FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
pifa89
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 23 мар 2016, 19:24
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от pifa89 » 03 ное 2017, 23:40

Закачиха я на компа днес. Оказа се ГНП. Може би е електрониката на гнп. Не е от старите със жило. Мисля че е изпляскало нещо. Може да е и имобилайзера. Той е свързан с водната помпа. Ако се взема друга трябва да се отключи имобилайзера. Ама може и да е от някой резистор или кондензатор вътре. Някой ако е отварял да каже.

Потребителски аватар
CappY
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран: 05 май 2012, 13:43
Модел на автомобила: Ford Focus 2002 1.8 TDdi
Subaru Forester 2013 2.0D
Местоположение: гр. Горна Оряховица
Контакти:
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от CappY » 04 ное 2017, 02:13

Да не е същия проблем като 1.8 TDdi двигателя, когато нещо с компютъра се разпоява? Ремонта го правят за 400лв. и после не ходиш на обучения и глупости.

При мене беше същия проблем - върти и не пали - оказа се електрониката на ГНП - симптомите беше, че дюзата не подаваше горивото в правилния момент и с достатъчно налягане.

pifa89
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 23 мар 2016, 19:24
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от pifa89 » 21 ное 2017, 15:15

В електрониката е проблема. Христо майстор ГНП сливен ги прави. 250 лв нова електроника и газ.

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 22 яну 2018, 15:11

Чудех се дали да пускам нова тема или да пиша в тази, че проблемът е същия...И така,наратко какво знам:
Баща ми паркира колата за малко пред един магазин и като се връща, не ще да пали. След няколко завъртания на ключа, все пак успял да тръгне. По-късно през деня се повтаря същата случка. Успява да запали след няколко опита. И така до преди няколко дена, когато вече не успява да запали, стартерът върти, но нищо... Днес са я дръпнали до сервиз, там не разбрах как точно са я гледали, но при завъртане на ключа светвали само лампичките по таблото, а стартерът не върти... Акумулаторът е замерен и всичко изглеждало да е наред. За диагностика не знам дали са правили. Не са установили някакви проблеми и подозират, че може да е от ключа. Поразпитах го какви лампички светят на таблото му и каза, че свети тази с колата с катинарче (снимка). Може ли наистина ключът да е причината да не пали? Някакви идеи? Проблемът е, че става въпрос за малко градче и майсторите са малко кът

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от ivo_63 » 22 яну 2018, 17:10

Ключ , имобилайзер ...

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 24 яну 2018, 10:49

Как може да се отсрани проблемът? Някой, който е минавал през това?

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 24 яну 2018, 16:20

Колата е оставена в Мото Пфое Хасково....

Потребителски аватар
kilikanzer
Потребител
Потребител
Мнения: 907
Регистриран: 20 ное 2007, 19:59
Модел на автомобила: Focus tddi/комби/P1888PM
Wartburg 312
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от kilikanzer » 28 яну 2018, 14:21

И не сподели каква е била причината!

Изпратено от моят Респром

Изображение
Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 02 фев 2018, 16:33

Не споделих, защото преди минути разбрах какво е положението. Ще пускам нова тема, защото съм втрещена и защото не им вярвам на "диагнозата". Проблемът бил в компютъра на колата и искат 3800 лв за подмяна/ремонт...

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от HACKO » 02 фев 2018, 19:31

Иди тука, Жълтата дограма с гаража в съседство, сега е сервиз за електроника и им кажи за проблема, има огромна вероятност да ти помогнат.
Тука също се занимават с автоелектроника.

П.П. Напиши в профила си повече данни за тази Фиеста и откъде си, за да може да ти се помага по-адекватно!
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 03 фев 2018, 12:12

Наско, много ти благодаря... Наистина не съм уточнила... Става въпрос за колата на баща ми. Той е в Кърджали. Тамошните майстори не са успели да му помогнат, обадил се е в Мото Пфое и са му казали, че трябва да видят колата. Тя понеже не пали, прекарали са я дотам с платформа за коли. Яд ме е, че не се сетих по-рано да питам във форума, защото можеше директно да я оставим в един от посочените от теб сервизи. На Мото Пфое им нямам доверие, защото ме накараха да се усъмня с някои им действия, но не ми се навлиза в подробности сега. Може и да ме гони параноята, но някакво шесто чувство...Не знам

Та, вчера му заявили, че проблемът е в компютъра и че трябва да се смени срещу скромните 3800 лв. Аз съм в София и не мога да помогна, но май ще се наложи да се вдигна до Хасково. А приятелят ми вчера е звънял в сервиз, даже мисля, че е съфорумец, ако не бъркам, та човекът е казал, че може да се купи компютър втора употреба и след това да се препрограмира.

Да се сещаш за фирма, която може да премести автомобила в някой от посочените от теб сервизи? Проблемът е, че колата не пали и трябва да мислим как я преместим от Мото Пфое в друг сервиз в Хасково или до София.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от HACKO » 03 фев 2018, 18:26

Може да отидете първо да поговорите и да ви насочат какво да правите. Възможно е да не се наложи да се кара цялата кола до Хасково.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 03 фев 2018, 19:47

Тя колата така или иначе още е в Хасково, в Мото-Пфое. Имаш ли номера на сервиза с жълтата дограма, за да мога да им звънна? Намерих и една обява за кола с платформа, която може да се наеме и да се пренесе колата от МП до сервиза. Но ми се иска първо да им се обадя преди да предприема, каквото и да било

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от Ozzie » 03 фев 2018, 22:28

@mishelin
Завъртете един телефон до "Фикс електроникс". Може да са вашите хора. Ползват се с добро име, най- вече сред собствениците на Мерцедеси, но може и не само те да са им силната страна.
http://www.fix-electronics.com/
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 05 фев 2018, 14:59

Ozzie, благодаря ти >:D<:

Ще пиша при някакво развитие.

