Халогени за Фокус I

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Халогени за Фокус I

Мнение от ptashkov » 15 фев 2010, 21:44

Здравейте колеги! Моя фокус по принцип няма халогени и ключът за халогените в купето е само с една позициа на издърпване-за задната светлина за мъгла. Обаче един приятел ми намери ключ с две позиции, вкл. и за халогените. Доколкото съм оглеждал колата отдолу-имам изведени букси за халогени до предната броня. Въпроса ми е -Ако сменя моя ключ за фаровете с този , който има опция за халогени дали ще стигне ток до кабелите, които са изведени на бронята и сътвтено да си монтирам халогените. Гледам , че един бушон отговаря и за предните и за задните светлини за мъгла. Дали ще ми трябват някакви допълнителни релета и бушони?
Изображение

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от Doin » 16 фев 2010, 09:35

Щом имаш изведена инсталация до гнездата на халогените, то трябва да имаш предвидено и реле и бушони. Виж куплунга дето влиза в ключа ще съвпадне ли и на новия ключ, виж дали имаш бушона и релето и най-вече - виж стига ли ток до халогените с новия ключ.

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от ptashkov » 16 фев 2010, 10:04

Благодаря за отговора, но ще изчакам малко времето да се постопли, че сега не ми се свалят палстмасите! Като се захвана ще пиша пак.Еднъче открих , че само един бушон отговаря и за предните и за задните светлини за мъгла, но реле не открих. Гледах по Autodata де.

Потребителски аватар
sharo_baro
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 02 авг 2006, 17:38
Модел на автомобила: ford focus 2.0 16V на части ;( FORD PUMA 1.4 16V
Местоположение: pleven
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от sharo_baro » 16 фев 2010, 16:18

дори и да не сменяш ключа пак ще светят
щом имаш инсталацията само монтирай :D
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от bodurov » 17 фев 2010, 15:50

sharo_baro написа:дори и да не сменяш ключа пак ще светят
щом имаш инсталацията само монтирай :D
Точно така.При мен си имаше букси монтирах си халогени,без да сменям ключа си светят,заедно с задното фарче за мъгла.
Изображение

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от ptashkov » 19 фев 2010, 09:44

Благодаря за отговорите колеги!

cermelo
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 01 яну 2010, 22:33
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от cermelo » 23 фев 2010, 15:37

ptashkov написа:Благодаря за отговорите колеги!
Аз скоро се занимавах с този въпрос за монтиране на халогени на фокус, който преди това е нямал. Кабели с букси има, които за завряни бая на вътре и не се виждат.Има и от двете страни.След проверка и при ел. техник се оказа, че реле няма.Има само бушон 20 ампера.Бушона е в таблото с бушоните, което е под волана.Когато ключа ти има само една позиция за включване на фарове за мъгла се пускат и предни и задни едновременно, което не е готино.Има и друго не6то интересно,че на този ключ който е само с една позиция, трябва да си включил фаровете и тогава да включиш габаритите.Аз лично си взех за 30лв ключ втора ръка. При него можеш да си пуснеш предните и задни фарове за мъгла без да включваш фаровете. Може да се издърпа от позицията на габаритите без да се налага пускането на фаровете, което всъщност е идеята при карането в мъгла. На първото дръпване се пускат предните, на второто задната светлина.

Потребителски аватар
ptashkov
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 15 авг 2006, 14:20
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Бензин 2009 г.
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от ptashkov » 23 фев 2010, 21:47

Благодаря за отговора колега! И аз проверих , че имам оставени букси за халогени отпред и от двете страни и че стига ток до тях при дръпнат ключ за задната светлина за мъгла. Аз също имам ключ от другия вид - с опция за халогени-само незнам дали ще пасне на мястото на моя-дали са еднакви пиновете на буксата за вкл. на ключа?И виждам , че ключът с опция за халогени , който взех има и опция за осветявяне на таблото -това дали ще бачка?

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от debug » 24 фев 2010, 20:17

Димерът ще бачка 100% (лично пробвано), халогените - също. Разликата е в ключа, не в кабелите. За мен е малко тъпо да са без реле, ама така са го направили...
Изображение

Изображение

slav401
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 01 мар 2010, 10:15
Модел на автомобила: fokus '00? - 02 ? kombi -
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от slav401 » 01 мар 2010, 10:26

И аз ще слагам халогени ....тавъпроса мие може ли да светят само те(+фаровете де .. :) ) без да свети отзад лампата за мъгла ..и какво трябв ад ас енаправи ... !?
п.п. не бях прочел поста на колегата по-назад ..ясно, отговорих си на въпроса :)

Потребителски аватар
Благо87
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 01 окт 2010, 18:33
Модел на автомобила: focus
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от Благо87 » 19 ное 2010, 18:16

Колеги, ако може да ви попитам, тъй като и аз искам да слагам халогени на моя форд, дали е нужно да се слага нова решетка или може да се изреже старата, която няма място за халогени?
Изображение

syko
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 05 дек 2010, 23:46
Модел на автомобила: Ford focus
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от syko » 06 дек 2010, 00:21

първо монтирай халогените,след това режи -остави по дълга с по 3-4 мм от двете страни эа точна корекция. Ако нямаш подлошка-на бронята/в самото гнеэдо эа халогена/ то може и със св.опашка

toniiiy
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 15 май 2011, 10:32
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от toniiiy » 30 яну 2012, 16:21

Колеги скоро си сложих Халогени на Форд Фокус и си имаше изведени кабели.Нямах дупки но си направих.Стана много лесно и вУпросът ми е: Понеже се пускат с задния стоп за мУгла ДАЛИ ЩЕ ИЗДуРЖИ РЕЛЕТО ?Аз си мисля ,че хората са го сметнали и няма да има проблем.Някои да даде малко акъл или германеца си е свУршил работата както трябва.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Халогени за Фокус I

Мнение от Doin » 30 яну 2012, 16:38

toniiiy написа:Колеги скоро си сложих Халогени на Форд Фокус и си имаше изведени кабели.Нямах дупки но си направих.Стана много лесно и вапросът ми е: Понеже се пускат с задния стоп за магла ДАЛИ ЩЕ ИЗДАРЖИ РЕЛЕТО ?Аз си мисля ,че хората са го сметнали и няма да има проблем.Някои да даде малко акъл или германеца си е сваршил работата както трябва.
Колегата cermelo в темата е отговорил - халогените не минават през реле, само през бушон 20А в бушонното табло под волана. А теб ако те притеснява дали бушона ще издържи, то си сложи лед крушки Н1 - и консумацията е нищожна, а и светлината е по-силна.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта