Проблем с централно заключване на фокус мк1

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 13 ное 2014, 18:56

Здравейте колеги! Имам едно фокусче отскоро МК1, на което му се прецака централното. Работеше си докато не смених акумулатора, след това изчезна. Мислех че трябва да се обучи ключа но се оказа че съм с резервния ключ и той както се изказаха че той не се обучава. Проверих бушоните - всичко е ок. Изчетох инфото във форума, но така и не разбрах как да отстраня проблема. Един майстор се изказа че не достига сигнал до модула.Ако някой има идея какво става моля да пише. Благодаря.
IMG_20141113_184158.jpg
това е ключа който ми дадоха с колата
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от ФордБългария » 13 ное 2014, 19:25

Е то за централното не ти е нужен чип, на друго място търси проблема.

Потребителски аватар
MapTo_D
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 01 ное 2008, 11:51
Модел на автомобила: С колелото
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от MapTo_D » 13 ное 2014, 22:20

И от двете врати ли пробва дали работи ? Ако си пробвал само от шофьорската и отключва само нея, пробвай и от другата страна, ако отключва 3те без тази на шофЕра, значи проблема ще ти е в бравата на предна лява врата. Може да пробваш да ги удавиш с нещо мазно, което се отмива трудно, с времето се натрупва много мизерия, а и то май си е проблем на всички МК1-ци. Ако е там проблема - работеща брава втора употреба струва 30тина лв, нова в МП по спомен беше над 300.

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 13 ное 2014, 23:36

MapTo_D написа:И от двете врати ли пробва дали работи ? Ако си пробвал само от шофьорската и отключва само нея, пробвай и от другата страна, ако отключва 3те без тази на шофЕра, значи проблема ще ти е в бравата на предна лява врата. Може да пробваш да ги удавиш с нещо мазно, което се отмива трудно, с времето се натрупва много мизерия, а и то май си е проблем на всички МК1-ци. Ако е там проблема - работеща брава втора употреба струва 30тина лв, нова в МП по спомен беше над 300.
Ами моето е комби, таа пробвах и от двете врати и нищо не стана. Даже и багажника не мога да си отворя с копчето дето ее на таблото. Миналия ден се получи нещо странно - тъкмо излизах от колата и отвътре започнах да заключвам вратите . започнах от задна дясна и като заключих предна лява взе че заключи всичките и след две минути всичко беше по старомо централното изчезна тотал отново. Дали не трябва да си намеря някой електричар който е по наясно, че колата се използва за търговия и вратите ми трябват постоянно, а не да бъркам да се ровя да си отключвам, все едно карам баба ЛАДА
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от Doin » 14 ное 2014, 07:20

ПО спомени бушона на централното е на самото централно на дясната колона до жабката,но може ида беше за алармата.
Но Марто е прав- провери си бравите, особено на предна лява врата.

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 14 ное 2014, 12:16

Doin написа:ПО спомени бушона на централното е на самото централно на дясната колона до жабката,но може ида беше за алармата.
Но Марто е прав- провери си бравите, особено на предна лява врата.
Значи,спре ли дъжда започвам да разглабям жабката и от там вратите
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 14 ное 2014, 18:32

Като се замисля, за вратите разбирам че ако са замърсени няма да се отключват но защо и копчето за багажника спря да работи
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
le6o
потребител
потребител
Мнения: 167
Регистриран: 26 ное 2013, 11:00
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 tddi
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от le6o » 14 ное 2014, 19:13

Когато не са отключени всички врати или централното не дава такава индикация, бутона за багажника не работи(някаква защита е май). Онзи ден го забелязах и при мен, странното е че от дистанционното става, но не и от бутона до километража.

Поздрави

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 15 ное 2014, 14:53

le6o написа:Когато не са отключени всички врати или централното не дава такава индикация, бутона за багажника не работи(някаква защита е май). Онзи ден го забелязах и при мен, странното е че от дистанционното става, но не и от бутона до километража.

Поздрави
току що опитах - отключих всички врати и натиснах бутона за багажника обаче никакъв ефект. Пробвах го и на контакт и без контакт
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 15 ное 2014, 18:28

а сега свалих и модула на централното и на него нямаше бушон, вътре платката си изглежда наред, няма хлабави (студени спойки) няма надути кондензатори, но до самия модул виси една букса (синя на цвят) за която няма гнездо къде да се пъхне
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от Doin » 16 ное 2014, 09:13

Седни в колата и се опитай да заключиш отвътре с бутона от лявата врата, ако заключи само вратата - нямаш централно,ако заключи всичките-проблема е някъде по ключалката.

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 16 ное 2014, 18:23

Doin написа:Седни в колата и се опитай да заключиш отвътре с бутона от лявата врата, ако заключи само вратата - нямаш централно,ако заключи всичките-проблема е някъде по ключалката.
Здравей колега! Тъй като вече опитах и това което предлагаш и не стана работата значи ли че модула е заминал
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 16 ное 2014, 18:32

Стана ми интересно за тази букса, СИНЯТА която виси до модула за какво е. Разгледах в продавалника за втора употреба модул за централно и там излязоха различни модули към които се включва и втора букса, да не би някой преди мен да е сменил модула с грешен
Прикачени файлове
1.jpg
това е модула и кабела който виси до него
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от bodurov » 16 ное 2014, 21:29

Предпазителя е зад основното табло с предпазители,20 А мисля номер 64 беше!Сваляш таблото,което се държи на два болта и отзад между буксите с кабели е въпросния предпазител.
Изображение

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 17 ное 2014, 18:33

bodurov написа:Предпазителя е зад основното табло с предпазители,20 А мисля номер 64 беше!Сваляш таблото,което се държи на два болта и отзад между буксите с кабели е въпросния предпазител.
Здравей колега! Значи имаш в предвид таблото което е под волана така ли?
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 19 ное 2014, 00:12

fordfocus2000 написа:
bodurov написа:Предпазителя е зад основното табло с предпазители,20 А мисля номер 64 беше!Сваляш таблото,което се държи на два болта и отзад между буксите с кабели е въпросния предпазител.
Здравей колега! Значи имаш в предвид таблото което е под волана така ли?
ако е това вече проверих освен някакви релета друго няма или поне не видях
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от bodurov » 19 ное 2014, 22:31

Таблото с предпазителите под волана,огледай хубаво между буксите с кабелите,светни с фенерче.Трудно се намира,и аз първия път не можах да го открия.Не знам дали ме разбра,ама трябва да развиеш двата болта които държат таблото и да го обърнеш,та на гърба му е този въпросния бушон.
име.png
Ето ти снимка 63 е номера на предпазителя 20А е .
Изображение

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 20 ное 2014, 18:45

bodurov написа:Таблото с предпазителите под волана,огледай хубаво между буксите с кабелите,светни с фенерче.Трудно се намира,и аз първия път не можах да го открия.Не знам дали ме разбра,ама трябва да развиеш двата болта които държат таблото и да го обърнеш,та на гърба му е този въпросния бушон.
.png
Ето ти снимка 63 е номера на предпазителя 20А е .
Благодаря колега веднага ще отида проверя къде е проклетия бушон.
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Потребителски аватар
fordfocus2000
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 28 окт 2014, 20:22
Модел на автомобила: ford focus MK1 1.4 kombi 2000 godina
Status: Извън линия

Re: Проблем с централно заключване на фокус мк1

Мнение от fordfocus2000 » 20 ное 2014, 19:16

Благодаря за идеята колега Бодуров но се оказа че бушончето е здраво, продължавам да търся варианти
Не е важно каква е колата и колко коня има под капака и , важно е какво магаре седи зад волана!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта