Уреда за температура на таблото не работи.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
kujo
потребител
потребител
Мнения: 80
Регистриран: 20 яну 2005, 22:14
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 EFi-16v 95" Combi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Уреда за температура на таблото не работи.

Мнение от kujo » 28 яну 2005, 21:01

От скоро имам "ново" Мондео, производство 95 год. Преди това никога не съм карал такава кола и нищо не му разбирам.
Колата работи нормално- не загрява, парното топли, нивото на антифриза е до максималното, а стрелката на уреда не мърда.
Човека, които я докара от чужбина казва, че всичко е работило и най- вероятно има рахлабен контакт или изгорял предпазител. В момента пак е извън България и не може да помогне. Попитах един електрикаджия в сервиз на СБА и почна да ми обяснява за разни неща, от които ми стана ясно че и той маи не е в час.
Колата е обслужвана преди няколко дни - сменен е ремък, масло филтри, двигателя не е мит.
Помогнете със съвет, ако проблема е дребен да го реша сам, а ако е нужен сервиз къде да отида.
Благодаря предварително.
ПП. Има ли някъде в мрежата ръководство за експлоатация на Мондео МК1 български?

Потребителски аватар
tuningmania
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 27 ное 2004, 16:50
Модел на автомобила: Ford Mondeo Combi '93
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от tuningmania » 30 яну 2005, 16:10

До "kujo" - Може температурния датчик (при двигателя) да не работи! Мисля, че това не е шега (да не знаеш каква е температурата) и ТЕ съветвам да идеш до "Moto Phoe".. мисля, че само за констатация на проблем няма да ТИ вземат много. Поне да ТИ кажат това и това е проблема.. да ТИ дадът цени за отсраняването му.. пък после ако е скъпичко може да отидеш другаде.. поне вече ще знаеш, че това и това е за смяна и готово!

УСПЕХ!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта