Схема на бушоните на Галакси?

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
zlobaran81
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 05 дек 2010, 15:07
Модел на автомобила: Ford Galaxy 2,0I
Местоположение: Благоевград и Ботевград
Status: Извън линия

Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от zlobaran81 » 17 дек 2010, 21:17

Здравейте, свалих си от zamunda.net упътването за Sharan, обаче там нещо не се ориентирах? Искам да си проверя бушона за подгряването на предното стъкло, защото си мисля, че моето не действа. Ако бущона е здрав мисля да включа амперметър на неговото място и да видя дали тече някакъв ток въобще или има проблем със самото стъкло. И изобщо ако някой има подробно ръководство за ел. инсталацията ще съм много благодарен, защото имам доста забележки по "новото" ми галакси. Дистанционното работеше, посля спря, днес само си тръгна. Така е и с машинката за течността за чистачки и няколко други неща. Рових из форума, но нищо намерих и затова отварям тази тема.

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от Milcho » 17 дек 2010, 21:53

Изображение

Едит: Оказа се, че колата на колегата е 95г, а схемата, която съм дал е за 98-00, така че това е схемата за неговия автомобил:
Изображение
Последна промяна от Milcho на 19 дек 2010, 14:23, променено общо 1 път.

zlobaran81
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 05 дек 2010, 15:07
Модел на автомобила: Ford Galaxy 2,0I
Местоположение: Благоевград и Ботевград
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от zlobaran81 » 17 дек 2010, 22:06

Благодаря за схемата, мисля, че ще се ориентирам къде ми е щетата. Между другото схемата ми дава отговор на въпроса за какво са кабелите които ходят към дюзите на пръскалките за предния прозорец. Ако не е тайна каква е програмката от която си извадил схемата и дали касае само електрическата част, защото ако пиша за всичко, което ме интересува трябва да пускам по 5 теми на ден :)

Peet
потребител
потребител
Мнения: 649
Регистриран: 17 юли 2007, 15:59
Модел на автомобила: Ford Galaxy,2.0i DOHC,Ghia,'98
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от Peet » 17 дек 2010, 22:07

Преди да си купя Галаксито няколко месеца рових доста из нета за да събирам информация за различните ванове. В един руски сайт беше написано за Галакси, че има дребни проблеми с ел. оборудването. При мен не ми работеше осветлението на купето, стоповете прекъсваха, чек-панела понякога не показва вярно. Не са фатални проблеми, но са малко досадни. Трябва да им се отдели време за решаване. Иначе като цяло, за мен това е един прекрасен автомобил.

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от Milcho » 17 дек 2010, 22:20

zlobaran81 написа:Благодаря за схемата, мисля, че ще се ориентирам къде ми е щетата. Между другото схемата ми дава отговор на въпроса за какво са кабелите които ходят към дюзите на пръскалките за предния прозорец. Ако не е тайна каква е програмката от която си извадил схемата и дали касае само електрическата част, защото ако пиша за всичко, което ме интересува трябва да пускам по 5 теми на ден :)
Програмата е Autodata 3.24 и не е само за електрическата част.

zlobaran81
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 05 дек 2010, 15:07
Модел на автомобила: Ford Galaxy 2,0I
Местоположение: Благоевград и Ботевград
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от zlobaran81 » 17 дек 2010, 22:29

Вече я свалям, ще разгледам, но като чета описанието - май половината теми във форума могат да бъдат заместени от линк към нея :idea: Утре ще пробвам да оправя проблема и ако стане ще илюстрирам със снимки да не се чудят и други като мен.

vladoiko
потребител
потребител
Мнения: 169
Регистриран: 06 юни 2007, 16:20
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK4 2.0flexifuel+Gas Brc
Местоположение: Vidin
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от vladoiko » 18 дек 2010, 14:33

Огледай си челното стъкло дали има реотани в него.Обикновенно като го сменят слагат такова без реотани,щото е неколкостотин лева отопляемото.Буксата за стъклото е некаде отпред в десно маи,огледай между стъклото и таблото вижда се.Може и на нея да мериш дали отива ток.Кабелите за пръскалките са защото са отопляеми заедно с огледалата.Мисла че се грееха като се натисне бутона за греене на задното стъкло,натисни и след малко пипни огледалата д видиш че се нагряват.Колата ти предполагам има така наречения зимен пакет,грее предни седалки,челно стъкло,огледала и пръскалки.

zlobaran81
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 05 дек 2010, 15:07
Модел на автомобила: Ford Galaxy 2,0I
Местоположение: Благоевград и Ботевград
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от zlobaran81 » 19 дек 2010, 13:18

На седалките не намерих кабели, стъклото определено е с реотани, клемата намерих отпред в дясно, но ме се притеснявам да я дръпна, защото нямам видимост, а не знам как е захваната откъм самото стъкло. Благодарение на схемата от viper_one разбрах кое от къде се включва и за какво са кабелите към пръскалките за стъклото. Имам известни проблеми с намирането на елементите, но с помоща на колегата viper_one, предполагам, че ще се оправя. Ако някой е свалял клемата откъм стъклото - моля да се включи с указания.

zlobaran81
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 05 дек 2010, 15:07
Модел на автомобила: Ford Galaxy 2,0I
Местоположение: Благоевград и Ботевград
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от zlobaran81 » 20 дек 2010, 17:53

Установено е, че тока минава през реле К98, което според Autodata се намира на "fascia 2" и според същата програма го дава, че е до "fascia1". Fascia1 е голямото табло с бушоните, там всичко съвпада, бушона F27, който отговаря за подгряването е здрав. Проблема е, че не мога намеря къде е споменатото реле. Моля, ако някой има информация да помогне.

