Акумулатора не зарежда

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
bilder
потребител
потребител
Мнения: 359
Регистриран: 06 фев 2005, 23:09
Модел на автомобила: VW Polo 1.4i+CNG
Местоположение: София-Надежда 5
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моята лампичка

Мнение от bilder » 23 мар 2005, 00:53

dpower написа:доста често след като запаля колата свети. Като подам газ - гасне и повече не светва докато работи колата, независимо от оборотите. Не знам от какво може да е, но акумулаторът ми се зарежда добре, защото 2 зими изкара, при това първата с тормоз. Не бях си отремонтирал стартера тогава и много се мъчеше горкият. Сега се зарежда; съдя по това, че не съм го свалял от колата за допълнително зареждате с токоизправител, а минаха големите студове тази зима. Предполагам, че отчасти проблемът може да се дължи на това, че ремъкът ми за алтернатора е с една писта по-тесен, понеже шайбата на алтернатора (ролката или там както се казва) е назъбена на крайната си писта и ако се сложи ремък с пълна ширина ще се наръфа от назъбеното и ще се скъса много бързо. Та така, предполагам, че след палене нещо не завърта както трябва. А може и проблемът да е съвсем друг. Всъщност, един път си направих опит: Запалих колата и гледам - лампата за акумулатора свети. Слизам и лягам отпред и гледам - абе върти се, пущината. Ами сега? от какво да е, след като шайбата се върти? Влизам, подавам газ, изгасва лампичката, излизам, лягам пак - ми пак се върти. Де да знам, може да са четки...
Айде стига бе полудя с тая Фиеста ами ниски са ни оборотите на тракторите бе Павка.Като подадеш газ и спира нали?
Айде кога ще сменяме.....

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 23 мар 2005, 19:23

Ами проблема с акумулатора бяха ниските обороти, като ми е на скорост N, днес ми оправиха оборотите и започна да зарежда по-дообре акумулатора;-)

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Моята лампичка

Мнение от cossy » 23 мар 2005, 22:37

dpower написа:...... Влизам, подавам газ, изгасва лампичката, излизам, лягам пак - ми пак се върти. Де да знам, може да са четки...
А може да е лампичка! :mrgreen:
Изображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта