Скорпио-индикация за отворени врати

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
aipetrov
потребител
потребител
Мнения: 103
Регистриран: 26 ное 2005, 14:53
Модел на автомобила: Ford Scorpio 2.0i DOHC 1990год
Местоположение: Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Скорпио-индикация за отворени врати

Мнение от aipetrov » 05 дек 2006, 08:52

Така, колеги неможах да намеря нищо по този проблем /можеби не търся правилно/.
Въпроса е следния: това с количката в дясно не реагира когато се отварят вратите нито пък светва цялото когато дам на контакт /така пише в КНИГАТА/. Интересното е че лятно време ако колата е на слънце тази джаджа работи. Какъвли е проблема?
Благодаря предварително.
Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 05 дек 2006, 09:42

По принцип в колата има от 3 до 5 компютъра, така да се каже. Този, за който питаш е над кората под волана. Той следи за изгорели крушки и отворени врати. Много често алармаджиите го ползват да вземат някой сигнал за алармата, без да се съобразят, че може да нарушат работата на устройството. Та отговора на въпроса ти е следния:

1. Провери си кабелажа от километража до кутийката. Може да има окислявания, размествания или прекъсвания.
2. Ако имаш възможност вземи един ІІ-ра употреба. Ето ти линк: http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... highlight=" onclick="window.open(this.href);return false;
Като го сложиш ще разбереш дали е от него проблемо или извън този модул. Колата е хубава, така че не жали пари за нея, тя ще ти се отблагодари.

SIRGEI SIMEONOV
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 05 ное 2005, 12:19
Модел на автомобила: Mondeo RS 2.0 16V i Sieera 2.0 EFI DOHC
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Мнение от SIRGEI SIMEONOV » 05 дек 2006, 13:08

Аз на СИЕРАТА имах същия проблем и го реших. Моят проблем беше студена спойка на платката. Компютара който командва тази джаджа със светлинките се намира над жабката / но не под нея този е за двигателя/ трябва да имаш ниша или просто капак извади нишата или свали капака и ще видиш една метална кутия в която влизат много кабели. Свали въпросната кутия, откачи щекера с кабелите / огледай го внимателно защото имаше начин за откачвене/ и след това свали металния капак. Вътре ще видиш пловин цветен телевизор :D . Огледай внимателно крачетата на буксата там кадето са запоени за платката и съм сигурен, че ще откриеш доста студени спойки.

Пожелавам ти успех и пиши какво е станало.

aipetrov
потребител
потребител
Мнения: 103
Регистриран: 26 ное 2005, 14:53
Модел на автомобила: Ford Scorpio 2.0i DOHC 1990год
Местоположение: Плевен
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aipetrov » 05 дек 2006, 14:49

Нащо ма объркахте. Последно каде е този комп. Свалял съм таблото с уредите и знам че платката с лампите е здрава май, така че ми се ще да проверя и връзките от компа но къде е той. Дали пък аз нещо не съм разбрал?
Изображение

SIRGEI SIMEONOV
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 05 ное 2005, 12:19
Модел на автомобила: Mondeo RS 2.0 16V i Sieera 2.0 EFI DOHC
Местоположение: Pleven
Status: Извън линия

Мнение от SIRGEI SIMEONOV » 05 дек 2006, 15:23

Колега виждам че сме градски така че ако искаш звънни ми на 0887/388038 Серго и ще се видим някъде. Аз съм сигурен, че повредата ти е студена спойка, а точното място на компа което ти описах е за СИЕРА на СКОРПИО предполагам е на същото място.

Jinxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 29 юни 2005, 16:01
Модел на автомобила: Ford FOCUS 1.8 TDCi 115ps
Местоположение: Botevgrad
Status: Извън линия

Мнение от Jinxy » 05 дек 2006, 21:44

На моя Ескорт има същата лампа и разбира се несвети. Когато свалих таблото - има си крушка ( здрава разбира се )и от нея тръгва един черен кабел с 2 жълти мисля ивици....... ама къде отива?????? та някой да знае и за ескорта нещо по въпроса???? Поне какъв сигнал чака ( + или - ) тая крушка?

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта