Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Nomad
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 02 ное 2011, 11:03
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i, '93
Status: Извън линия

Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от Nomad » 02 ное 2011, 11:15

От известно време престана да ми работи дистанционното заключване на Мондеото - модела е Гиа '93та и има вградена алармена система и дистанционно заключване. Самото централно заключване работи като се ползва ключа в ключалката и включва и самата алармена система. Самият ключ също работи - не е батерията, има сигнал от ключа. Не е и от изгорял предпазител защото самата система си работи. Казаха ми че може би трябва да се препрограмира ключа или самата система. Колата няма бордови компютър. Някой да може да подскаже как може да се оправи това?

VEG
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 20 окт 2011, 15:08
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI GHIA
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от VEG » 04 ное 2011, 19:46

Откачи й акумулатора, изчакай малко и виж дали ще се оправи

Nomad
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 02 ное 2011, 11:03
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i, '93
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от Nomad » 09 ное 2011, 15:24

Не помага откачването на акумулатора, това е правено не 1 път, направих го и за повече време 2-3ч и пак не става. Това определено не решава този проблем

Потребителски аватар
backstage1978
потребител
потребител
Мнения: 92
Регистриран: 03 авг 2011, 15:54
Модел на автомобила: Mondeo МК2 Ghia X 2.0
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от backstage1978 » 10 ное 2011, 03:52

Колега може би трябва да обучиш ключа на ново.Аз имах същия проблем но за съжаление при мен нищо не помогна и реших проблема кардинално - нова аларма...
погледни все пак този сайт http://www.mirez.co.uk/KeyProg.htm" onclick="window.open(this.href);return false; Всичко е обяснено много добре и се надявам да ти е от полза повече отколкото на мен...Поздрави и успех!

Nomad
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 02 ное 2011, 11:03
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i, '93
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от Nomad » 10 ное 2011, 10:24

Колега мерси много за линка към този сайт. Обясненията са повече от ясни, така и става препрограмирането. Пробвах го и това ..но не стана. Значи на ключа присветква светодиода което значи той се "препрограмира" обаче на таблото не. Което ме довежда до мисълта че проблема не е с препрограмирането ами приемниците или веригата на приемниците във вратите не работят. И за да проверявам това трябва да се разглобят вратите което е доста дълга история... Но дали има смисъл да отварям врата след като нямам схеми. Проблема може да е някъде по веригата примерно и в самата аларма да е изгоряло захранването към тези приемници и т.н.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от Doin » 10 ное 2011, 13:36

Ако контролерчетата във вратите не работеха не мислиш ли че нямаше да работят и посредством ключа? Тогава щеше да отключваш/заключваш единствено шофьорската врата. Търси проблема някъде в модула за централното, или най-добре отиди на алармаджия.

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от Edinuser » 10 ное 2011, 14:01

Аз съм препрограмирал ключа няколко пъти ( след като свалях батериите и ги сменях). И не е имало проблем.
Само да спомена че преди да започна програмирането, си отварям прозореца на шофьорската врата, и от там насочвам дистанционното към сензора на дръжката отвън без да отварям вратата.
Пъхаш контактния ключ и го завърташ в положение 1 - "радио", изчакваш да светне диода на часовника.
След това вадиш ключа и го насочваш към сензора.
Натискаш бутона и държиш натиснат докато светне диода на дистанционното, след което продължаваш да го държиш натиснат и натискаш и отпускаш едно след друго 4 пъти втория бутон (през около половин секунда) , след което пускаш и двата.
Вътре диода на часовника започва да мига, изчакваш да спре да мига и си готов.

Nomad
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 02 ное 2011, 11:03
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i, '93
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от Nomad » 10 ное 2011, 16:49

Не става точно така - няма как да извадиш ключа когато си в положение на Радио. Ако успееш да го извадиш значи ключалката е сдала багажа :) Аз имам 2 ключа 1ният е без дистанционното а просто ключ. С него завъртам в положение радио. С другия ключ насочен към приемника в ключалката извършвам процедурата. Светодиода на самият ключ примигва след последното отпускане, но този до часовника не. Което означава че сигнала изобщо не стига до приемника в центр. заключване. И оттук нататък вече трябва да се търси проблема къде е точно и да се локализира дали е в самата станция или само в приемниците във вратите (въпреки че е малко вероятно просто така и 2та да са сдали багажа) или кабели по трасето.

Към Doin - не казвам че има проблем с контролерите на вратите а самите приемници. Или самият централен модул!!! Аз бих отишъл на алармаджия но много пишман майстори и най-много да повредят повече отколкото да го направят. Факт е че в Мото пфое младост казаха че не могат да го оправят това - да питам в Люлин. Въпросът опира и до средства - предполагам че централният модул не е толкоз евтин.

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от Doin » 10 ное 2011, 17:19

Опитай при алармаджийте в Младост под Хит-а - добри са, вярно е че Фокуса дори не се наеха да го правят, но Ескорта го бяха направили кукла.

Nomad
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 02 ное 2011, 11:03
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i, '93
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от Nomad » 11 ное 2011, 11:55

Въпрос към backstage1978 - симптомите същите ли бяха като при мен когато сменихте алармата? В смисъл работещ ключ и веропятно не работещ централен блок? Или не сте слагали същият оригинален блок на централното и алармата? Ако е същият бихте ли казали цени на този блок!

Потребителски аватар
backstage1978
потребител
потребител
Мнения: 92
Регистриран: 03 авг 2011, 15:54
Модел на автомобила: Mondeo МК2 Ghia X 2.0
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от backstage1978 » 12 ное 2011, 02:21

Nomad написа:Въпрос към backstage1978 - симптомите същите ли бяха като при мен когато сменихте алармата? В смисъл работещ ключ и веропятно не работещ централен блок? Или не сте слагали същият оригинален блок на централното и алармата? Ако е същият бихте ли казали цени на този блок!
Колега Nomad абсолютно същите симптоми бяха и при мен..ключа си ми работи нормално проверихме го...като завъртя ключа в положение "радио"се включва диода до часовника...после вадя ключа изпълнявам всичко както трябва но няма ефект.изключвам проблема да е в сензорите щото както каза ти няма начин да са заминали и двата
по скоро е някъде по блока ама така и не стигнах до там защото имам приятел който се занимава с аларми и направо сложихме нова даде ми я почти без пари.а колкото до ключовете няма смисъл да правиш процедурата с два защото когато включиш на "радио" блока влиза в режим "програмиране" и остава така за около 20 сек.така че спокойно вадиш ключа и продължаваш процедурата...най вероятно нашия проблем е в блока на алармата

Потребителски аватар
kriki
потребител
потребител
Мнения: 492
Регистриран: 18 ное 2008, 00:32
Модел на автомобила: Mondeo МК2 97г. 1.6 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от kriki » 13 ное 2011, 10:08

Колега, а по какво съдиш че дистанционното работи, това че святка червената лампичка не означава че излъчва сигнал към колата. Другото нещо е че самото дистанционно не се програмира, то има само предавател, а автомобила има само приемник, така че дистанционното няма как да приеме какъвто и да било сигнал от автомобила. При тази комбинация с бутоните дистанционното ще започне да премигва по същият начин дори и ако я направиш в къщи, без автомобил, като се направи процедурата то започва при всяко святкане на червената лампичка да излъчва пакети информация към автомобила, а святкането на диодчето на часовника е индикация че автомобила приема тези пакети, но ако предавателя на дистанционното е скапан то ще святка, обаче няма да излъчва нищо към автомобила, и съответно автомобила няма да приеме никакъв сигнал и няма да прмигне диодчето до часовника, точно както става в твоят случай.При тебе е инфра червено и може да се провери с камера. Насочваш оченцето към нея и като натиснеш бутона трябва да святка, това обаче се вижда само през камерата, тъй като излъчването е в инфрачервеният спектър и е невидимо за просто око и пак не е гаранция че работи коректно, защото може да излъчва, но сигнала който дава да не е какъвто трябва :)

Потребителски аватар
backstage1978
потребител
потребител
Мнения: 92
Регистриран: 03 авг 2011, 15:54
Модел на автомобила: Mondeo МК2 Ghia X 2.0
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от backstage1978 » 19 ное 2011, 03:15

kriki написа:Колега, а по какво съдиш че дистанционното работи, това че святка червената лампичка не означава че излъчва сигнал към колата. Другото нещо е че самото дистанционно не се програмира, то има само предавател, а автомобила има само приемник, така че дистанционното няма как да приеме какъвто и да било сигнал от автомобила. При тази комбинация с бутоните дистанционното ще започне да премигва по същият начин дори и ако я направиш в къщи, без автомобил, като се направи процедурата то започва при всяко святкане на червената лампичка да излъчва пакети информация към автомобила, а святкането на диодчето на часовника е индикация че автомобила приема тези пакети, но ако предавателя на дистанционното е скапан то ще святка, обаче няма да излъчва нищо към автомобила, и съответно автомобила няма да приеме никакъв сигнал и няма да прмигне диодчето до часовника, точно както става в твоят случай.При тебе е инфра червено и може да се провери с камера. Насочваш оченцето към нея и като натиснеш бутона трябва да святка, това обаче се вижда само през камерата, тъй като излъчването е в инфрачервеният спектър и е невидимо за просто око и пак не е гаранция че работи коректно, защото може да излъчва, но сигнала който дава да не е какъвто трябва :)
Да всичко което казваш е точно така....дистанционното работи проверил съм го с камерата на телефона...но всъщност както казваш не се знае кво излъчва...инфо пакети или някви други пакети тъпкани с чалгии.. :D :D :D

Потребителски аватар
kriki
потребител
потребител
Мнения: 492
Регистриран: 18 ное 2008, 00:32
Модел на автомобила: Mondeo МК2 97г. 1.6 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Проблем с дистанционното заключване на Мондео Гиа '93

Мнение от kriki » 23 ное 2011, 13:06

За да е сигурно дали проблема е в дистанционното или в колата може да се пробва с друго дистанционно от същият тип :)

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 13 госта