Счупен фар и подмяна

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Счупен фар и подмяна

Мнение от Coldgrave » 03 мар 2024, 16:32

Здравейте,
Тази сутрин установих, че десният ми фар е счупен, и не подлежи на ремонт. Въпросът ми е дали да сменям и левия или само счупеният десен ? Повече клоня към смяна и на двата за да са в еднакво състояние. Уж гледах по VIN номера, но пак излизат цифра варианти. Някой би ли погледнал за този VIN и да ме насочи: WF05XXGCC5FC88588 Също така вариант ли е да се сложат фарове с друг тип крушки ?

PS: гледах следните варианти:
https://www.autodoc.bg/hella/12768839#preden-far
https://www.extuning.bg/c/tuning-farove ... 2015-17666

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1154
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Счупен фар и подмяна

Мнение от Ozzie » 03 мар 2024, 20:00

А защо не преровиш обявите на коли за части? Има шанс да намериш някоя със здрави фарове.
Имаше такива коли, миналата седмица търсих.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Счупен фар и подмяна

Мнение от Coldgrave » 03 мар 2024, 21:21

Ако ми искат по 200-250 лева на фар, директно си купувам нови. Ще проверя, благодаря за идеята. Само въпросът е да намеря точния модел :(

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1154
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Счупен фар и подмяна

Мнение от Ozzie » 03 мар 2024, 21:30

По спомени имаше поне дузина Мк3 фейслифтови. Освен това, винаги можеш да се пазариш за цената, ако се разминава с очакванията ти. Моргите не са особено склонни, но с обяви от частни лица може и да се получи.

https://www.cars.bg/carslist.php?subm=1 ... earTo=2019
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Счупен фар и подмяна

Мнение от Coldgrave » 03 мар 2024, 21:47

Мерси за линка. Точно тези успях да намеря и аз. Изпратих запитване на едната обява.

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Счупен фар и подмяна

Мнение от Coldgrave » 05 мар 2024, 20:47

Ами спазарих 2 фара за 600 кинта. Утре ще ми ги пратят. Само се надявам да няма винтове някъде от долната страна, и да се налага да свалям предната броня... Нито крик имам нито стойки за да дигна колата :D

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1154
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Счупен фар и подмяна

Мнение от Ozzie » 05 мар 2024, 21:04

Coldgrave написа:
05 мар 2024, 20:47
Само се надявам да няма винтове някъде от долната страна...
Няма. Само един е, онзи който се вижда отгоре на всеки фар.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Coldgrave
потребител
потребител
Мнения: 144
Регистриран: 15 дек 2019, 02:54
Модел на автомобила: Ford Focus 2015 Facelift RS 1.6 TDCI 95 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Счупен фар и подмяна

Мнение от Coldgrave » 15 мар 2024, 21:54

Смених и двата фара. Мисля че тези които купих, макар и втора ръка са в по-добро състояние от моите. Наложи се да смена 2 крушки (взех ги от счупения фар) Поне според мен светят доста по-добре, но разбира се може само да ми се струва, но съм доволен. За 600 лева съм доволен от резултата. Сега на дневен ред е да се преборя с копчето за прозореца от пътническата страна. Сваля прозореца, но не го вдига. Ако се ползва от шофьорската страна си работи. Мисля утре да се пробвам да го сваля и евентуално да го почистя по някакъв начин.

Потребителски аватар
MamaMy
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 18 мар 2021, 22:05
Модел на автомобила: Galaxy 1,9 TDI 2003г
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Счупен фар и подмяна

Мнение от MamaMy » 17 мар 2024, 01:33

Такива като теб вдигат цените на частите втора употреба. Никога не бих дал повече от 300лв за двата фара. Все пак това са пластмаси на години, а за разлика от стъклото, пластмасата старее много бързо. На 10 години вече е за гюма. Започва се втвърдява, губи еластичност и става ронлива. Започнеш ли да я полираш значи вече е късно и всички усилия са само замазване на проблема. Следните впечатления съм ги добил след каране в конвой през пустиня. От всички коли само на едно 2 годишно пежо му нямаше нищо на фаровете. Всичко останало още на третата вечер светеше като лоена свещ и всички предни стъкла и светлини бяха матирани. На пежото стъклото също беше леш, но пластмасите на фаровете бяха като нови. Извода го оставям на вас. И да изпреваря въпроса, не е било първа кола. Пръв беше един ровър. Неговите фарове и стъкла също бяха леш. Най-интересното е, че арабите полираха само стъклените фарове и им залепиха фолио отпред. Пластмасовите отказаха. :mrgreen:
По-добре млад, здрав, красив и богат отколкото стар, беден, болен и грозен :wink:

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 94 госта