Светлини по таблото

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
djpopa
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 29 апр 2008, 20:25
Модел на автомобила: ford fiesta
Status: Извън линия

Светлини по таблото

Мнение от djpopa » 31 авг 2009, 16:41

Колеги, искам да си сменя светлините в тъблотна фиеста 94г.
От къде мога да си закупя крушки защтот сам тарсил на много места и никаде няма или поне кажете как мога да преправя някакви?
И още нещо, искам да си сложа халогенки на фиестата даите няккаква идея какви да бъдат?

Потребителски аватар
foxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 25 юни 2008, 21:17
Модел на автомобила: Ford Ka'97, ENDURA EFI 1.3i
Местоположение: София, Дружба 2
Status: Извън линия

Re: Светлини по таблото

Мнение от foxy » 31 авг 2009, 18:21

Крушките ако ги няма по магазините иди в МП - мисля, че бройката беше към 4лв, ако не се лъжа при теб даже е една. Това е за централната подсветка. Ако търсиш индикаторните крушки - тах ги има навсякъде, но ги ппродават без цокъл. (в МП ги дават с него) и струват към 2-3лв за 2 бр. (последно купих Bosh).

За преправянето на крушки към диоди имаше отделна тема - потърси я.
Компютърна поддръжка, VOIP и сервиз за компютри и друга техника

Потребителски аватар
aniaeg
потребител
потребител
Мнения: 295
Регистриран: 18 юни 2009, 11:26
Модел на автомобила: volvo v40
Местоположение: ловеч
Status: Извън линия

Re: Светлини по таблото

Мнение от aniaeg » 04 сеп 2009, 11:07

здрасти.Фокси е права-крушки с цокъл за форда само в МП.аз обиколих цял Ловеч и няма намиране,обаче като купиш крушки с друг цокъл,можеж да ги сложиж на твоя цокъл(крушките са разглобяеми,само следиш да отговарят ватовете).аз самият съм го правил успешно,няма проблеми. :D
Бъди себе си,има достатъчно други

Потребителски аватар
nike
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 сеп 2009, 16:24
Модел на автомобила: mondeo
Местоположение: на пътя
Status: Извън линия

Re: Светлини по таблото

Мнение от nike » 30 сеп 2009, 12:40

Колеги имам Мондео 2000 г ,част от осветлението на уредите не свети,на оборотомера и температурата на двигателя а на километража и горивото си свети,някой знае ли как се сваля таблото.

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Светлини по таблото

Мнение от cockyhotty » 03 окт 2009, 16:50

На мен ми се наложи да свалям таблото с приборите на Мондеото, защото не ми светеше температурата, бензина и скоростомера. Първото нещо, което трябва да се направи е с тънка отвертка и парцалче (за да не се надраска повърхността) да се извадят часовникът, бутона за подгряването, сигналните лампи за фаровете за мъгла и раположените между тях запълващи блокчета. Щипките им са разположени в долният край и за това започнете от долният край да ги освободавате. След като свалите всичко това се откриват 3 или 4 болчета, развивате ги. В горният край на приборният панел под тапички се намират и още два винта, които държат панела вертикално за горната част на таблото. След като развиете и тях, вече панела около приборното табло е свободен. За да го свалите по лесно, свалете волана максимално надолу и внимателно издърпайте панела навън и нагоре. Действайте внимателно, защото дюзите на вентилацията са доста чупливи на Мк1 и се повреждат лесно.След като извадите този панел се открива инструменталният панел.Той се държи от 5 болчета, равиийте ги и издърпайте панела максимално напред(при свален волан надолу максимално както споменах) така, че да имате достъп до задната му стена, за да разкачите куплунзите. Те са два на брой. Жилото на километража няма нужда да се развива. Поне при мен е с plug and play дизайн, има си женско легло накрайникът на жилото, който просто влиза към инструменталният прибор. След като свалите прибора, отгледайте раположената на задната му стена ел. платка за нагоряло и прекъснато. Крушките за осветяване са 5 на брой и са монтирани в завъртащи се на 90 градуса пластмасови цокли. Проверете кои крушки са ви изгорели като извадите цоклите внимателно. При мен крушките просто се бяха запоили за цоклите, наложи се да пробивам дупки в задният край на цоклите и да ги избивам с тънка метална бургия. Крушките са кът, доста трудно се намират. Реших да импровизирам и взех 12V 1,2W крушки по 80 ст. от по-малкият размер, които са сравнително широко разпространени. За да мога да ги прикрепя стабилно, реших да ги набия диагонално в цокъла. А за да може да се осъществи ел. връзка, им навих тънко многожилно медно кабелче на крачетата. Това кабелче пък увих под изводите на цокъла, които са с пъпки и контактуват с платката. Проверете добре с мултицет за качествена връзка, да не говорим за неволно късо съединение поради оплитане на кабелчетата, и поставете обратно на приборният панел. Преди да завиете каквито и да е било винтове, първо закачете само куплунзите и провете дали работи осветлението. Монтирайте всичко останало по обратният ред. Ако всичко е ОК, имате чисто ново осветление на цената на една оригинална крушка от МП!

Потребителски аватар
divak_84
потребител
потребител
Мнения: 96
Регистриран: 11 ное 2009, 20:01
Модел на автомобила: ford mondeo1.6 16v-zetec-комби
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Светлини по таблото

Мнение от divak_84 » 14 ное 2009, 02:57

извиняваи колега ама савсем на скоро свалих таблото на моето мондео тези въртоци на крушките не се пробиват крушките са без цокал излизат малко по трудно крушките приличат на мини габарити

Потребителски аватар
DobrinNikolov
потребител
потребител
Мнения: 257
Регистриран: 23 яну 2009, 15:40
Модел на автомобила: Fiesta mk3 1.8 zetec 130+hp
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Светлини по таблото

Мнение от DobrinNikolov » 01 мар 2010, 11:45

djpopa ------> колега ето как си направих таблото на моята фиеста 91г. http://dobrinnikolov.snimka.bg/automobi ... 8.17559187" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; - синята светлина са сини габарити който не са като обикновенните стъклени а са пластмасови,испилих ги докато влязат на мястото на старите,после махнах зеления плафон които мн затъпмняваще.Но не се задоволих защото мн косеше и само полувината табло светеше,затова махнах долния краи на целия плафон за да може да распръсва и работата се получи перфектно.Само да подчертая че дуното се маха мн трудно, с поялника го стопих във 2-та края където е по дебело и почнах със клещите малко по малко да чупя докато стане равномерно и това е резултата,а на живо е уникално просто :) а забравих да ти кажа са стрелките-тях съм го боядисал със флуменисцентна зелена боя , и на синьото стават жълти
купи си фиеста за да караш с 200 :P

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта