Прекъснат десен нагревател на предното стъкло

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Drake
потребител
потребител
Мнения: 123
Регистриран: 23 мар 2006, 22:48
Модел на автомобила: Focus 1.6 2011
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Прекъснат десен нагревател на предното стъкло

Мнение от Drake » 25 авг 2007, 10:49

Здравейте колеги,

Преди няколко месеца дясната (пасажерска) половина на награвателите за предното стъкло отказаха да работят. От книжката за която се говори в тази тема взех следната схема:
Изображение

Имайки схемата предвид, съм набелязал следните възможни проблеми:
1. Спойката S1064 (оградена в червено) е прекъснала
2. Един от куплунзите C2023 или C2024 се е откачил (не ми е ясно кой за коя половина се пада)
3. Има скъсан кабел по веригада след спойката S1064

Бих искал да попитам как мога да се ориентирам къде точно се намират съответните обозначения. Самата книжка има инструкции как да се ползват схемите, но според мен обяснението е доста мъгляво:
В спецификацията (легендата) към всяка електрическа схема са посочени нейните елементи със съответни указания за тяхното разположение. Всяка електрическа схема има координатна мрежа, маркирана с букви (от А до Н) от лявата страна и с цифри (от 1 до 12) в долния край на схемата. Търсеният елемент от схемата е разположен в пресечната точка на вертикалната и хоризонталната мислена линия, прокарани през съответната буква и цифра, посочени в легендата до обозначението на елемента.
Буквите до изобразените проводници означават цвета на съответния проводник. Разшифровката на буквените обозначения за цвета на проводниците е дадена под всяка електрическа схема. Куплунговите съединения имат цифрови обозначения с буква С, например С-1108. Местата на запоените съединения са отбелязани с номер с буква S, а номерата с буква G обозначават местата на съединяване с „маса".
На схемите лявата страна на автомобила е обозначена с «LH», а дясната страна - с «RH».

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта