Страница 1 от 1

Ескорт 96 не пали

Публикувано: 01 сеп 2009, 13:17
от tnt_zetec
Здравейте, от известно време насам колата ми прави проблеми от време на време когато реша да я запаля. По-точно проблема се състои в следното: давам контакт, чува се бензиновата помпа как подкачва гориво, завъртам ключа, стартера започва да върти, но колата не пали, а се чува щракане на релетата, които се намират над кутията с бушоните (по-точно щракат серия релета 6 на брой с надпис по тях 6FA-2 и друг номер G1UHW 96FG 14N089AA). Като се получи така направо побеснявам. Работота е там, че друг път не ги прави тия гадни номерца. Моля Ви ако някой знае как мога да реша този проблем да сподели своя опит.

Re: Ескорт 96 не пали

Публикувано: 04 сеп 2009, 18:45
от shmitc
Според мен проблема е в таблото с предпазителите. На предния ми форд ескорт имах подобен проблем и се оказа от не добър контакт на буксите които влизат в таблото.

Re: Ескорт 96 не пали

Публикувано: 07 сеп 2009, 12:08
от tnt_zetec
Колега, моля те кажи по-подробно точно за кои букси става въпрос - щото когато съм отварял таблото, зад него има два куплунга и ако правилно се сещам става дума точно за тях нали? Аз оня ден смених кабелите на свещите (щото ото както е станала кола не са сменяни) и да ти кажа има подобрение само в работата на двигателя - по-добре дърпа така, ама тва с паленето пак го прави. Мисля си ако откача цялото табло и му проверя всичко дали ще мога после да запаля въобще? Несигурността ми идва от това, че друг път не съм правил такива операции. Моля ако има някакъв снимков материал да ми бъде предоставен. А дали не е възможно да има хлабава връзка в куплунгите на самите реленца?

Re: Ескорт 96 не пали

Публикувано: 07 сеп 2009, 12:10
от detective911
колега,на мене фиестата ми правеше така,,поразрових се и останових че ми бяга ток някъде,незнайно къде
сложих си едно реле,да върти стартера директно от акомулатора,и сега нямам пробс :P :P _friends_

Re: Ескорт 96 не пали

Публикувано: 07 сеп 2009, 15:10
от paci
Не се чувствайте задължени да пояснявате за какъв автомобил става дума.
В случая е Форд Ескорт 96 и от писанията се подразбира, че е бензинов.
Стига им толкова на тези които четат и има желание да помогнат ... да метат боб за останалото или да си трошат пръстите търпеливо да подпитват какъв е двигателя.

Е това е обща болка на Ескортите :
http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=20&t=27351" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Ескорт 96 не пали

Публикувано: 07 сеп 2009, 15:14
от detective911
paci написа:Не се чувствайте задължени да пояснявате за какъв автомобил става дума.
В случая е Форд Ескорт 96 и от писанията се подразбира, че е бензинов.
Стига им толкова на тези които четат и има желание да помогнат ... да метат боб за останалото или да си трошат пръстите търпеливо да подпитват какъв е двигателя.

Е това е обща болка на Ескортите :
http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=20&t=27351" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
_friends_ *00202* *00202* *072*
така де,за кво ни е да знаем :)

Re: Ескорт 96 не пали

Публикувано: 07 сеп 2009, 15:28
от tnt_zetec
Благодаря Ви! Явно и аз ще трябва да мина по този път. Дано не направя някяква беля.

Re: Ескорт 96 не пали

Публикувано: 09 сеп 2009, 17:43
от aniaeg
ми все пак можеше да обновиш профила си :D: