се подаде повече газ....все едно се дави.Реших да сменя свещите.....сложих най-скъпите бош-ови свещи(4 полюсни), които се дават за този модел и проблема се оправи.Вчера в големия дъжд пак започна да прекъсва и то много повече.Това ме навежда на мисълта, че проблема не е бил в свещите.Някой от вас срещал ли е такъв проблем и как се е справил с него?Предварително искам да се извиня ако съм дублирал темата.Пробвах с търсачката, но не открих подобна.

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13102
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Мнение от HACKO » 30 окт 2012, 08:56

Понамокрил си я и затова, като изсъхне ще се оправи. Може да смениш и кабелите, но и с най-добрите кабели, при обилно намокряне пак ще прекъсва, просто ще е по-малко. Пак добре, че не е угаснала, а само прекъсва.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

anticop
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 30 окт 2012, 07:46
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp, 99'
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Мнение от anticop » 31 окт 2012, 17:28

Дано да е от това.Оставих я в сервиза да сменят кабелите......и куп други неща, пък да видим.

citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Мнение от citizen » 01 ное 2012, 18:10

Re: прекъсва при малко вода по шосето

Мнениеот citizen на Пон 27 Фев, 2012 15:57
И аз се мъчих с тоя проблем от есента.Смених свещи Бош,не стана,смених кабели Тесла,не стана,макар че бях казал на майстора да огледа бобината,каза ми че е добре.Вчера в тая киша пак почна с прекъсването,особено на 2-ра и 3-та при ускоряване,не издържах и отидох да купя нова бобина 68 лв Ера.След смяната и колата заспа,тест през локви и където най-мокро,няма вече проблеми.Като огледах старата открих дебела пукнатина минаваща през лулата за 2-ри цилиндър и продължаваща през челната част на бобината,като се вземе и предвид къде са и намерили място инж. на форд ниско долу.... :roll: .За мен проблема е решен,бъдева смених свещи и кабели.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10856
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Мнение от ЯЛТА » 01 ное 2012, 18:20

И е време да помислиш за някаква подкартерна кора.
http://www.avtokori.bg/Kora-pod-dvigate ... 4m161.html
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

anticop
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 30 окт 2012, 07:46
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp, 99'
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Мнение от anticop » 01 ное 2012, 18:47

Същото и при мен..свещи Бош(4 полюсни), кабели тесла и днес при мокро време пак прекъсва , но малко.Днес говорих с едно момче от квартала(занимава се само с форд).Има морга и севиз......та се разбрах с него да отида събота да ми сложи някаква бобина и да видим с нея ефекта какъв е.И аз мисля че тя ще е проблема.
П.П.
Собственик съм на тази Фиеста от 5 дена, дал съм до момента 250 лв. по нея и трябва да дам още около 150лв. за да я приведа в приличен технически вид.Впечетленията ми от нея са че за размера си вози доста стегнато, сравнително стабилна е на пътя(сравнявам я със старата ми малолитражка VW Polo 6N).Дизайна на интериора и екстериора не искам да го коментирам, за да не обидя някой в форума, но за 1-ва кола на жена ми се струва перфектна.Дано подаръка и хареса:):):)
Благодаря на всички отзовали се.Като се реши проблема ще постна какво се е оказало.Благодаря на всички ви.
П.П.2
Това с намокрянето ако е проблем на Форд като цяло определено ще сложа кора под картера.

anticop
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 30 окт 2012, 07:46
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3, 60hp, 99'
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Мнение от anticop » 12 ное 2012, 08:56

Проблема е решен колеги.Оказа се че бобината е пробила.....сменихме я и заспа.Старата бобина имаше около 3-4 сантиметрова пукнатина.
Благодаря на всички за съветите...бъдете живи и здрави.

Потребителски аватар
MOMCHO2000
потребител
потребител
Мнения: 70
Регистриран: 28 яну 2007, 11:13
Модел на автомобила: Skoda Felicia 1.3 MPi
Местоположение: Видин, България
Status: Извън линия

Re: Проблем с Фиеста 1.3, 60 кс., 99г.-прекъсва

Мнение от MOMCHO2000 » 01 фев 2016, 19:35

Здравейте колеги, за да не пускам друга тема ще ползвам тази тъкмо ще е всичката информация за този проблем на едно място.
Проблема е следния фиестата ми е 1.3 60 к.с. 2000 г. та преди 7-8000 км. започна да прекъсва взех и нови кабели и нови свещи няма промяна, после пробвахме с друга бобина и колата се оправи (бобината беше втора ръка) сега отново има прекъсване като свещите и кабелите са както казах на 7-8000 км. на обороти работи идеално но като и подадеш по рязко газ прекъсва някак не и е кеф, в движение също и на газ и на бензин никаква разлика няма все придръпва, мисълта ми е дали пак да е бобина? Мисля да взема нова не втора ръка.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта