Ел. стъкла

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
swetul4o
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 09 фев 2005, 09:34
Модел на автомобила: Fiesta 1.1 SX
Местоположение: София
Status: Извън линия

Ел. стъкла

Мнение от swetul4o » 09 май 2005, 09:12

За пореден път снощи машинката на предното ляво стъкло ми направи мизерия. Явно жилото си е заминало, защото смъква донякъде, чува се звук от задиране на жилото и спира. Освен това и самия ел. двигател се разбил и върти доста трудно. Отварял съм го смазвал съм го но след известно време пак почва да върти трудно.
Така че съм решил да си купя цяла нова машинка. Знам че и искат около 50лв. (всичко-релса,жило,редуктор с ел.двигател). Може ли някой да ми каже къде мога да намеря? При италианеца съм ходил но няма. Трудно се намират такива неща! :(

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 09 май 2005, 09:23

С какво мажеш ?
Питам защото разбирам, че се оправя след мазането и след това пак се скапва значи смазката бяга.

swetul4o
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 09 фев 2005, 09:34
Модел на автомобила: Fiesta 1.1 SX
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от swetul4o » 09 май 2005, 10:08

Първо с машинно масло защото не можах да го разглобя. После с грес. И накрая с графитна смазка която издържа на висока температура, тъй като забелязах че двигателчето много загрява като се натовари. Но самото двигателче си е заминало - лагерчетата ми са се поразбили, четките са се износили. То е по-малкия проблем. Жилото е най-проблематично. :(

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта