не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
tchobaca
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 13 ное 2011, 12:37
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от tchobaca » 09 яну 2012, 14:35

скоро се сдобих с форд фиеста 1.4 тдси ,днес ходих на майстор да замери тоците и се оказа,че таблото не загасва след като загася колата,получава се отечка към 0.15 .не е много ,но сутрин е проблемно първото палене не откача ли акумулатора.някакви идеи как да отстраня проблема щото майсторчето каза ,че може да е в платката на таблото и знанията му не са толкова добри за да пипа там.

p.s. не загасват -часовника и скалата на водата и горивото

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от DigiPro » 09 яну 2012, 19:52

Не си писал коя година е Фиестата. Предполагам е МК6 (2002-2005 преди фейслифта). При мен дисплея на трип компютъра остава да свети зелено и показва километрите около половин час и това е напълно нормално.
Според мен търси проблем в акумулатора или в зареждането му (генератора). Освен това ако караш предимно градско и на къси разстояния може да не успява да се зареди.

tchobaca
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 13 ное 2011, 12:37
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от tchobaca » 09 яну 2012, 20:34

прав си колега фиестата е 2004 г. с правата лайсна на вратите и не изпъкналите мигачи на фаровете,явно по стария феис, преди малко надникнах в купето на по -новата там този дисплей е един и е между километража и оборотомера и най важното че не светеше ,то и моя не свети просто остават очертанията за водата и часовника работи,подсветката изгасва веднага след като извадя ключа.като извадя бушон f20 изгасва всичко.това нормално ли е и ако не е ?????

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от DigiPro » 09 яну 2012, 20:44

Консумацията на този LCD дисплей е нищожна. Представи си ръчен електронен часовник, който е със същия дисплей и с една малка батерийка работи с години.
Доколкото знам (поне на по новите фиести/фюжън след фейслифта) има система, която изключва всички консуматори след 30 мин, ако няма активност. Мисълта ми е да закачите уреда с който мерите тока и да заключите колата, като са затворени всички врати/капаци и да видите дали след 30 минути ще падне консумацията.

tchobaca
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 13 ное 2011, 12:37
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от tchobaca » 09 яну 2012, 21:08

вечер откачам акумулатора ,за да нямам проблем сутрин,и по тази причина не съм обърнал внимание какво свети сутрин и какво не ,но това ще е задачата ми за утре .вярно е и това че се карам на къси разстояния ,парно,фарове,чистачки ,това не спестява и мисълта че батерията май е за смяна(май е оригиналния и му е трудно да държи ток) но пък запали ли после цял ден няма проблем.
А кога се активира дисплея ,като се отключи колата или като се даде контакт.

Потребителски аватар
G_Lynx
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 09 яну 2009, 00:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta MK6 2008 1.4L Duratec 16V EFI DOHC (80PS) Tango (metallic)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от G_Lynx » 09 яну 2012, 23:22

И при мойта фиеста свети дисплея на километража, но това не е проблем. Като я заключа, да свети 10-20 мин и сам изгасва. Радиото, ако го забравя включено след час само се изключва. Когато я отключвам с дистанционното нищо не се активира освен осветлението в купето, а чак когато отворя вратата дисплея на километража светва, може и това да те лъже, че е постоянно светнало. Виж дали свети преди да отвориш вратата. Според мен нямаш проблем с токовете.
"Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui" - "по-добре е да мълчиш разумно, отколкото да говориш глупаво"

tchobaca
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 13 ное 2011, 12:37
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от tchobaca » 10 яну 2012, 10:11

Благодаря за съветите ,чувствам се по-спокоен от това, че ще пропусна срещи с "майстори".
ще тествам и ще пиша :drink:

Drake
потребител
потребител
Мнения: 123
Регистриран: 23 мар 2006, 22:48
Модел на автомобила: Focus 1.6 2011
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от Drake » 13 яну 2012, 18:34

0.15 ампера си е доста ток. Такава консумация може да срине нов 60Ah акумулатор за 2 седмици, ако колата не се кара.
Да не би да сте измерили 15 милиампера (0.015A)? Ако да, няма проблем с утечки, но вероятно акумулаторът е пътник

tchobaca
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 13 ное 2011, 12:37
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: не гасне таблото на фиеста 1.4 tdci

Мнение от tchobaca » 22 яну 2012, 10:58

след едно обстойно изследване от моя страна върху дилемата от "къде идва тока",установих---първа отечка 0.17а,поради грешка при смяната на сиди-то,изваждам 0.09а,остават 0.08а.Като чукна бутона на аварийните явно релето на мигачите нещо изключва и постигам желания резултат от 0.01а. Сега дилемата е дали релето нещо залепва и защо харчи 0.07а. при изваден ключ,да не се окаже че и алармата е монтирана "правилно".
Благодаря за съветите и един съвет и от мен закачете мултицета на акумулатора и вадете бушоните един по един ,и където падне показанието там разглобявайте,щото за малко да изгоря с 160лв.за акумулатор.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта