Проблем с централното на Фокус!

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Проблем с централното на Фокус!

Мнение от Doin » 20 мар 2009, 17:28

Здравейте колеги! Нуждая се от вашата помощ и мнение! Отскоро си взех Фокус, хубава кола, няма спор! Може би в последствие ще имам и други въпроси, но належащото сега е централното заключване - особено вечер или сутрин заключвам, независимо дали с ключ, колата заключва и веднага отключва! Съгласете се...неприятно е! Нямам идея кога ли ще я оставя отключена! Да имате идеи какво трябва да се оправи по нея, защото иначе колата е страхотна!?

Потребителски аватар
Sim3
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 16 юни 2007, 22:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDdi '99
Местоположение: Burgas
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от Sim3 » 20 мар 2009, 21:06

Подобен проблем имах и аз.Реши се когато ми откачиха управлението на заключването от пасажерската врата. Така тя управлява само себе си, а от шофьорската се заключвам всичко. Наистина преди това и при мен се случаваше следното - заключвам с дистанционно - връщам се и я намирам отворена - супер кофти.
Пробвай това, което ти казвам при мен проработи. Логично алармаджията не можа да ми обясни.
Успех!
Изображение

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от Doin » 20 мар 2009, 21:10

Предлагаш да разкача управленията на вратите и да ги слъжа отново!? Интересна идея, ако времето навън не бе толкоз калпаво можеше още утре да опитам! Какво пък...за проба никой не бие, особено ако си взема щипки в запас (прочетох тук че доста се чупели)!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от paci » 23 мар 2009, 12:01

Sim3 написа:Подобен проблем имах и аз.Реши се когато ми откачиха управлението на заключването от пасажерската врата. Така тя управлява само себе си, а от шофьорската се заключвам всичко. Наистина преди това и при мен се случаваше следното - заключвам с дистанционно - връщам се и я намирам отворена - супер кофти.
Пробвай това, което ти казвам при мен проработи. Логично алармаджията не можа да ми обясни.
Успех!
Имал си проблем с тази врата.
Когато ми монтираха алармата и при мен имаше проблем, но с шоферската врата.
Алармаджията реза жици наред докъто нацели коя управлява останалите врати.
От дистанционното заключвах всички врати.
Мрънках доста относно работата му, но за този проблем и рязането не беше толкова виновен.
След време жилото за отваряне от вътре се скъса.
Оказа се, че някога е сменявано и не беше монтирано правилно.
Сложих новото както трябва, свързах кабелите и всичко беше 6.
Другия вариант е да вземете едно WD-40 и да напръскате навсякъде.
В самата ключалка както и да бръкнете и напръскате обилно вътре от където можете около зъбчето което заключва за купето.
Тва в случай, че не ви се сваля кората, брава, ключалка изобщо целия механизъм и да го наръсите като хората :)

Потребителски аватар
OhljovchO
потребител
потребител
Мнения: 207
Регистриран: 15 дек 2007, 20:04
Модел на автомобила: Ford Focus МК2 1.6 Duratec 100HP, 2005г. с газов инжекцион
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от OhljovchO » 24 мар 2009, 13:22

Вместо WD40 за бравите на фордьо е по-подходящ силиконов спрей. Пишат го за пластмасови и гумени оплътнения. С него се напръскват хубаво брави и ключалки, като ефекта е когато изсъхне хубаво т.е. един ден хубаво време :)
Проблема на WD-то е, че не е много водо и студоустойчиво и в крайна сметка е много временно решение. Аз есента напръсках моите брави тъй като в студено време централното не желаеше да заключва всички врати. От тогава цяла зима никакви грижи.
Смятам скоро пак да повторя процедурата, въпреки че нямам проблеми.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от Doin » 31 мар 2009, 13:11

Послушах съвета ви, първо ръсих наред с WD-40, после и със силиконов спрей, но ефекта се забелязваше единствено денем на топло. Скрие ли се слънцето... не иска да заключи! Тея дни разглобих всичките врати, почистих ги, смазах ги, дори и кората на багажника свалих, но ефекта отново е минимален - сутрин и вечер трябват доста опити докато зацепи. Явно алармаджия си трябва. По-нататък ще споделя какво е било и дали има резултат.

kostalav
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 09 окт 2006, 10:27
Модел на автомобила: Ford Focus 1600, 74 kW, Hatchback, 2000 г.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от kostalav » 28 юли 2009, 10:15

