Волана се заключва в движение - Фокус 1998 г.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
espinoza
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 21 ное 2012, 15:21
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Волана се заключва в движение - Фокус 1998 г.

Мнение от espinoza » 07 ное 2014, 15:54

Здравейте.Има Форд Фокус 1998 година бензин.Имам следния проблем.Вече два пъти волана се заключва в движение и не може да се върти.На таблото .светват лампите на акумулатора(подчертавам че е нов),маслото и има един датчик като кранче не знам за какво е.Като изключа колата и е включа отново няма проблем и волана завива.Бихте ли ми дали съвет от какво може да е?Благодаря ви предварително

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Здравейте

Мнение от madboy » 07 ное 2014, 15:57

Двигателя ти гасне и губиш хидравликата.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
uBcaHa
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 25 яну 2014, 17:04
Модел на автомобила: Ford Puma 1.7i 16v zetec S 125konq 1997 / Ford Fiesta 1.3 avtomatik / mercedes c180 122hp /
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Здравейте

Мнение от uBcaHa » 12 ное 2014, 04:49

вЪрви провери някЪде компа на колата някЪде кЪдето разбират имах същия проблем с Мерцедеса смених цял комп заради тоя волан дане ти казвам колко е лошо на магистрала в обороти да ти се заключи волана или в завои :С уйас си е ... нито спирачки да натиснеш нито газ да дадеш :| тфа дето викаш свети кранче е помпата

Потребителски аватар
peterpetroff
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 01 мар 2007, 21:41
Модел на автомобила: Ford Focus Trend, Zetec 1.6i 16V SW 1999
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Волана се заключва в движение - Фокус 1998 г.

Мнение от peterpetroff » 30 ное 2014, 01:54

Проблема според мен е механичен, а не електрически. Пример: слизам от Витоша към София, двигателя е изключен, пускам се по инерция надолу, завоите се взимат тегаво защото няма хидравлика на волана. Предните колела завиват без проблем, но усилието, което се прилага на волана е значително. Сега, след като свети лампа на таблото значи ЕКУ-то отчита проблем в някоя система, ако проблема е в хидравликата- значи остава ръчния вариант за който ти описах без нея, не ми се вярва, че при неизправност на хидравличната система на волана ЕКУ-то ще блокира управлението- струва ми се недопустимо! Побвай с втори ключ (ако имаш) за запалване. Успех! ;)
Сетих се и за друг вариант: ЕКУ-то може да се е шашнало- махаш клемите на акумулатора за 10-15 мин. време и после ги свързваш. Всичко става като ново(започнало ) за немного умното комютърче на колата.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта