Проблем с странно светене на SRS....

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Jinxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 29 юни 2005, 16:01
Модел на автомобила: Ford FOCUS 1.8 TDCi 115ps
Местоположение: Botevgrad
Status: Извън линия

Проблем с странно светене на SRS....

Мнение от Jinxy » 17 окт 2006, 19:38

Ами имам странен проблем........ Отвреме на време ( и в момента е така ) лампата на SRSа започва да свети слабо и най - вече след като приключи подгряването ( колата е дизел ) и оборотомера спира да работи. При включване на фарове или дори габарити лампата гасне и след изкл. пак светва, но оборотомера не се включва??????????? Явно е слаба връзка ниакаде и прехварля най-вероятно маса през веригата на SRSа но някой имал ли е подобен проблем и съответно идея къде да търся?????????
Проверих буксите до седалките, почистих и напръсках със контакт спрей...... не че там имаше замърсяване но....... Проверих и бушона - здрав е и клемите му са ОК....

ДАЙТЕ ИДЕИИИИИИИИИИИИ

Ако имате и схеми на SRS бих бил много доволен.........



.....................................................

току що слязох до гаража и в момента в който само поразместих таблото с бушоните всичко се оправи?????????????? и така всеки път.......... май е време да изкарам таблото и да проверя всички връзки по него................

и все пак идеите за това къде са слабите места на таблото с релета и бушони ще са от полза.............

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 17 окт 2006, 22:25

Вътре до блока с бушоните, под релетата има платка. На нея понякога има окислени пътечки или студени спойки. Трябва да се прегледа и където е нужно да се почисти и презапои здраво.
Обикновено след тая профилактика изчезват доста проблеми по ел. инсталацията, а и някои други, за които не се предполага че може там да е причината. Например бензиновата помпа почва отново да работи. :)
Изображение

Jinxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 29 юни 2005, 16:01
Модел на автомобила: Ford FOCUS 1.8 TDCi 115ps
Местоположение: Botevgrad
Status: Извън линия

Мнение от Jinxy » 18 окт 2006, 10:34

доста добра идея - много 10х ще се пробва още в събота....... ако нещо не се доскапе и не се наложи да стане на момента........

Само едно допълнение........ таблото с бушоните се вади и разглобява.... там всичко на куплонзи ли е или ще се наложи и рязане на кабели ( мрази да правя лайниний ). Трябва ли вообще да се сваля цялото табло или платката се вади по някакав начин??? Не че и сам няма да го разбера, когато започна разглобяването, но ако се знае предварително как става ще се спести времв и нерви........

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 18 окт 2006, 11:22

Всичко е в нещо като кутия, която се сваля. От долу (откъм педалите) има гумен протектор. Май трябваше първо да махнеш него, ако го има. Като откачиш закопчалката при бушоните, предницата на кутията пада надолу и после трябва малко чалъм и напъване за да освободиш от нещо като водач/ограничител. Кабелите са си на куплунзи, доколкото си спомням няма два еднакви, така че после не можеш да объркаш местата им. Имай предвид че спираш тока на всичко по колата - припомни си кода на радиото, ако има.
Аз сам съм разглабял до тук, колкото да видя точно кои жички бяха дали на късо и да закърпя положението.
Тъй като почти не разбирам от електроника, един познат жичкаджия ми прави профилактиката на платката. Не съм гледал как я е извадил, но се сваля самата платка. Показа ми я за да видя къде е имало проблем и как е запоявал.
Само с толкова мога да помогна.
Успех!
Изображение

Jinxy
потребител
потребител
Мнения: 330
Регистриран: 29 юни 2005, 16:01
Модел на автомобила: Ford FOCUS 1.8 TDCi 115ps
Местоположение: Botevgrad
Status: Извън линия

Мнение от Jinxy » 18 окт 2006, 14:25

Написаното е напълно вярно. Проверих и при електротехниците в МП. Те са на същото мнение........ Този модел страда от студени споики и окиси при влага достигнала до таблото..........

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 18 окт 2006, 15:06

Jinxy написа:........ Този модел страда от студени споики и окиси при влага достигнала до таблото..........
Също и моделите от 91 год. насам. *unknw*
Изображение

agril
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 13 сеп 2006, 17:34
Модел на автомобила: Mondeo 1.8i 16V 115hp 1994
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от agril » 26 окт 2006, 23:14

Дали и аз се включвам в тема дето не ми е мястото ама все пак да попитам. Кво точно е SRS и при положение, че на волана на Мондеото ми го пише, а не виждам никаква лампа какво има колата всъщност?

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от evg2 » 26 окт 2006, 23:55

Това е предпазната възд.възглавница, втвоя случай намираща се в кормилото ти.Като завъртиш конт.ключ да светнат лампите на таблото ти тръбва да светне лампа с кормило и издута възглавница на него-жълт цвят и след това да огасне, когато всичко е изправно с възд.възглавници и предпазните устройства /блокиращите/ на коланите под пр.седалки лампата огасва, ако премигва след това, чети тук:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=3650" onclick="window.open(this.href);return false;

agril
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 13 сеп 2006, 17:34
Модел на автомобила: Mondeo 1.8i 16V 115hp 1994
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от agril » 30 окт 2006, 23:17

Да така е светва лампата и изгасва, но чак сега се замислям защо са я направили само с 1 възглавница в кормилото. Над жабката няма капак. Тва ми се струва мнопго тъпо.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта