Страница 1 от 1
					
				Оборотите не падат докато колата не спре?
				Публикувано: 01 май 2008, 17:30
				от oma
				Здравейте!
Нещо много странно стана с колата. Преди на празен ход оборотите веднага падаха на 800, което е нормално. Сега като карам колата, отпусна газта и изключа от скорост оборотите седят на 1500-1600 и не искат да падат! Не падат чак докато колата спре на едно място. Независимо колко време карам по инерция оборотите падат на 800, секунда, две след като колата спре напълно.
Дори и на място да подам газ, когато я отпусна оборотите остват за 1-2 секудин на 1500 и чак след това падат до 800.
Незнам дали ме разбрахте 

. Не съм спец по колите. Някои да ма идея от какво може да е това? Някой датчик предполагам?
Благодаря предварително за помоща!
 
			 
			
					
				Re: Оборотите не падат докато колата не спре?
				Публикувано: 01 май 2008, 17:35
				от DigiPro
				Това е нормално. Аз съм със същия двигател и мойта е така. Има доста теми във форума с обяснение защо трябва да е така.
			 
			
					
				Re: Оборотите не падат докато колата не спре?
				Публикувано: 01 май 2008, 18:30
				от isoiso
				Ако си с пуснат климатик пък си е задължително 

 
			 
			
					
				Re: Оборотите не падат докато колата не спре?
				Публикувано: 02 май 2008, 17:50
				от cocoff
				Колегата казва, че това става отскоро. Досега не е било така. Освен, преди колата да не е била в ред и сега да се е оправила 

Според мен 1500-1600 са доста, както и на място забавяне от 1-2 сек. е много преди да ги свали. Аз лично бих изчистил TPS, дросела и клапана за празен ход.
http://www.clubford.org/forum/search.ph ... 0%BD%D0%B5" onclick="window.open(this.href);return false;
 
			 
			
					
				Re: Оборотите не падат докато колата не спре?
				Публикувано: 05 май 2008, 16:59
				от oma
				Забравих да кажа, че проблема се появи след като смених свещите, въздушния филтър и почистих дросела. 
Дали наистина е нормално това с оборотите? И други коли съм карал, но такова задържане на оборотите не съм забелязал. На празен ход като върви колата не трябва ли оборотите да падат на 800-900? Не харчи ли повече бензин така?
			 
			
					
				Re: Оборотите не падат докато колата не спре?
				Публикувано: 05 май 2008, 17:16
				от isoiso
				Щом си чистил дросел, откачи акумулатора за половин час и enjoi  

 Ако не пак ще се коригира сама но си иска време.
 
			 
			
					
				Re: Оборотите не падат докато колата не спре?
				Публикувано: 06 май 2008, 23:16
				от oma
				isoiso написа:Щом си чистил дросел, откачи акумулатора за половин час и enjoi  
  
Така се оправиха оборотите! Благодаря за помоща, супер сте!
 
			 
			
					
				Re: Оборотите не падат докато колата не спре?
				Публикувано: 14 май 2008, 23:37
				от gazetto
				Аз имам подобен проблем.Само дето моята е дизел.При по рязко подаване на газ после ми се вдигат оборотите на около 1500-1600.И ги държи така около минута.След тва се оправя.От какво може да е?