Потребителски аватар
stoy@n
потребител
потребител
Мнения: 442
Регистриран: 22 авг 2008, 08:07
Модел на автомобила: Galaxy,2.0, DOHC ,115Hp 1999
Daihatsu Cuore 1.0 12V,AT,58Hp 2003
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от stoy@n » 21 дек 2010, 06:49

В моите схеми го дават реле К164 в CJB-central junction box...Не знам дали са от Ауто дата.Пращам ти ги на мейла.

Муцев
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 15 фев 2010, 17:50
Модел на автомобила: Форд Транзит '07,Форд Галакси '98+LPG FOBOS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от Муцев » 27 яну 2011, 17:06

Много ми се иска, ако е възможно, някой да качи схема на бушоните за Галакси 2.0 '98 год, защото ми свети лампата за airbag-а и според писаният в една друга тема това означава, че не ходи ток до управляващият блок на airbag-a а не мога да открия къде се намира въпросният бушон.
Благодаря ви предварително!

georgi700
потребител
потребител
Мнения: 89
Регистриран: 27 яну 2011, 21:17
Модел на автомобила: ford galaxy
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от georgi700 » 27 яну 2011, 21:56

щом свети най вероятно е лентовия кабел .

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от Milcho » 27 яну 2011, 23:27

Муцев написа:Много ми се иска, ако е възможно, някой да качи схема на бушоните за Галакси 2.0 '98 год, защото ми свети лампата за airbag-а и според писаният в една друга тема това означава, че не ходи ток до управляващият блок на airbag-a а не мога да открия къде се намира въпросният бушон.
Благодаря ви предварително!
Щом свети лампата, значи в управляващият блок е записана грешка. Прави се диагностика за да се установи какъв е проблема. Причините може да са много.

Муцев
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 15 фев 2010, 17:50
Модел на автомобила: Форд Транзит '07,Форд Галакси '98+LPG FOBOS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от Муцев » 30 яну 2011, 10:05

Къде мога да отида за да се направи тази диагностика, където да съм сигурен че няма да ме излъжат нещо?

georgi700
потребител
потребител
Мнения: 89
Регистриран: 27 яну 2011, 21:17
Модел на автомобила: ford galaxy
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от georgi700 » 02 фев 2011, 00:08

Муцев написа:Къде мога да отида за да се направи тази диагностика, където да съм сигурен че няма да ме излъжат нещо?
а от каде си?

Потребителски аватар
stoy@n
потребител
потребител
Мнения: 442
Регистриран: 22 авг 2008, 08:07
Модел на автомобила: Galaxy,2.0, DOHC ,115Hp 1999
Daihatsu Cuore 1.0 12V,AT,58Hp 2003
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от stoy@n » 02 фев 2011, 05:42

*00118*
Ами сигурно сте градски....вземете си попълнете профилите бе хора.

Муцев
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 15 фев 2010, 17:50
Модел на автомобила: Форд Транзит '07,Форд Галакси '98+LPG FOBOS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от Муцев » 10 фев 2011, 11:42

От Трявна съм, но живея в София.

fencho85
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 15 мар 2011, 12:04
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от fencho85 » 15 мар 2011, 23:23

Имам проблем с вентилаторите на отоплението на Форд Галакси. Може ли някой да ми каже къде се намират.
Дисплея на климатроника при даване на контакт почват да мигат всички символи в продължение на 10 сек. след това всичко си идва на мястото на дисплея обаче не се включват вентилаторите.Къде е проблема и ако е във вентилаторите къде се намират те?Под таблото или някъде от към двигателя.

Потребителски аватар
stoy@n
потребител
потребител
Мнения: 442
Регистриран: 22 авг 2008, 08:07
Модел на автомобила: Galaxy,2.0, DOHC ,115Hp 1999
Daihatsu Cuore 1.0 12V,AT,58Hp 2003
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от stoy@n » 16 мар 2011, 14:14

Като свалиш капака на жабката, зад него ще видиш моторчето за вентилатора.Може да свалиш и кората под жабката от там като легнеш също се вижда.

Муцев
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 15 фев 2010, 17:50
Модел на автомобила: Форд Транзит '07,Форд Галакси '98+LPG FOBOS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Схема на бушоните на Галакси?

Мнение от Муцев » 16 мар 2011, 17:27

И аз имам някакъв странен проблем. Като включа климатроника на AUTO и задам някаква температура примерно 23 градуса, при достигането й нещо започва да цъка учестено в областа под касетофона все едно реле се включва и изключва непрекъснато. Оправя се като натисна ECON. Отварях го това пространство под касетофона и търсех някакво реле обаче нищо не намерих.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 21 госта