Светлина за задна скорост

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Светлина за задна скорост

Мнение от petkoff_pl » 30 ное 2006, 10:25

От няколко дни нямам светлина при включване на задна скорост :( налага се вечер на задна да се ориентирам по слух.
Проверих крушката е здрава (визуално жичката и е цяла ) в книжката на ескорта прочетох че бушона за мигачите е комбиниран с светлината за задна скорост ( мигачите работят).
Къде е въпросният датчик и на какъв принцип деиства. Който се сблъсквал с това да сподели.
Последна промяна от petkoff_pl на 30 ное 2006, 13:16, променено общо 1 път.

milenskior
потребител
потребител
Мнения: 91
Регистриран: 21 ное 2006, 10:45
Модел на автомобила: Orion 1,6 Ghia 91
Местоположение: Оряхово
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от milenskior » 30 ное 2006, 10:39

Датчика би трябвло да ти е завит някъде на корпуса на скоростаната кутия(поне при мен е така). Ще се ориентираш лесно от него излизат 2 кабела. Най-лесният вариант за проверка е като ги откачиш и ги свържеш двата заедно трябва да ти светнат светлините(на контакт разбира се). А самият датчик е на резба и се отвива. Но да не вземеш да го свалиш и да караш така, че ще ти хвърля масло през дупката.

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Мнение от petkoff_pl » 30 ное 2006, 13:08

Видях един датчик отпред на СК на нивото на пробката на около 80 мм на ляво. Наистина е с два кабела извадих го напръсках яко с контактен спреи дадох на късо не свети. :( . Отзад точно до стопо с въпросната светлина има кабелче за маса вързана към купето и нея напръсках пак неще.
П.П. Всички операции са правени при подаден контакт

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 30 ное 2006, 13:19

В такъв случай ти е прекъснат някой от кабелите. При положение че щом се даде накъсо трябва да светне крушката на контакт, вържи двата кабела накъсо от куплунга на скоростната кутия и с Омметър провери кой от двата кабела на крушката отзад няма да ти прави контакт. Фиестата е малка кола, така че с удължение на един от кабелите на Омметъра ще се получи. После тръгвай назад по веригата след като разбереш кой от двата ти прави проблем да видиш къде е грижата. На мен не ми свети пък в багажника лампата и идея си нямам защо... трябва просто да направя същото като теб.

Виж в случай че и двата кабела не ти отчитат нищо, тогава имаш весело прекарване надупен под кормилото да се кьориш в кабели и да споменаваш роднините на последния човек който си е играл под таблото ти!
Изображение Изображение

csteffanov
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 08 ное 2005, 16:37
Модел на автомобила: Orion 1.8 Diesel
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от csteffanov » 30 ное 2006, 14:05

Това с лампата в багажника може да се окаже доста лесно. И аз имах същия проблем като купих колата. Оказа се че проводника за масата на лампата е на много шибано място на капака на багажника (от ляво) ако мога ще го снимам. Та този проводник се беше откачил от клемата и лампата не светеше, закачих го и сега всичко е ОК.

Потребителски аватар
Kocko
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 01 дек 2005, 23:28
Модел на автомобила: Ford Orion MK5
Mercedes CLK W209
Seat Ibiza J
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Kocko » 30 ное 2006, 16:54

Не съм толкова заплеснат, че да не видя че клемата ми се е откачила. Някъде другаде е. Свалих целия цокъл на лампата, всичко до което имах достъп на едно ОМV, ама не е там проблема.

Дайте да не оакваме на човека темата. Аз моето ще си го оправя!
Изображение Изображение

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Светлина за задна скорост

Мнение от kEFi » 01 дек 2006, 11:08

petkoff_pl написа:От няколко дни нямам светлина при включване на задна скорост :( налага се вечер на задна да се ориентирам по слух.
Проверих крушката е здрава (визуално жичката и е цяла ) в книжката на ескорта прочетох че бушона за мигачите е комбиниран с светлината за задна скорост ( мигачите работят).
Къде е въпросният датчик и на какъв принцип деиства. Който се сблъсквал с това да сподели.
А огледа ли дали ти светят останалите светлини отзад (габарити, стоп, мигачи, мъгла)? Понякога такива проблеми възникват при изгоряла крушка или глеясало гнездо...

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Re: Светлина за задна скорост

Мнение от petkoff_pl » 01 дек 2006, 13:33

kEFi написа:А огледа ли дали ти светят останалите светлини отзад (габарити, стоп, мигачи, мъгла)? Понякога такива проблеми възникват при изгоряла крушка или глеясало гнездо...
Огледах ги естествено всички свети гнездата са като нови и тях обилно ги напръсках с контактен спреи крушката е Моторкрафт оригиналната предполагам жичката е здрава, но за всеки случай купих една Тайванска за 0,40 лв да пробвам но неще да светне и неще.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 01 дек 2006, 14:39

Неразбрах проблема на фиектата ли е или на ескорт, но мисля чи и при двата автомобило има едни метално пластинки които контактуват с багажника (не ми се смейте ако не е така, все пак не карам такова, а казвам какво съм чел по форума :) ) Та мисълта ми беше да ги почистиш и пак да пробваш

kpaci
потребител
потребител
Мнения: 142
Регистриран: 08 дек 2006, 08:08
Модел на автомобила: Караше
FORD ORION 1.8D'92
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kpaci » 31 яну 2007, 15:55

Днес подсмърчах 2 часа в търсене на причината да не свети задния ход и тъкмо да тресна капака проследих кабела и забелязах една букса досущ като тази която влиза в датчика.Намира се под въздушния филтър и естествено е трудно забележима и достъпна.Оказа се че точно там е излязло едното краче и се мандахерца свободно.Вкарах го в пътя и сега всичко е 6.Надявам се "откритието" да е от полза в подобни случаи.

Потребителски аватар
WarKiller
потребител
потребител
Мнения: 104
Регистриран: 29 юни 2006, 22:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta CLX 1.1 Mi
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от WarKiller » 31 яну 2007, 17:54

Въпросът е дали при Фиеста е направено по същия начин, че имам същия проблем.
Утре ще поогледам и аз по-обстойно където казваш и ще пиша.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 31 яну 2007, 18:13

WarKiller написа:Въпросът е дали при Фиеста е направено по същия начин, че имам същия проблем.
Утре ще поогледам и аз по-обстойно където казваш и ще пиша.
Е днес petkoff_pl идва в Плевен да му правим фиестата, че му я бяха направили в Ловеч да тръгва наляво или на дясно но не и направо.
И каза, че задната му прекъсвала от букса в багажника, като натовари багаж и я бута. Трябва да е на стопа, ква друга букса.
Замина на некви агнета да хапвали и некви алкохоли да унищожавали и като се върне ще ви пише :)

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 59 госта