проблем с халогени и габарити

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
Angel73
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 мар 2008, 16:34
Модел на автомобила: Форд Мондео 1.8i 16v комби Х 1615 ВК Хасково
Местоположение: Хасково
Контакти:
Status: Извън линия

проблем с халогени и габарити

Мнение от Angel73 » 09 мар 2011, 20:17

Здравейте колеги, форд мондео МК1 96г. 115к.с. бензин. Спряха изведнъж да ми светят халогените и габаритите за мъгла. Сега не е от копчето смених го ефект няма ,не са бушони всички са здрави, не са крушки всички са наред.Не знам от какво може да е ,пак повтарям халогените и габаритите за мъгла спряха да работят едновремено ако това е някъкъв ориентир. Кажете ми ако знаете щото аз няма други идей,
Винаги може да опиташ още веднъж.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: проблем с халогени и габарити

Мнение от tropper » 09 мар 2011, 20:29

Виж тук: http://zahranvane.com/ford/1923-12.PDF" onclick="window.open(this.href);return false;

стр.2
Бушона за фаровете(предни и задни) за мъгла е номер 26, жълт, 20А в бушоните в краката на шофьора.
Реле R22 е за тях - бяло - намира се в "Interface module bracket" - не мога да ти кажа какво е това.

Надолу във файла има и подробни ел. схеми.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
nedkos
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 22 ное 2008, 17:25
Модел на автомобила: Vectra B 1.6 automat
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: проблем с халогени и габарити

Мнение от nedkos » 01 фев 2012, 09:32

tropper написа:Виж тук: http://zahranvane.com/ford/1923-12.PDF" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

стр.2
Бушона за фаровете(предни и задни) за мъгла е номер 26, жълт, 20А в бушоните в краката на шофьора.
Реле R22 е за тях - бяло - намира се в "Interface module bracket" - не мога да ти кажа какво е това.

Надолу във файла има и подробни ел. схеми.

Темата я няма колега.
И при мен е същия проблем. Вчера купих друг ключ за фарове и халогени и няма оправия.
Бушоните са наред. Значи бялото реле да сменям така ли?
Изображение

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: проблем с халогени и габарити

Мнение от hotblooded » 01 фев 2012, 09:50

Ключовете обикновенно дават фира в инсталации без релета, но не хвърлят топа изведнъж.... Ако имаш релета - търси проблема там (при условие че бушоните са здрави)
Изображение

Потребителски аватар
nedkos
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 22 ное 2008, 17:25
Модел на автомобила: Vectra B 1.6 automat
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: проблем с халогени и габарити

Мнение от nedkos » 01 фев 2012, 15:55

Одеве проверих бялото реле но то е за осветлението в купето-като го измъкнах и угаснаха вътрешните светлини. Не е от това реле понеже смени 3 бели релета и халогените така и не се появиха. Дайте някаква друга насока. Какъв може да е проблема. Да не е някакво друго реле...?
Изображение

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: проблем с халогени и габарити

Мнение от hotblooded » 01 фев 2012, 16:08

nedkos написа: Да не е някакво друго реле...?
Намери схема кое реле за какво е, или ако можеш да си служиш с мултицет - прозвъни веригата от халогените до кутията с релетата и ще намериш кое е. Щом не ти е горял бушон - най-логично е да е заминало релето. Проверката е следната (ако можеш да си служиш с мултицет или пробна лампа): идва ли 12 волта до ключа - да (ако няма ток - прексънат кабел или изгорял бушон) - отива ли 12 волта до оперативната клема на релето - да (ако не - лош контакт между релето и клемите или прексънат кабел) . идва ли 12 волта от акумулатора до силовата клема на релето - да (ако ли не - бушон, кабел, клема) - подаваш 12 волта (с помощта на изолиран кабел 2,5 кв. мм) от акумулатора директно на силовата клема на релето - светват светлините - релето е за смяна.
Изображение

Потребителски аватар
nedkos
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 22 ное 2008, 17:25
Модел на автомобила: Vectra B 1.6 automat
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: проблем с халогени и габарити

Мнение от nedkos » 04 фев 2012, 08:24

Проблема е решен от Angel73 и вече от мен _friends_
Той ми обясни това и стана както каза:

''Здравей колега знам точно от какво е защото имах същия проблем преди време да не е копчето и не са бушоните .Нещото което ти създава проблеми е една голяма клема или както искаш го наречи тя е до бушоните на същото табло. Всъщност те са две една до друга теб те интересува дясната откопчаваш я и някъде по средата ще видиш една нагоряла клемичка това е всъщност за габаритите за мъгла и халогените почистваш я остъргваш я за да прави котакт и аз си залагам глават че проблема ти е решен айде ще черпиш като се видим ''

При мен клемата беше нагоряла ,но и буксата беше разширена и трябваше да я свия малко за да затегне хватката около клемата :D
Изображение

Потребителски аватар
bacardiii
потребител
потребител
Мнения: 68
Регистриран: 07 окт 2010, 01:18
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16v 115к.с. 1999г. хечбек
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: проблем с халогени и габарити

Мнение от bacardiii » 10 мар 2014, 20:45

здравейте! до сега нямах халогени, но си сложих и не мога да ги подкарам.. имам бушон вътре в купето, който уж се води за халогените, но не тръгва.. някой може ли да ми помогне? а в предния пост не разбрах какви са тези клеми и до кои бушони става въпрос?
Изображение

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта