Колеги моля за помощ-охлаждане на радиатор на Мондео-

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
ivanivanov_1978
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 07 фев 2008, 13:31
Модел на автомобила: MONDEO
Status: Извън линия

Колеги моля за помощ-охлаждане на радиатор на Мондео-

Мнение от ivanivanov_1978 » 07 дек 2010, 18:26

Колеги моля за помощ-охлаждане на радиатор на Мондео-сервизите ме объркаха тотално !
Става въпрос за мондео 93 г бензин 1,8 16 клапана.
Та ситуацията е следната : Пяля колата ,температурата се вдига нормално т.е не рязко , но след достигане на работна величина перката не се включва.....това става след като пусна и спра климатика.Следва тръгване на перката и охлаждане....стрелката пада, след това перката нормално си спира.Почва всичко наново......вдигане до ниво при което вентилатора трябва да си включи но не би......и пак с копчето на климатика същата процедура.
Друго което ми направи впечатление и може да е от полза за разбиращите е че при работеща перка оборотите-празен ход на газ са на едно ниво 900, но при неработеща играят постоянно.на бензин няма проблеми.
Моля за помощ ,защото в Пловдив обиколих 3 сервиза и всеки различно казва и немога да предприема ход кой е прав.Един ми обяснява , че компютъра командва перката и трябва де се смени инсталацията за 500 лв.Друг пък вика ,че перката трява да купя в нея е проблема.Трети пък казва перката ти е шест.....копче да ми вади на таблото.....и най интересното е ,че никой не извади някъкъв уред нещо да мери.....отсичат че разбрали къде е проблема.
Благодаря Ви предварително !

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Колеги моля за помощ-охлаждане на радиатор на Мондео-

Мнение от evg2 » 07 дек 2010, 18:45

http://www.clubford.org/forum/download/ ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;
Десния датчик е на температурата на водата, развиваш потапяш в котлона с водата, термометар, мултицет мериш сравняваш параметрите по таблицата и казваш какво стана?!
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

ivanivanov_1978
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 07 фев 2008, 13:31
Модел на автомобила: MONDEO
Status: Извън линия

Re: Колеги моля за помощ-охлаждане на радиатор на Мондео-

Мнение от ivanivanov_1978 » 07 дек 2010, 20:15

Благодаря колега,но не съм наясно с тези неща сам да ги върша.Само може да ми са от полза ,като отида в сервиз да им ги дам разпечатани......по-бързо да разрешат проблема де :D

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 31 госта