Здравей,

в съботата - 25.07.09 (големите жеги >40 градуса) и при мен се появи същото. Заключвам, алармата се активира с двойно писукане и веднага чувам как вратите се отключват. Колата остава с включена аларма, но отключена. Изключвам алармата и отново я включвам. Тя пак изписуква, заключва и в следващия момент отключва. Опитах от шофьорската врата на ръка да заключа и после да включа алармата, но завъртях ключа и се случи същото - заключи и ведна отключи. После от предната дясна врата стана. Включих си алрмата и нямаше проблем. По-късно чистих ключалки, отключвах, заключвах с дистанционното, но проблема си оставаше. Затова си заключи на рък и си пусках алармата. Реших да си почистя и дистанционното да не би там да е проблема. Разглбих го и зачистих бутони, платката и всичко до което достигнах, сглобих го и за сега повече проблеми нямам. Може да е било от това, а може от големите жеги, но се спасих за сега:) Ако искаш почисти си дистанционното и ти или направо го смени, ако имаш резервно.

Иначе звънях и в МОТО-Пфое и от там ми казаха, че:
- може някоя от ключалките да е повредена и при заключване да подава сигнал и автоматично да се отключва колата - при мен не е това, защшото всички ключалки заключваха и отключваха, а на ръка нямаше проблем;
- може някоя от ключалките да създава по-голямо съпротивление при заключване и машинките да не могат да заключат колата и затова се опитват, но неуспявайки отново я отключват - за това явно помага някаква смазка, което ти си направил;
- имало модул за управление на заключването, който май бил при лоста за ръчната спирачка, та той можело да прави мизерии.

Така и засега не разбрах от какво е, но се радвам, че изчезна с почистването на дистанционното.

Пиши при теб как са сега нещата.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от Doin » 28 юли 2009, 10:44

При мен , за съжаление, проблема не е толкоз преодолим. Тъй като всевъзможните смазки нямаха ефект разглобих вратата и по пътя на най-малкото съпротивление - извадих буксата на предна лява врата и проблема се реши. Сега с дистанционното заключвам всичките останали врати, а нея - с ключа. Снощи времето бе подходящо и реших да експериментирам да не би да е се е оправило от само себе си или смазките най-сетне да са свършили работа, но уви. Така че ще търся някоя машинка на шофьорската врата, но неприятното е че по автоморгите повечето части са от английски Фокуси и нямам представа дали машинката на лявата врата е същата след като не е шофьорска!?

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от paci » 28 юли 2009, 12:02

Като взех моята и тръгнах да й монторам аларма се получи подобен проблем.
Алармаджията свали кората на шоферската врата и почна да реже кабелите един по един докъто нацели този който управляваше останалите врати.
Заключвах и 4те от дистанционното а с ключа от шоферската врата само нея. От пасажерската и 4те.
От както взех колата ми правеше впечатление, че ръкохватката за отваряне от вътре е леко по-навътре от другите.
Не е имало проблеми до деня в който се скъса жилото.
Намерих си жило, тръгнах да го сменявам и видях, че някога е сменявано и не е монтирано правилно на машинката.
Сложих новото като хората, снадих срязания кабел и всичко заспа.
Алармаджията отнесе доста псувни, защото навсякъде където беше барал е все едно не съм си платил или, че съм го изкарал през ноща от леглото да ми монтира алармата.
И 2те леви ръце си беше оставил навсякъде, но за вратата не е бил виновен.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Проблем с централното на Фокус - Решен!

Мнение от Doin » 12 апр 2010, 15:10

Да се похваля - реших си проблема с пощурялото централно на шофьорската врата на моя Фокус. Преди седмица си купих от колегата от Пирдоп машинката (много е точен да вметна) и вчера реших да го монтирам. Обаче изпитах сериозни трудности с демонтажа на моята машинка, направо ме отказа свалянето дори на защитната пластмаса, да не говорим за останалото. Развих обаче трите болта дето държат машинката към вратата и извивайки я се показа достатъчно че да изтрия с четка за зъби всичката мизерия събрала се около пружините, а както съм го и пръскал преди с WD 40 бе станало направо каша. Почистих, напръсках отново и оооо Чудо - машинката проработи! А няколкото пъти съм свалял кората, пръскал съм обилно и с WD 40 и с контактен спрей, но явно е трябвало доста по-смело разглабане, а на мен смелостта ми дойде едва когато имах в себе си резервна машинка.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с централното на Фокус!

Мнение от ЯЛТА » 14 окт 2010, 20:48

Всичко трябва да плува в масло , особено на старичките ни коли . :lol:
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 74 госта