Редакция: Тъй като колата не е в движение, а ние не сме ОТ и В Хасково, става много сложно карането на колата до друг сервиз... Затова, в момента търсим компютър втора употреба, който ще ни сменят в Мото Пфое.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от HACKO » 05 фев 2018, 16:45

Ремонт на телевизори (LCD,PLAZMA,CRT),Автоелектроника ,чип тунинг,разкодиране на авторадио,диагностика,ключове.

ВИДИКОН-СЕРВИЗ - Хасково- бул.България 43

тел.0887302134,0888806224
_________________
ВИДИКОНСЕРВИЗ/скайп: masterrichi2222
Ето това намерих в нета за първото предложение, което ти пратих, не съм съвсем сигурен дали контактите са актуални.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 08 фев 2018, 10:57

Надявах се, че при следващото писане ще се похваля, че колата е оправена и вече е пушка. Уви... Поръчахме компютър втора употреба, който трябваше да сменят в Мото Пфое, но се оказа, че въпреки, че номера от стикера е 1:1, този е двигател 1.6, а нашият е 1.3 :((((( И сега отново разправии, трябва да се чуем с автоморгата да ги питаме дали другия компютър, който имат е свален от 1.3 кола

BOROOO
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 21 юни 2006, 12:47
Модел на автомобила: екс Ford Fiesta 1.1 '94г. с BRC, сега Opel Astra G '03г. комби-метан
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от BOROOO » 08 фев 2018, 16:21

mishelin написа:
08 фев 2018, 10:57
Надявах се, че при следващото писане ще се похваля, че колата е оправена и вече е пушка. Уви... Поръчахме компютър втора употреба, който трябваше да сменят в Мото Пфое, но се оказа, че въпреки, че номера от стикера е 1:1, този е двигател 1.6, а нашият е 1.3 :((((( И сега отново разправии, трябва да се чуем с автоморгата да ги питаме дали другия компютър, който имат е свален от 1.3 кола
За съжаление тук се шири безкрайна некомпетентност, което кара обикновенния човек да вика неволята и да става половин монтьор. Не знам дали мойте мъки са приложими за компютъра на Форда, но със сигурност има и общи неща.
И аз имах проблем с компютър (контролер) на друга марка автомобил. В официален сервиз ми обявиха $$$$ за нов, а не - благодаря. Взех си през нета от Англия втора употреба, защото и от автоморгите не познават парите и там mechanic-smile . Взех си и китайски клонинг (не се сещам за името на системата), с който копирах кодовете от стария контролер на "новия" и после пак в официалния сервиз да ми презапишат софтуера за моята кола. И там едни разправии с приемчиците, но накрая стана. Та ето и важното от цялата тази галимация:

1. Четене му е майката
2. Приемчиците може да не са достатъчно компетентни и да те разиграват като мишка.
3. От официалния сервиз не искат да се занимават с компютри втора употреба поради две причини: не могат да дадат гаранция и могат да запишат софтуера за модела, но производителя не им бил дал софтуер да бъркат по кодовете(поне при мен беше така).
4. При моята марка и генерация един модел контролер управлява бензин 1.6, дизел 1.7 и фабричен метан така, че дали 1.3 или 1.6 може и да не е от значение и да те размотават, защото и те не са сигурни дали ще стане или не.
5. Много държаха компютъра да е монтиран на колата, защото им е по лесно за работа. Има възможност компютъра да се свали и да се работи, но са нужни други кабели, които най-вероятно ги нямат.

Съвета ми е - колата не я местиш нагоре-надолу, а я оставяш пред официалния сервиз. Проверяваш номера на "новия" контролер дали съответства на твоя и ако да, тогава търсиш по сайтовете потвърждение, че разликата е само в записания софтуер. Говориш със специалиста, който се занимава с диагностика на компютрите на автомобилите в "Мото пфое" (ако има такъв) какво точно може да направи и какво не. Ако имат проблем с кодовете се обаждаш на "автоключар" да дойде да ги изтегли и да ги запише на "новия" комп, след което вкарваш колата в сервиза да и "налеят" софтуера и си ти.
И пак да кажа - горното може да не важи за Форд, защото примерно е възможно да се клонира и копира цялата информация от един комп на друг, което ще е по-добрия вариант.

Виж и тази тема - https://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=1239.
В България има само един вид пътни знаци - пожелателни.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от HACKO » 08 фев 2018, 19:19

Кожлежке, махай колата от МП, избутайте я в локалното, вземете оргиналния компютър и този който сте намерили и ги занесете във Видикона (сервиза със Жълтата дограма) да го клонират. После се върнете, монтирайте си компютъра и газ към Кърджали. Има и голяма вероятност на вашия компютър просто да се е заключил имобилайзера, ама отключването му не е работа за МП. Затова ти казах да се консултираш със специалистите, може да се договорите да дойде където е колата, Хасково е малък град разстоянията са нищожни.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

mishelin
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 23 юли 2014, 15:22
Модел на автомобила: София - Форд Фиеста, 1.4, 2007г.
Кърджали - Форд Фиеста, 1.3, 2004г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FOCUS 1.8 TDCI Ztec 2002 - Не пали - ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

Мнение от mishelin » 17 фев 2018, 12:59

Здравейтееее _friends_
Много ми се искаше да кажа, че вече всичко е ОК с колата, но не би. Ще започна да вярвам в черни магии. Някой ни е проклел :D Баща ми е взел колата, пали си вече, обаче на таблото му светнала лампичката за двигателя. Просто не мога повече. Да се счита за оплакване, а и все пак да ви информирам заразвитието при нас, след като ви занимавах толкова време. Благодаря на всички включили се :)

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 34 госта